Лечение на псориазис 7

  • 29 370
  • 291
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 9 481
С какъвто шампоан имам под ръка. Simple Smile

# 181
  • Мнения: 967



Лично аз, до момента съм най-доволна от крема с дитранол, който се прави в аптеки /рецептата я има по-напред в темата/; и да уточня, че се оказва, че на всеки различно нещо действа /пак давам пример със себе си -при мен морето е чудесен "медикамент", но при други-не/.
Да, според лекарския консенсус дитранола и солидола са доказано ефективни извън границите на кортикостероидите. Те наистина действат за разлика от много други мазила. Макар и не всички да се повлияват от тях. Проблема е,  да си кажем истината, че само временно замазват положението, и болестта отново рецидивира. Недостатъците - бракувате няколко тениски и рискувате изгаряне Laughing Все пак е глътка въздух. Псориазисът категорично не го причислявам към кожните заболявания, по скоро той намира ако може така да се каже "израз" в патологичните промени на кожата. Механизмът му е, определени гени или хормони, с увредена при някакви обстоятелства структура и съответно начин на взаимодействие с останалите клетки, да ускоряват съзряването на определени кожни клетки. Не мисля че е заболяване свързано с патология на черния дроб/лениви черва и т.н. Или поне не във всички случаи, съдейки от факта че много хора не се повлияват от диета, и имат отлични чернодробни показатели.Ако говорим за първоизточника на заболяването то тогава аз напълно и безапелационно споделям мнението на една руска професорка, отдала целия си живот за разгадаване на механизма на това заболяване която навремето каза - главният виновник за псориазиса е главният мозък ! Абсолютна истина , макар и звучаща малко странно. Писала съм и преди - навремето предприехме дълго пътуване с приятели. Потопихме се в атмосферата на приключението, ядохме само консерви и боклуци, но се откъснахме от действителността, забравихме за ежедневните грижи и проблеми, никакви кахъри, никакви мрачни мисли, само радостни мигове, в непозната и красива среда, бяхме щастливи , патосът да видим и научим нови неща не ни напускаше...За тези 20 дни , колкото и да е странно ( на мен самата ми е най странно ) аз нито веднаж не се сетих че имам такова заболяване. Една единствена мисъл не ми беше минала през главата. Когато се върнахме и влязох в банята, ме обзе странно чувство - внезапно се сетих да погледна местата където преди болестта беше намирала изява ..Нямаше и точица !!! Помен нямаше !
За съжаление навлизайки отново в света на проблемите болестта разбира се рецидивира. На други места, но отново напомни за себе си.
Лекарствата са едни от най честите виновници за отключването на болестта. Приемът на някои антибиотици или  стимуланти уврежда  определени гени/хормони/ и я провокира. Това е категорично доказано . Но пак основната вина в случая носи единствено главният мозък, като главен орган имащ регулаторни функции  за възникването, поведението и начина на действие на хормоните и гените в тялото ни, дори и в случаите когато болеста се проявява в деца, първопричината е в главния мозък, макар че някои я определят като генетична предразположеност.Да, генетична преразположенност е възможна, но причината не е в  надбъбречните жлези, тироидната жлеза или хипофизата например, а отново в главния мозък. Но за съжаление това е най сложния орган в нашето тяло, чиито функции, устройство и действие все още сме далеч да разгадаем.

# 182
  • София
  • Мнения: 10 302
Благодаря за изчерпателния отговор!!!!

Намерих рецептата с дитранол, ще поръчам и Салтар и Psorcutan и ще пиша дали е имало ефект.

# 183
  • Мнения: X
Приемът на някои антибиотици или  стимуланти уврежда  определени гени/хормони/ и я провокира. Това е категорично доказано .
Бихте ли посочили линкове,където сте чели за такива доказани изследвания,интересно ми е кои антибиотици се спрягат за провокиращи?

# 184
  • Мнения: 967
Eликсир, линкове конкретни не мога да ти дам, това са все неща които са се набили дълбоко в съзнанието ми  в резултат на 30 години четене на книги, статии във вестници и списания, а в последствие и електронни медии, описващи всичко имащо отношение към болестта. Просто има неща които изкристализират на преден план  когато стане дума, и които с времето мозъкът ни е отсял от океана с информация.Относно антибиотиците - последно не си спомням къде бях чела, поста на пациентка, от първо лице, че го е отключила от обикновен Доксициклин. Вижте, при тая болест нищо не може да се счита за еднозначно и обобщаващо. Някои се повлияват от едно, а други - от друго. Дитранола например помага на някои, но далеч не на всички. Както и не е ефективен при различните форми на заболяването. Има хора на които спазването на определена диета ( и изключване на някои храни от менюто) дава удивителни резултати и дълга ремисия. Има обаче и хора придържащи се екстремално стриктно към препоръките на диетолози, хранещи се месеци наред  само с печена риба, зелени салати, определени плодове и зеленчуци, никакъв хляб и глутен, никакви картофи, домати ,  захар и кофеин , които въпреки всичките лишения не постигат дори минимален ефект. Нали се сещаш че ако имаше диета която да гарантира, че спазвайки я ще забравим за болестта, то проблема псориазис отдавна нямаше да е проблем . Дори си спомням добре думите на колежка от форума която е постигнала успех с LCHF диета, и която веднаж каза - ако трябва и умрели мишки ще ям, за да съм здрава...Относно лекарствата има лекарски консенсус.Единственото което аз лично бих могла да препоръчам, от личен опит, което със сигурност ще е от полза, и значително би намалило рисковете за развитие на артрит е ежедневното движение и натоварване . Ако можете тичайте, посещавайте фитнес зали, ходете дълго и динамично, изпотявайте се задължително. Това изхвърля стреса и токсините и действа благоприятно.Заседналия начин на живот и обездвижването са най големите приятели на псориазиса

# 185
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Мария 56, много от  нещата, за които си писала, действат в моят случай. Не ми е много псориазисът, имайки предвид много други с това заболяване в какво състояние са. Вече съм писала тук, че не пия хапчета(един лекар дерматолог приятел на мм каза, че са канцерогенни, а и загубих рецептата от Поликлиниката), не спазвам диета (за мен доматите са основно ядене),от  морето ми се обострят раните, мацвам се само от  дъжд на вятър с едно мазило (velutan), и от глутенови храни не се лишавам. Всичко утихва, когато съм спокойна и не съм подложена на силен стрес.
Относно антибиотиците почти не пия. А и като малка бабка ме лекуваше с компреси, горещи бани, мас и газ( ужасна воня, но действаше). Но пък съм много чувствителна. Ако се налага да пътувам, да ставам рано, да се явявам на изпит, не мога да ям, да пия вода, избива ме на разстройство. Дори когато ходех на училище, си 10:00, т.е. до голямото междучасие повръщах и не бях адекватна. Псориазисът обаче се пръкна, когато бях на около 20г. И така досега си съжителстваме двамата. Като се замисля сега, на 20г. се появи след като си омазахме косите за въшки с газ с една приятелка,защото брат й имаше въшки и всички се подложихме на обезпаразитяване. Пламна ми скалпа. После,през следващите години, лека полека се успокои, за да се върне с нова сила след около 20 години, когато една безобразна фризьорка ми изгори скалпа с боя за коса. До кръв. И така досега. Избива тук там. Гледам да не му се връзвам много. И да съм по-спокойна.

Последна редакция: нд, 21 юни 2020, 18:46 от danilu

# 186
  • Мнения: 29
Здравейте. Някой пробвал ли е лечението в Токуда и с какви впечатления е?

# 187
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте. Някой пробвал ли е лечението в Токуда и с какви впечатления е?
ММ го пробва ( и това ), преди десетина години. Д-р Денкова или Денчева го гледа, предписа добавки, мазила и фототерапия по схема. При него нямаше ефект.

# 188
  • Мнения: 29
Здравейте. Някой пробвал ли е лечението в Токуда и с какви впечатления е?
ММ го пробва ( и това ), преди десетина години. Д-р Денкова или Денчева го гледа, предписа добавки, мазила и фототерапия по схема. При него нямаше ефект.
Благодаря за отговора! Мисля и аз да пробвам но може би ще е след месец, два. Ще пиша за резултата!

# 189
  • Мнения: 2 439
Момичета,Псориазисът е автоимунно заболяване,т.е.,няма лечение.Аз имам на лакътя едно петно,т.е. имах.От няколко месеца приемам червен женшен,ашваганда и брахми,като ги редувам за да няма привикване.Откакто вземам тези добавки петното изчезна.Ако някой иска може да пробва,дори и да не помогнат,няма да навредят.Успех в борбата!

# 190
  • Мнения: 1
Здравейте на всички. Нова съм в темата. Съпругът ми страда от псориазис от много години. Появил се е когато е бил в казармата. Има периоди на обостряне и затихване. Преди около година започна да има мускулни крампи. Препоръчаха му да пие магнезий. Три месеца приема МагКомбо и за наша изненада почти изчезнаха плаките. В момента, в който го спря нямаше видимо никакви проблеми, но след това започна рязко обостряне. Притеснена съм, защото такова обостряне до момента не се е случвало. Живеем на около 50 километра от Бургас и от другата седмица ще ходим на море. Надявам се калта да помогне, защото магнезий и други добавки категорично няма повече да приема. Преди около 10 години съпругът ми беше опериран и около седмица беше само на системи, а след това дълго беше на диета. Свали доста килограми и се изчисти от плаките,  което ме навежда на мисълта, че явно прочистването на организма ще му се отрази добре.

# 191
  • Мнения: 2
Здравейте, прочетох темата,попадна ми пост че, кремът YIGANERJING , съдържа кортикостероиди, това сигурно ли е? Питам с известно разочарование, защото при мен има положителен ефект, излекувах петно около 40 кв.см на десния крак. Поръчах 15 туби, защото синът ми е с утежняващ се като площ псориазис. Сега се чудя да го ползваме ли,защото избягваме кортикостероиди?

# 192
  • Мнения: 2 439
Това открих в един немски сайт с насоченост псориазис
"Британската агенция за лекарства и здравни продукти издаде предупреждение на 28 февруари 2018 г .: В крема Yiganerjing бяха открити много силен кортизон (клобетазол пропионат) и два противогъбични агента. Британските експерти съветват незабавно да спрете да използвате Yiganerjing."
Коментарите на потребителите обаче са повече от страхотни.За по-малко от седмица,петната намаляват с 80%.
Вие ще прецените кое е важно за вас...

# 193
  • Мнения: 2
Ясно.Благодаря.

# 194
  • Мнения: 29
Със сигурност има кортикостероид в него.

Общи условия

Активация на акаунт