Лечение на псориазис 7

  • 29 284
  • 291
  •   2
Отговори
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Добре дошли в новата тема!

С пожелание да пишем повече положителни резултати!

*Информация  
Лечение на псориазис с Цитросепт и още 5 начина
Псориазис. Лечение на псориазис
ПСОРИАЗИСЪТ ВЕЧЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ !!!
Асоциация на хората с псориазис и псориатични усложнения

Всички линкове са само информативни! Всеки от нас знае, че видовете псориазис са много, хората са различни типове, т.е. повлияват се от различни начини на лечение и хранене!

Успех на всички и много положителни емоции!

Старата тема

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 12:00 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!
 "....Всъщност за сетен пореден път през трийсете години откакто съм с този неприятен козметичен проблем, се убеждавам в безполезността (поне при мен) на всякакви диети.."
Псориазиса НЕ е козметичен проблем, а Заболяване.Обривите са симптом, че нещо-орган/система, вътре в тялото, не работи добре.Лошото е, че причината не е Една...при всеки човек може да е различен причинител.Предполагам, и затова и няма лечение, нито единно мнение по въпроса.

# 2
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Франсоаз, предполагам, че с диета се прочиства организма и това се отразява на кожата. А и на всички органи.
Моят псориазис е наследствен. От майка ми. Сестра ми няма.
Храня се много здравословно. Но подобрението е хилаво. Поне не ме сърбят засегнатите зони.

# 3
  • Мнения: X
И моят е наследствен, от страна на майка ми, тя нямаше, но идва от нейния род.Вуйчо ми, брат й, имаше.
Да, аз последните години го контролирам именно с диета.Т.е., не диета, а начин на хранене, писала съм, ВМ НВ. Вече 4 години, дори пусках снимка на лакътя в миналата, или по-миналата тема.
Засега е в ремисия, дано и занапред е така.

# 4
  • Мнения: 965
Не знам дали при мен е наследствен, не си спомням някой от рода да е имал,но е възможно. Лично аз знам кога и как го отключих,написала съм назад в темата.Силен стрес + едно много гадно лекарство !  Приемано в големи дози.По една скатула за 30 мин.И  динозавър не би издържал.Горкото ми дробче ! А иначе го нарекох "козметичен" проблема, понеже поне за мен той е наистина само такъв, или поне на тоя етап.Общото ми здравословно състояние на 55 години е много добро (или поне така си мисля Grinning).Иначе подобно на danilu и аз цял живот съм на една "нескончаема" диета но с "хилав" ефект.И затова и в предходен пост писах относно нежеланието ми да пробвам друга.То аз вече толкова съм ограничила или въобще премахнала всичко, че просто не ми остава вече нищо което да мога да ям Disappointed Relieved,

# 5
  • Мнения: 4 651
Никоя диета не е полезна, освен тези които изключват застрашаващи живота храни- при алергии и ензимни дефицити.  Тези, които имат подобрение от "диета" просто са налучкали тяхната комбинациия от храна, движение и начин на живот,  които да ги вкарат в ремисия.

# 6
  • Мнения: 9 481
Честита ни нова тема Simple Smile
Тази година бях много зле, и при цяло лято на море, все още имам тук-там петънца Sad...оплаках се..

# 7
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Никоя диета не е полезна, освен тези които изключват застрашаващи живота храни- при алергии и ензимни дефицити.  Тези, които имат подобрение от "диета" просто са налучкали тяхната комбинациия от храна, движение и начин на живот,  които да ги вкарат в ремисия.
 Като пиша диета, имам предвид начин на хранене, или както пишеш в поста си" комбинация от храна". От известно време се стремя да открия какво е най- добре за мен.
Относно псориазисът на майка, открих, чак след кончината й, докато чаках в приемната на дерматологичната клиника, че нейните много дълбоко напукани пети, които тя мажеше с какво ли не, всъщност са били псориазис. Никой никога не беше разбрал какво й е.

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 16:39 от danilu

# 8
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Никоя диета не е полезна, освен тези които изключват застрашаващи живота храни- при алергии и ензимни дефицити.  Тези, които имат подобрение от "диета" просто са налучкали тяхната комбинациия от храна, движение и начин на живот,  които да ги вкарат в ремисия.
Абсолютно си права!
При детето нещата пак се влошиха,скалпа и е раздразнен и петното отново изби тези дни...
Цяло лято почивка ,море,пробиотици и много плод и зеленчук на корем  и всичко бе изчезнало.Отпуснахме хранителния режим с вредни храни и гадостта се върна...

# 9
  • Мнения: 130
Здравейте, някой ползвал ли е Карталин. Случайно попаднах на него, уж само с натурални съставки.Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 418
Казаха ми да си проверявам редовно вит. Д, можело да има връзка. Но ми го каза физиотерапевт, не лекар. Моят не е от най-високите и започнах да приемам по препоръка на репродуктивни. Известно време след това имах значително подобрение. Обаче периодът съвпадна с почивка и слънце на море с редуване на проем на вит. Д и чак сега направих връзката

# 11
  • София
  • Мнения: 2 418
Съжалявам, че правя два поста един под друг, минало е време и не ми позволява да редактирам.
Моля ви да ми кажете правите ли си анти-грипни ваксини и това отразява ли се на псориазиса?
Омръзна ми вече, няколко поредни години хващам всеки грипен и друг вирус, който се е завъртял около мен. Сериозно обмислям да се ваксинирам, но трянва да побързам преди да ме е тръшнал, обикновено се започва към края на октомври.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 719
Съжалявам, че правя два поста един под друг, минало е време и не ми позволява да редактирам.
Моля ви да ми кажете правите ли си анти-грипни ваксини и това отразява ли се на псориазиса?
Омръзна ми вече, няколко поредни години хващам всеки грипен и друг вирус, който се е завъртял около мен. Сериозно обмислям да се ваксинирам, но трянва да побързам преди да ме е тръшнал, обикновено се започва към края на октомври.
Здравейте , не съм си правила никога такава ваксина , но и аз преди хващах всеки вирус . Пробвайте поне за един месец да пиете ударни дози рибено масло . Има ефект .

# 13
  • Мнения: X
Омега 3, куркума,вит. Д3 ,вит. С (но до 500 мг./дн.) е по-добре от ваксина.

# 14
  • Мнения: 9 481
От вирус преди 2г, направих мозъчен оток (влезнах в инфекциозно; там бях на изопринозин /и манитол/, от който псорито просто бе във вихъра си..пълна отврат)..искаха да ми правят пункция на гръбначен стълб за отхвърляне на менингит - отказах категорично; но и също толкова категорично съм против допълнителните ваксини, които на практика са за минали вируси, тъй като те постоянно мутират..

Общи условия

Активация на акаунт