Коледни подаръци 2019-2020

  • 47 521
  • 408
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 471
Teddy Bear, самите кутии още не съм взела. Ще погледна и аз в “китайския мол” или сувенирен магазин . 😊

Помислих си ,че някъде ги продават като готов сет, а не да си ги направим ние. Благодаря!
Не съм виждала. Идеята и снимката са от Пинтерес и вечеее кой както иска си  я пълни 🙂

# 196
  • Мнения: 385
Аз се включвам с една идея (не е моя, намерих я в интернет докато се рових за нещо интересно и ми направи впечатление). На някой може да му хареса Simple Smile
Скрит текст:

# 197
  • Мнения: 3 395
Миналата година на мама, татко, брат ми и жена му купих книги - 4 криминални романа. Опаковах в различни видове коледна хартия и не ги надписах - на който която му се падне Simple Smile
Тази година още не съм решила...

# 198
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Отдавна не купувам персонални подаръци за близките ми. Чаши, чорапи, пантофи и пр. съм ги минала по няколко пъти. Подаръци с по - личен характер, като: бижута, парфюм, ваучер за процедура/дрехи, подарявам на рождени дни.
За Коледа приготвям домашни сладки (няколко вида), опаковам красиво, добавям ръчно направена картичка (купена), снимка от коледната ни фотосесия и чай/вино. Миналата година добавих за първи път по един лотариен билет (за късмет). Тази година не съм решила дали ще купувам отново.
Сладки, приготвени от мен, подарявам и на близки приятели заедно с картичка.
Обмислям да добавя бурканче с домашна смес за горещ шоколад.
Предпочитам подаръците да са за хапване, а не да е поредната непотребна за тях вещ.
Само за детето и съпруга ми има лични подаръци.

# 199
  • Мнения: 654
Тази домашна смес за горещ шоколад ме заинтригува Simple Smile ще споделиш ли как я приготвяш? Може и на лични Simple Smile

И аз като Black Hole не правя персонализирани подаръци. Майка ми и баща ми са родени януари, свекървата е преди Коледа и много скъпо ще ми излезе за всеки повод подарък. Лични подаръци получават единствено децата. А за възрстните приготвям по една кошничка с домашни мезета /суджук и пастърма/ , вино/ракия,  коледни сладки /купени/, коледни чорапи и една коледна играчка. Тази година си е доста топло и мезетата няма да станат до Коледа, затова може би и аз ще наблегна на сладките работи Simple Smile  много ми се иска да опитам да приготвя меденки и коледни сладки, но трябва да си харесам лесна рецепта, че в това отношение съм меко казано инвалид...

# 200
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Eni21, не съм изпробвала все още рецепта. Мисля си да е на основата на рецептата за домашен течен шоколад (сухо мляко, какао и захар, без маслото). Тук има идеи за различни вкусове. Може да използвам детско какао (Nesquik или марката на Лидл, не помня коя е точно, ако някой го е ползвал, моля да сподели дали е хубаво) вместо натурално такова, което слагам в сладкиши, и да използвам пудра захар, ако има нужда, защото в детското какао обикновено има добавена. За аромат на ванилия/мента аз правя домашна ванилова/ментова захар, която ползвам в сладкиши.
Ще пробвам другата седмица и ще споделя резултата.
Може да се направят различни вкусове - с чили, за любетел на лютото, с карамел, ванилия, мента.
Рецептите за меденки и джинджифилови бисквити са лесни и подходящи за начинаещи, както и какаовите напукани сладки, и снежните топки.
Щоленът пък е подходящ, ако не ни се губи време в изрязване и печене. Купуваме хартиени форми за печене, замесваме тестото и печем.
Супичка има много сполучливи рецепти. А на английски език, има страшно много. Ако някой проявява интерес, мога да споделя мои любими блогъри с рецепти на английски език.
---
По - миналата година и аз бях добавила месни мезета и уиски към сладките. Общо взето се старая да разнообразявам, като добавям нещо различно, за да има все пак елемент на изненада. Simple Smile
Извинявам се за дългия пост!

# 201
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 405
Тази кутия е от миналата година за приятелката на сина ми - има и ръчно правена играчка за елха/сърчицето, отзад имаше "джоб" и бях сложила пари/ и украса/свещ върху дървена шайба/,2 чифта чорапи, шоколади, бонбони ...май всичко не се вижда  Thinking


А сладки, сладки - ама пък всяка година това  newsm78 Щолен ям само аз  Peace
От няколко години на приятелско семейство освен сладки в кутия, в чиния подаряваме и бутилка вино, че и "дрешка" за него  Embarassed

Миналата седмица взех от Джъмбо  метална коледна кутия, малка коледна чиния, 2 кърпи също с коледни мотиви и мисля това да е на приятелите и сестрата на мъжа ми. Ще има пак сладки  ooooh! и задължително правена играчка за елха/поне такива неща умеем да правим/ Ама реално погледнато - пак същото  Thinking

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 09:31 от mama iasi

# 202
  • Мнения: 7 640
Моля за цена и координати на гримьорката, ако е в София.
Да направим оборот Blush

# 203
  • Мнения: 10 656
Аз поръчах един персонализиран подарък - снимка върху камък с форма на сърце. Качих снимката в сайта, добавих надпис и на следващия ден сърцето беше вече при мен. Много ми хареса - с гладка матова повърхност. 20х20 см сърце със стойка, на изключително скромна цена.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 21:30 от amy_nka

# 204
  • Мнения: 22 867
Сайт, от който могат да се поръчат коледни чорапи за деца, но да са качествени, не просто някаква кичозна коледна шарения. Ако някой е поръчвал, ще съм благодарна да помогне. На доста места предлагат, но никога не съм купувала подобни. Flowers Hibiscus

# 205
  • Мнения: 10 656
От давна си мисля за един по-специален за мен си подарък (като спомена чорапи).
Много обичам котето Lil Bub от Ютуб (Бубчето ми тя) има най-различни сувенири с нейния облик - запазена марка. Искам да си поръчам чорапи, зимна шапка и клин с Lil Bub. Simple Smile Ама все се сещам, когато вече съм похарчила заплатата. А, никой не се сеща да ми подари такова нещо, което с много обич ще си го нося. Уникални нещица са това, които ще ми топлят душата през зимата и които не се намират по магазините. Знам, че като си купя нещо такова, парите ще отидат за една добра кауза.

# 206
  • Враца
  • Мнения: 2 700
Сайт, от който могат да се поръчат коледни чорапи за деца, но да са качествени, не просто някаква кичозна коледна шарения. Ако някой е поръчвал, ще съм благодарна да помогне. На доста места предлагат, но никога не съм купувала подобни. Flowers Hibiscus

https://www.pirinhill.com/category/394/koledni-modeli.html

 Peace

# 207
  • София
  • Мнения: 1 422
Сайт, от който могат да се поръчат коледни чорапи за деца, но да са качествени, не просто някаква кичозна коледна шарения. Ако някой е поръчвал, ще съм благодарна да помогне. На доста места предлагат, но никога не съм купувала подобни. Flowers Hibiscus
За децата и мм купувам от един магазин, нещата им са доста добри. Нямам идея обаче как стой въпроса с доставката. Ето ги:
Скрит текст:

# 208
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Сайт, от който могат да се поръчат коледни чорапи за деца, но да са качествени, не просто някаква кичозна коледна шарения. Ако някой е поръчвал, ще съм благодарна да помогне. На доста места предлагат, но никога не съм купувала подобни. Flowers Hibiscus

В немския Лидл тази седмица ще има коледни чорапи, обикн в бълг. Лидл нещата "идват" седмица по-късно, та за всеки случай виж онлайн каталога дали ги има и в Бг.

Аз поръчах от Алиекспрес по 2 чифта з амен, майка ми и сестра ми, но преди много време, за да стигнат. Ако те устройва, ще ти дам линкове. 😃

# 209
  • под тепетата
  • Мнения: 9 364
Аз купих от Пепко чорапи.

Общи условия

Активация на акаунт