СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 8

  • 24 911
  • 567
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 106
Днес съм официално в 38 г.с. и ми падна тапата. От 3 дни ме мъчат предменструални болки, енергията ми е нулева и ме започнах да се чудя как ще се справя. До сега бях толкова уверена в себе си, че изобщо не съм очаквала да се разколебая така. Сега какво ми стана, не знам! Започнах да се чудя как ще издържа часове с болезнени контракции и накрая напъни...
Вчера си направихме фотосесията, за която едва събрах сили, но поне спомени с голям корем ще имаме Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 554
На мен пък днес ми е термина и още нищо... Чакам да ми изтекат водите, че да прогресирам набързо, ама ....

# 47
  • Мнения: 106
На мен пък днес ми е термина и още нищо... Чакам да ми изтекат водите, че да прогресирам набързо, ама ....

На твое място аз бих отпразнувала термина по някакъв начин... с една различна вечеря с ММ примерно. Ще ти помогне да се отпуснеш и разнообразиш. Сигурна съм, че многото мислене и чакане покрай термина е психически натоварващо.

# 48
  • Мнения: 442
Днес съм официално в 38 г.с. и ми падна тапата. От 3 дни ме мъчат предменструални болки, енергията ми е нулева и ме започнах да се чудя как ще се справя. До сега бях толкова уверена в себе си, че изобщо не съм очаквала да се разколебая така. Сега какво ми стана, не знам! Започнах да се чудя как ще издържа часове с болезнени контракции и накрая напъни...
Вчера си направихме фотосесията, за която едва събрах сили, но поне спомени с голям корем ще имаме Simple Smile
Опитай се да мислиш положително, колкото и да е трудно. И да, издържа се. Мислиш си само, че не можеш, но не е така. Важно е и екипа, при който ще родиш. На мен много ми помогнаха и всички бяха страшно мили и внимателни. И пак ще кажа - ДИШАНЕ! Вярвай в себе си и леко раждане от мен!

# 49
  • Мнения: 149
Днес бях на тонове- никакви индикации за предстоящо раждане нямам Neutral Face. Говорихме с доктора за отложеното клампиране на пъпната връв, вие на какво мнение сте?

# 50
  • Мнения: 172
Благодаря за новата тема, да се напълни само с хубави новини!
Честито на новите мами и търпение на останалите, мъничко остана.
Ние също пием биоамика. От няколко дни се засилиха коликите. С каката много ми помагаше инфакол и сега пак взех. Действат и на бебчо, бързо го облекчават. Но от както ги давам по- трудно ака. Днес на консултацията докторът каза, че инфакола запича, заради семетикона и да не давам непрекъснато, а само при нужда.

# 51
  • Мнения: 1 782
Въпрос към мамите с естествено раждане - намаля ли активността на бебчето преди раждането и по време на самите контракции? Имам си подготвителни контракции, но беба е толкова активна вечер, че понякога не знам дали ще контракция или тя се опитва да излезе през корема. Grinning

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 245
Днес бях на тонове- никакви индикации за предстоящо раждане нямам Neutral Face. Говорихме с доктора за отложеното клампиране на пъпната връв, вие на какво мнение сте?

Записала съм в плана за раждане да е отложено клампирането до отслабване на пулсациите. Аз лично не знам никакви минуси, а много плюсове. Надявам се само да имат търпение от екипа и да изчакат поне няколко минути.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз ще си взема плана за раждане другата седмица като съм на преглед и също мисля да си искам отложено клампиране, колкото е възможно по време на секцио.

# 54
  • Мнения: 1 554
Въпрос към мамите с естествено раждане - намаля ли активността на бебчето преди раждането и по време на самите контракции? Имам си подготвителни контракции, но беба е толкова активна вечер, че понякога не знам дали ще контракция или тя се опитва да излезе през корема. Grinning
Ох таман влязох и аз за тая активност да питам. Легнах да поспя следобед и бебка ме изкърти от ритане. Заснех си корема и пратих на една приятелка с близнаци, която каза, че с две бебета корема никога не й е правил така... смятайте. И преди е имала такива активни серии, само заради това не съм откачила от притеснение. Но сега е вече 40 пълни седмици и се чудя къде намери толкова място и защо така изперква. Определено ме напряга като почне да дивее

# 55
  • Мнения: 442
Моя Марти не спря да рита до последно. И аз очаквах намалена активност, но не. Беше хиперактивен дори.Joy

# 56
  • Мнения: 95
Dara, при мен бебо беше активен до последно.
И аз съм на вълна кърмене, благодаря за линка Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 742
Вики, честит Калоян! И моето момче със същото име се роди с тези мерки преди години!
А, не мислите ли, че слизането по стълби има по-голям ефект от изкачването?

# 58
  • Мнения: 556
Моята, вчера на тоновете такова цунами направи, че чак акушерка та подскочи😁
И аз имам чувството, че ще излезе, а съм сигурна, че в ляво съм натъртена жестоко, рита основно там и ме боли при допир дори и да не е активна.
Да питам мамите, които вече са си в къщи, вие с олио или мляко за тяло мажете бебоците?

# 59
  • Мнения: 1 554
Мисля, че моята се ядосва на контракциите. Аз имам бая в момента Бракстън Хикс и или съм в контракция, или бебето почва да беснее в момента, в който я отпусне контракцията

Общи условия

Активация на акаунт