НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 131

  • 38 544
  • 760
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
За информация : някои сме слаби и здрави (за сега и да не чуе дявола).
За нас това Е ежедневно хранене и нито пици/сладоледи и други предизвикват желание в нас, нито имаме някакви хлебни и други зависимости. Също така ни е ясно, че залък хляб, парче торта или един картоф няма да ни убие , а още по-малко ще предизвика умопомрачително и безразборно хранене.
За това казвам всеки да гледа за себе си.
Това, което ви тормози съм го преживяла и надживяла. Отдавна мисълта ми е свободна от въпроси като "какво режимно да ям". При вида и мисълта за неподходяща храна имам неприятно присвиване на стомаха.
Пожелавам на всички бързо и лесно да постигнат целите си.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 08:41 от Анонимен

# 226
  • Мнения: 9 892
Таня, кефиш ме, че си толкова упорита, и то за такъв дълъг интервал.
И аз излапах неотдавна два шоколадови бонбона. Единият с карамел, другият с фъдж. Подари ми ги една приятелка от Лондон. Е, няма такъв кеф! Чак пък толкова да се ограничи човек, не е човешко Simple Smile. До неотдавна бяхме върли фенове на кулинарния туризъм Simple Smile.

И аз ви писах, че мазнините са ми малко за сметна на белтъците. И не знам как да поправя проблема.
Чувствам се добре, изглеждам видимо много по-добре, че и 4 кила изгубих.
Но, ако напишете менюто си за деня, ще съм благодарна Simple Smile

# 227
  • Мнения: X
Не бих увеличавала мазнините насила. Ако се чувстваш добре, отслабваш и изглеждаш добре, значи всичко е ок.
Аз също не ям много мазнини, не ми понася. Ям толкова, колкото да ми е приятно. Краве и кокосово масло с лъжицата не мога да консумирам, сгажда ми се.

# 228
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не бих увеличавала мазнините насила. Ако се чувстваш добре, отслабваш и изглеждаш добре, значи всичко е ок.
Аз също не ям много мазнини, не ми понася. Ям толкова, колкото да ми е приятно.
Краве и кокосово масло с лъжицата не мога да консумирам, сгажда ми се.
Не е и необходимо.
На когото му харесва и не му е проблем, о.к.Но който не може, не е задължително.
Важното е да не бягате от месото с нормална мазнина, да готвите с мазнина, да ядете пълномаслени, а не обезмаслени продукти, да ядете естествена и нормална храна-месо, риба, яйца, зеленчуци....
Сори, ама като прочета "....5 гр морков, 3 гр зеле, 9 гр яйце..." и ......каква е идеята на това теглене и мерене, никога няма да разбера.
Ако ми се яде морков, ям цял морков.
Ако толкова ми е проблемен и не знам колко от него да изям, просто Не го ям.
По-лесно ми е /на мен/ така, отколкото по цял ден да смятам и пресмятам.

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Аз също не смятам...

# 230
  • Мнения: 13 140
И аз не тегля и смятам, но при мен е по-лесно понеже живея сама - пазарувам храна само за себе си и вкъщи просто няма храни извън режима, освен за гости.
За вдигане на мазнините може маслини, ако ги обичате. На мен са ми много вкусни и ги ям често.

# 231
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Честно казано, в началото на режима - януари таз година, и аз теглех всяка хапчица. Прочетох, че е проръчително, за известен период, докато свикнеш и се научиш от кое и по колко те нахранва, без да преяждаш. Както и да се научим колко всъщност е 10 грама масло и т.н. Просто окото да свикне и то с количествата.

НО! Аз съм човек тип "прахосмукачка" - обичам да се тъпча, да ям, да преяждам, да пия, да похапвам, мога цял ден да хрупам неща, както и ако стоя без работа, прекрасно си уплътнявам времето с ядене...

Вече нищо не тегля и не смятам. Мога да си ги преценя нещата, но аз и мнооого си позволявам отклонения, а и у дома постоянно се намира нещо, което не трябва да ям.. Angry И такааа...

А за режимните десерти и печива - не бих се въртяла да се занимавам, просто защото ме мързи. Като ми се яде хяб  - ям нормален. И продължавам напред.
Но! Нямам някакви сериозни здравословвни проблеми. Опитвам се едно СПКЯ да боря, но в момента съм на противозачатъчни и не се впрягам много - деца си имам, от тук нататък целта е да не ми се разбутват останалите хормони. Ще спра хапчетата след тази опаковка и ще видя как ще е положението. Тогава, може би ще съм и по-стриктна.Trollface

# 232
  • Мнения: 18 542

Да споделя днешните си впечатления от пазаруване в Лидъл.
4% кис.мляко Родна стряха - съдържание на въглехидрати 4.6 гр
20% сметана Pilos - съдържание на въглехидрати 3.9 гр
Малко странно ми се вижда в сметаната да има по-малко въглехидрати.
....
И едно питане - как го ядете кокосовото масло?
Днес си купих, но в студено състояние от хладилника е като настърган сапун на вид и вкус.
Не е странно, а нормално. Сметаната в голямата си част каймакът избит от млякото и трябва да е с висока масленост. Киселото си е подквасено прясно мляко на което преди това са му избили мазнината за масло и сметана.
Заквасената която си взимам аз е с 2,7гр ВХ, а киселото е с 3,2гр

Кокосовото осново с кафето го консумирам, но ми е вкусно вече и да хапвам по малко с лъжичка все едно е течен шоколад. :!

# 233
  • Мнения: 5 848
Щом сметаната е само за "поглезване" в режима, а по принцип съдържа по-малко въглехидрати, кис.мляко направо не трябва да се консумира. А аз четох че само прясното трябва да се избгва.

# 234
  • Мнения: 18 542
Сметаната мисля, че е за поглезване докато имаш да сваляш кг. После може да се яде свободно. АЗ ям доста. И в кафето слагам по две пълни чаени лъжички 30% и заквасена ям като "десерт".
Киселото мляко също е ок, ако не сваляш активно и нямаш проблем с млечните.

# 235
  • Мнения: 122
Аз да си кажа за "хляба" ми не се чувствам звисима. Само когато направя някаква манджичка със сосче ме гризе да си топна, но то по-скоро е носталгия от детството 😊
Бих си направила този тип пица, не за да се доближа до усещането за хляб, а за да усетя насладата от съчетанието на вкусовете, постигнати чрез този начин на приготвяне. Щото мога да си сваря едно яйце и да си нарежа отделно кашкавал и бекон, но ще ми е сухо, а приготвено на омлет ще ми е вкусно. Така и с тази "пица". Един път живея, искам да ми е вкусно, но искам и да съм във форма, за това се съобразявам.

Кокосовото масло аз знам, че не е нужно да се съхранява в хладилник, на стайна температура в този сезон още трябва да е течно, скоро ще почне да сгъстява малко. Аз си купувах за плажа какаово, да се мажа и ми остана и слагам и от него в горещата си вода сутрин и ми е приятно шоколадово на усещане 😊

Менюто ми днес :
Сутринта чаша гореща вода с кокосово масло и кафе с мляко
За обяд шопска салата и гурманска плесквица
Вечеря пастърва на скара, печен бекон, маслини и малко Снежанка

# 236
  • Мнения: 4 042
В момента имам две опаковки кокосово масло в къщи - едното от Iherb все още е течно и прозрачно, второто от България купувано, на Дрогон, се сгъсти отдавна. Мислите ли, че това е показател за качеството?

# 237
  • Мнения: 18 542
Колко градуса е у вас температурата? При мен кокосовото започва да се втечнява при над 23 градуса, но дори и тогава не е течен целия буркан. Чак към то 25 се разтапя.

# 238
  • Мнения: 4 042
Не знам колко градуса е, но въпросът е в това, че при една и съща температура едното е течно, а другото не, и това със сигурност означава нещо, но какво?

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Надали значи нещо...по-скоро едното е с по-гъста консистенция.

Общи условия

Активация на акаунт