НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 131

  • 38 466
  • 760
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 18 542
Не виждам от какво ще се лиши едно кърмаче, ако майка му не яде плодове или картофи или ориз или зърнени.
Ако някой знае, нека каже един витамин или минерал, който би могъл да е дефицитен.

# 586
  • Мнения: 9 875
Е, който както желае, така да постъпи. Simple Smile
  Може моето дете да е изключение, защото въглехидратите му влияят зле, точно както и на мен.
Отделно от факта, че цока 4 години, което е мноооооого време. Майката трябва да се погрижи и за себе си. От хляба и фафлите полза не виждам нито за майката, нито за бебето.

# 587
  • София
  • Мнения: 5 547
Всичко си е личен избор, да си яде майката както тя прецени че е правилно.
Не забравяйте обаче каква е тамата. Палео - това от само себе си показва че праисторическият човек се е хранил така десетки хиляди години и е оцелял, и е дал живот на всички които сме сега. Ако не беше ок това хранене, човечеството отдавна нямаше да го има.

# 588
  • Мнения: X
В палео храненето има доста въглехидрати, тъй като са разрешени кореноплодни. То е доста по-балансирано от НВ режима. Него и аз бих го препоръчала на кърмеща жена.

# 589
  • Мнения: 9 875
Моят баща е технолог по зърно и брашно. Казвал ми е, че сегашните хлябове са живи боклуци, и той като знае какви са брашната им, от години хляб не яде.
Днешните хлябове са различни от хлябове от преди 30 г.

# 590
  • Мнения: X
Цитат на: GG_BG link=topic=1141320.msg39363204#msg39363204 g39508158#msg39508158 date=1571573761
Млечните НЕ са основна храна при ВМНВХ,а ДОБАВКА, която дори не е задължителна. Основните храни са месо всякакво, риби, яйца, зеленчуци - като ограничени са само Картофи /Кореноплодни, плод също може, стига да не е по килограм на ден. Та, четете повече, преди да твърдите нещо.

А вие пък си мислите, че като сте попрочели нещо и знаете всичко.
Въобще не претендирам, че знам всичко, къде прочете подобно твърдение? Дори съвет за бременни /кърмещи НИКЪДЕ не съм дала... Претендирам да знам обаче Основните храни при ВМНВХ, млечните определено НЕ са сред тях. Та, пак :първо се чете, после се пише.

# 591
  • Мнения: 12 985
Нисковъглехидратно може да е хранене и със до 100 гр В! В което по никой начин не си в кетоза.
Смятам че умерения вариант на режима е абсолютно подходящ за всеки. С плод 1 бр, с вариво 1-2 пъти седмично. В дните с повече В се намаляват М. Баланс се намира. Възможно най- чиста и проста храна. Никое кърмаче няма да пострада от това, че майка му не яде по 1/2 тава толумби за десерт след огретена за обяд. Който е предшестван от закуска от я баничка, я кифла.
Омлет за закуска и една хубава риба или пържола за обяд ще донесат повече полезни хранителни вещества и на майката и на бебето.
Накой съмнява ли се изобщо в това?!

# 592
  • Мнения: X
Никой в темата не е казал, че кърмачката трябва да яде тава толумби, баклави или вафли. Всички говорим за по-балансиран режим, така че не виждам на какво толкова се възмущавате.

# 593
  • Мнения: 12 985
От изказването че режимът е вреден за кърмачки. И че НВВМХ води до кетоза, не е задължително изобщо.
Ако кое освен толумби и друго с бяло брашно и захар е забранено?!
Щото аз понякога ям леща или кафяв ориз, не се чувствам лишена. Ако се побирам в търсените от мен В за деня, няма да ме препъне шепа леща. Ако искам да задържам, а не да свалям, ако тялото ми иска и “сънувам” леща ще ям.
От утре си продължавам по режима.
Така щеше да е и ако кърмех.
Плод, зеленчук някой, риба, яйца, месо и каквото си трябва.

# 594
  • Мнения: 669
А аз да ви попитам- какво ще стане ако не ям зеленчуци? Навсякъде чета, че трябва да се консумират и присъстват във всяка диета и режим, а аз просто не ги обичам, ама изобщо. Само домати и краставици много рядко и по малко тиквички, други зеленчуци не обичам. Храня се предимно с месо, яйца, риба, маслини и плодове. За сега се чувствам добре и свалих 6-7 кг за два месеца, но ми е гузно, че не ям зеленчуци и не знам какъв ще е ефектът от това в дългосрочен план. Какво мислите?

# 595
  • Мнения: 2 055
Щом ядеш плодове,  нищо няма да ти стане. Аз също не обичам голяма част от зеленчуците,  особено недолюбвам кореноплодните. Често съм само на много месо и един плод. Така с плод задържам обаче,  но аз и със салата задържам. Свалям само ако карам само на месо.

# 596
  • Мнения: 18 542
А аз да ви попитам- какво ще стане ако не ям зеленчуци? Навсякъде чета, че трябва да се консумират и присъстват във всяка диета и режим, а аз просто не ги обичам, ама изобщо. ..........
 Какво мислите?
Аз не ям никакви зеленчуци от почти 10 месеца вече. Чувствам се идеално. Никакви храносмилателни проблеми, никакви газове, никакви проблеми във ВЦ-то.

И плодове не ям. Само боровинки чат-пат, напоследък даже не ям и тях. Нямам скорбут все още  Laughing

# 597
  • Мнения: 4 582
И плодове не ям. Само боровинки чат-пат, напоследък даже не ям и тях. Нямам скорбут все още  Laughing
Направо ме уби Joy
Аз днес съм на един домашен ягодов сладолед (замразени ягоди + 1 опаковка сметана 30% от Лидл). Хапнах го към обяд и още  не съм гладна, но то може и да е защото имах 2 часа горска разходка и 1 час спорт - баланс, а след спорт не мога да заспя, но не мога и да ям.

# 598
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте,
Спазвам режима от 1 седмица и от вчера започна да ме боли жлъчката ...предполагам, че е от многото мазнини.
Още някой тук има ли проблеми със жлъчката при този режим ? И как се оправя - пие ли лекарства, или има някакъв съвет да даде?
Благодаря Flowers Hibiscus !

# 599
  • Мнения: 18 542
Иди на лекар и си прегледай органа. Може да имаш песъчинки или камъни.

Ако всичко е чисто, може да е адаптация и лекарства няма да ти трябват, само време да свикнеш.

Общи условия

Активация на акаунт