НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 131

  • 38 487
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 062
Искрено ви завиждам, че виждате такива тенденции около себе си. Около мен тенденцията е пържени картофи, ориз, в момента до мен има кутии с бонбони, баница, чипс, бутерки. "Здравословното" е салата и таратор на обяд, а след това солети, морени и прочее.

Иначе искрено вярвам в палеото, макар че съм впечатлена искрено от книгите на съпрузите Жамине, за които се пишеше тук преди години активно. Яд ме е, че здравето ми изисква повече ограничения Simple Smile Но кой знае, един ден може да започвам да включвам и аз някои палео храни, които за сега са ми табу.

И понеже темата е за отслабване (или поне в този подраздел), искам да се похваля, че паднах под 66 и май е трайно. Днес, след като няколко дни отбягвах кантара, се качих и видях 65 и малко. Това означава, че от началото на юни до края на септември ще съм свалила 8 кг. със стриктно НВХ хранене, само месо, яйца и зеленчуци, и фаст. Надявам се януари да падна под 60 Heart

# 61
  • Мнения: X
TaniaDimi, благодаря. Видях го предизвикателството още вчера, но ФБ не ползвам и, в тази връзка, се чудех дали няма споделени ваши менюта някъде из форума. Ще се поровя из старите теми Hug
Виж публикациите на Франсоаз, тя даваше идеи/менюта за умерено ВМНВХ.
Иначе няма кой знае какви менюта:
-закуски -от варени яйца до омлети, кашкавал с масло или тахан /ядки
Палео омлет:ябълка на парченца в масло да омекне, канела и 2-3 разбити яйца. Много любимо напоследък.
Днес закусвах пастет с този "хляб"
https://healthywithdeni.com/2019/01/%d0%bf%d0%bb%d0%be%d1%81%d1% … 0%bb%d1%8f%d0%b1/
Мога пастета и без "хляб" да ям, но мъжО вика не било изискано. И така гъшия пастет беше 3 пъти повече от "хляба", но пък изглеждаше изискано.
Обяд и вечеря си е месо с лук и /или гъби.
Аз не вечерям. И режимни десерти , палачинки, баници и други тутманици отдавна не правя.
Ям няколко пъти в годината истинска торта, но купувам "на парче" и различни.

# 62
  • Мнения: 18 542
Извинявам се, че се връщам отново на темата за четенето, но научаваш интересни неща, като например изразът да се
Скрит текст:
посереш от щастие
не е само фигуративен. Има си и механично обяснение на този феномен  Laughing
Научих го от книгата "Fiber menace" която дочитам.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 071
Да се включа и аз в новата тема. След около месец почти режимно хранене виждам положителни резултати - като цяло повече енергия, подобрение във външния вид, което на този етап е видно за мен самата и мъжа ми, а от около седмица и с -2 кг. /предвид, че малко сама си обърках цикъла/. Не съм си правила изследвания обаче и мисля скоро да я свърша тази работа. Не съм стриктно по режима - на обяд ям готвено с олио със сигурност, вкъщи също понякога, бяло вино често и някои други прегрешения Blush Гладна не стоя в никакъв случай.
Супите си ги правя с фиде например. Аз супа без фиде не си представям, но все пак - нали се допуска процент въглехидрати, затова е и НВ, не безвъглехидратна Simple Smile
В миналата тема някой се оплакваше, че му липсват големите салати - аз от тях изобщо не се ограничавам. Защо е нужно, да не пропускам нещо? Особено в този сезон, с разкошните домати и краставици, мога на това да карам само, с повече зехтин, сирене, варено яйце, кашкавал, маслини...

Да допълня след като прочетох последните страници - мен малко ме притеснява наблягането на месото /не че не ми харесва, напротив/, защото много съм чела, че то увеличава паразитите в организма. Ако някой ме успокои на тази тема ще съм благодарна Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 00:33 от Maidenly

# 64
  • Мнения: 5 062
Да допълня след като прочетох последните страници - мен малко ме притеснява наблягането на месото /не че не ми харесва, напротив/, защото много съм чела, че то увеличава паразитите в организма.

Кои паразити? Месото нали го печеш? И не купуваш от сергии по пазарите, а от проверени източници? Впрочем в биология в 6 клас сме учили, че паразити се пренасят и от плодовете, както и по въздух - чрез вдишване.

Имам чувството, че "токсините" и "паразитите" са някакъв мним враг, който никой не е виждал, не се е изследвал за такива (защото в лабораториите се предлагат изследвания), но все е там и все в беззащитното ни тяло. Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 18 542
Да допълня след като прочетох последните страници - мен малко ме притеснява наблягането на месото /не че не ми харесва, напротив/, защото много съм чела, че то увеличава паразитите в организма.

Кои паразити? Месото нали го печеш? И не купуваш от сергии по пазарите, а от проверени източници? Впрочем в биология в 6 клас сме учили, че паразити се пренасят и от плодовете, както и по въздух - чрез вдишване.

Имам чувството, че "токсините" и "паразитите" са някакъв мним враг, който никой не е виждал, не се е изследвал за такива (защото в лабораториите се предлагат изследвания), но все е там и все в беззащитното ни тяло. Rolling Eyes
Абсолютно!
Цял живот ям месо, сигурно повече от средностатистическия човек - постното ми е блудкаво. Никога никой от семейството ми, нито аз сме имали паразити.
Яли сме и доста домашно месо, производство на дядо и баба. Откакто съм на режим, ям основно месо. Това паразитите съм ги учила в училище и от тогава не съм се сблъсквала с подобна тема в обкръжението си.
Единственото което чувам по темата паразити е напоследък в Youtube от американци.

# 66
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Паразити, токсини и киселинност са ми просто любими. И нито едно сериозно изследване и потвърждение на тези страшни врагове...
Имам колежка, която пи белина три месеца, за да трепе паразити... За какво говорим....

# 67
  • Мнения: 39 376
Кафе, Astonished кажи честно, утрепа ли ги?

# 68
  • Мнения: leet
Това с белината май е доста популярно, колкото и абсурдно да звучи

# 69
  • София
  • Мнения: 11 491
Ужас с тази белина. Страшно е до къде могат да се докарат хората.
За белината и аз четох, някакъв шарлатанин я продавал онлайн. В щатите имало смъртни случай. Поне така пишеше.

# 70
  • Мнения: 1 684
Стига и вие. От 2 капки белина нищо няма да ви стане. Малко ли хлор има в водата. ММС не е с точния състав на белина, но си е хлор. Тя и белината е хлор и това с което хлорират водата също е хлор. Но водата си я пием и никой не протестира, че и салгат хлор. Те точно за това и слагат ,за да я обезпоразитяват.

# 71
  • Мнения: 18 542
Ами пийте хлорирана вода срещу паразити като е същото.
Ще пиеш белина да трепеш въображаеми паразити - много умно.

# 72
  • Мнения: leet
Не виждам защо трябва да пия хлор или белина, за да се обезпаразитя при положение, че има измислени лекаства за тази цел

# 73
  • Мнения: 1 684
Не ви навивам да пиете Мсм. Но  от 2 капки разредени с вода никой няма да умре. Аз с такъв разтвор съм си правила гаргара , когато ме боли гърлото.  Лекувала съм си и екзема. Това си е отрова, както за нас так и за бактериите.  Явно някой хора доста са прекалили с хлора, за да има смъртни случай. И паразити в човешкото тяло има, но те предпочитат въглехидратите, главно сладкото.
Хапчетата и те не са особенно полезни. Една лесна рецепта. Седите 2 дена гладни, след това пиете сладък ликьор и те се напиват. И вие се напивате. 😀Половин час след това рициново масло и всички празити от червата излизат.Май трябваше и на някава луна да се направи, но в темата за паразити може да четете. При мен имаше ефект. Пак повтарям паразитите обичат сладичко

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 12:47 от elitsa_b

# 74
  • София
  • Мнения: 1 274
Имам въпрос за съотношението на омега 3 и омега 6 - проследявате ли го? От храната дори и много здравословна все пак преобладава омега 6.
Каква добавка само с омега 3 да се включи, като компенсация-имам предвид качествена?
При високо-мазнинното хранене, вероятно е даже по-страшно...

Общи условия

Активация на акаунт