СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 8

  • 24 969
  • 567
  •   1
Отговори
# 510
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Assia, казаха ми да разделя капките на 3*5 т. е. на 1 шише от 80-90 мл слагам 5 капки през около 7-8 часа разстояние.

# 511
  • Мнения: 3 942
Подавахте ли документи за еднократна помощ при раждане? До колко време ви преведоха парите?

Малката ака по веднъж на ден, като има и дни, в които пропуска. Изцяло на АМ е.

# 512
  • Мнения: 379
Добър ден,да не се хваля.много, но след като от 8сутринта мрънкаме, пищим, акаме, сега ужким спим и пръцкаме,  а аз дори успях да си изкъпя и косата за 10мин при два пъти наглеждане чисто мокра 😂
Надявам се да си поспи и следобяд да го изведа. И тук идва въпроса, как да го облека? Оставяте ли шапка докато са в количката и колко дрешки им слагате 😕
За акането, акаме почти на всяко ядене.
По въпросът свеки, след като е затворила телефона на сина си, мисля, че сега видиш ли тя ще е огорчената, а не ние, които сме родители и е хубаво да се ъважава мнението ни. Дано помня един ден, че двама сина имам да са ми живи и здрави!

# 513
  • Мнения: 140
И при нас от акане след почти всяко хранене в началото, последните 20тина дни си ака само по веднъж на ден, обилно 😁 от днес започнах да му слагам 3ка на Памперс, защото 2 пропуска и му се смъква под пъпчето, той вече сигурно е 6кг и няма смисъл просто да продължавам. Лошото е, че от Англия ми носят 2киии 😬😬😬, но ще търся някъде да ми ги сменят в някое магазинче.

# 514
  • Мнения: 3 977
Здравейте момичета,аз съм октомврийка,от 6 дни съм мама,вече сме и в къщи,имам много ревливо момченце,направо се виждам в чудо,слагам на гърда,но дохранвам с ам,препоръчайте ми хубаво ам не искам педиатърката защото доста често са обвързани с реклами и фирми,от болницата е много лакум и постоянно реве че е гладно,в болницата бяхме на молфикс памперси бяха добре,в къщи имам памперс,и пуфис и с  двата се опикава до гърба не мога да разбера защо..

# 515
  • Мнения: 58
Как държиш пишоната? Нашата педиатърка каза да я слагаме нагоре, е, да, ама до ушите се опикава и с 1ци и с 2ки памперси ( 3,600 тежи), и аз на своя глава спрях да я слагам нагоре. Доводът ѝ беше да не се оаква отпред, но ако чак там досега не съм видяла.

 
Здравейте момичета,аз съм октомврийка,от 6 дни съм мама,вече сме и в къщи,имам много ревливо момченце,направо се виждам в чудо,слагам на гърда,но дохранвам с ам,препоръчайте ми хубаво ам не искам педиатърката защото доста често са обвързани с реклами и фирми,от болницата е много лакум и постоянно реве че е гладно,в болницата бяхме на молфикс памперси бяха добре,в къщи имам памперс,и пуфис и с  двата се опикава до гърба не мога да разбера защо..

# 516
  • Мнения: 3 977
Още не съм имала среща с педиатър,пишката един път е надолу един път нагоре,казаха ми че ако е настръхнала нагоре да внимавам да не ме опикае,това било признак че предстояло пиш..

# 517
  • Мнения: 309
Здравейте момичета,аз съм октомврийка,от 6 дни съм мама,вече сме и в къщи,имам много ревливо момченце,направо се виждам в чудо,слагам на гърда,но дохранвам с ам,препоръчайте ми хубаво ам не искам педиатърката защото доста често са обвързани с реклами и фирми,от болницата е много лакум и постоянно реве че е гладно,в болницата бяхме на молфикс памперси бяха добре,в къщи имам памперс,и пуфис и с  двата се опикава до гърба не мога да разбера защо..

В болницата давали ли са му АМ?
Ако да , е добре да се продължи с това, което са му давали. За мен най- хубавите млека са Hipp Combiotic 1 или Lactana Bio 1. Те са с про- и пребиотици.
Аptamil също съм чувала, че е хубаво.
Ако пък детето е със запек ( истински запек и/или колики), най- доброто е Hipp Comfort - то се дава при запек и колики, като запекът не трябва да е внушение на майката,  ами истински запек с неизхождане на детето и твърди акита.
Отделно попитайте педиатъра за някакви капки за коремчето на детето, ако се присвива и реве много, но първо вижте кое АМ ще му понесе добре.
Въпреки всичко написано дотук е добре да се консултирате наистина с педиатъра за млякото, предвид това,  че бебето реве повече и е раздразнително, ако правилно съм разбрала. Това е от значение за определяне на подходящото АМ.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 01:28 от Trudy

# 518
  • Мнения: 12
Мами, на 20 септември се роди Дара и хвана жълтеницата някъде около третия ден. И в болницата, и педиатърката казаха, че е лека физиологична. Бебето си хапва, спи, бодърства нормално. Ми хубаво, ама все още са и жълтички склерите на очите и не знам трябва ли да се притеснявам. Минаха 2 седмици вече..някой има ли подобни притеснения?

# 519
  • Мнения: 309
Да попитам - какъв витамин Д давате? За бебетата на повече от 20 дни питам 😀

# 520
  • Мнения: 3 942
Да попитам - какъв витамин Д давате? За бебетата на повече от 20 дни питам 😀
Вигантол.

# 521
  • Мнения: 556
На мен ми бяха казали Вигантол в болницата, но педиатъра ми предписа Waya D3 по 7 капки на ден. Не знам дали е от него (днес дадох за първи път), но спи много добре вече 3ти час.

# 522
  • Мнения: 379
Здравейте,
Днес мина консултацията ни на първи месец— плюс 300грама и 3см. За грамажите само се съмнявам дали точно го измериха, но доктора каза че всичко е нормално. Жълтеницата ни отминава и спираме глюкозата. Започваме по две капки Вит D.
Като цяло нашият малчуган е с ужасни колики и си реве, иска гушкане, та когато съм сама нищо не мога да свърша 😕. Поне дано бързо ми отънее дупарата, че съм плюс 20кг след 9те.
Баткото ни е настинал, сега и него в паузите „дондуркам”.Ходи с маски из нас , дано не се накачим.

# 523
  • Мнения: 442
Мери, лежахме ги тези мъже, сега има да ги дондуркаме до не знам кога. И ние сме много зле с коликите и днес е решил, че трябва да спи върху мен. Колкото пъти опитам да го оставя и се пищи истерично. Лошото е, че аз нали съм с помпата и не успявам да цедя, а от вчера рязко ми намаля кърмата и вече в чудо съм се хванала. Аз освен да пусна пералня и да простирам след 3-4 часа, нищо не мога да правя. Не ям почти през целия ден и като гледам скоро ще изчезна. А се притеснявах за килограмите. Още след раждането бях -10, сега не знам, но ми стават дрехите от преди бременността.

# 524
  • Мнения: 140
И аз също свалих веднага всичко качено + още 3-4 кила, НО задължително се храня поне 4-5 пъти на ден, защото искам да кърмя максимално дълго. 
Съншайн, казваш, че не смогваш да хапваш, най-вероятно затова ти намалява кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт