Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 044
  • 782
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 571
Днес за обяд имах картофена салата с кюфтета и смокини за десерт.

Относно термосите- аз съм държала сгрята супа в термос повече от 24ч и съм си я изяждала след това /т.е подгряла съм я сутринта в 8 ч да имам за обяд, но не съм я изяла и на другия ден на обяд съм се сетила за нея и тогава съм я яла./. Нищо й нямаше на супата, само беше изстинала, разбира се. Когато се затвори горещо ядене в термос, той си е херметически затворен и храната не се поврежда. Също като при затварянето на бурканите с храна, което се обсъждаше по-горе. Важното е храната да е, ако не вряла, то достатъчно гореща. Опасно е при по-малки деца, защото могат да се изгорят, тъй като термоса държи горещо.

# 136
  • Мнения: 10 263
Самои да си кажа за термоса. На детето супичка за обяд бях пращала затоплена. Но се беше вакумирал, та чак директорката бяха викали да се мъчи да отваря Satisfied

# 137
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Моя днеска ми върна кифлата с локум.Не я харесал и за закуска ял солети.Междинна закуска каза,че им дали филия с кюфте и я изял след обяд.
За утре-за закуска-геврек,за обяд на стола имат кюфте със сос,а за след обяд си взе пак солети.Междинна закуска им дават,но за утре не знам каква е.

# 138
  • Мнения: 21 275

Добро утро за днес дребната има: пълнозърнести макарони с домати, босилек и моцарела;банан,вода и мляко.
Сега ще правя и два сандвича с топено сирене и пуешко филе.

# 139
  • Мнения: 2 741
Добро утро Simple Smile

За днес хлапачката има неугледни кренвиршки.

За мен:
З.- малък омлет от едно яйце и малко кашкавал, шунка, резенчета домат.
О.- три кебапчета, айсберг с домат и кубчета кашкавал, в бурканче дресинг.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 07:59 от simpatiuh4e

# 140
  • Мнения: 2 988
За днес - домашен сладкиш с нектарини без захар.

# 141
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
Добро утро! Simple Smile
Кутията днес:

МЗ - киви и нектарина
Обяд - любима пица с грозде и сирене; грозде


клик за по-голяма снимка

# 142
  • София
  • Мнения: 3 709
Успя да изпие чаша мляко с малко кекс преди да тръгнем.
За обяд гъста пилешка супа, крутони, бейби моцерелки, краставица, кюфтенца; къпини и две тънки ореота.
СЗ: сандвич с масло и пуешко филе. Вчерашната ябълка грижливо си я прибрал в шкафчето.

# 143
  • София
  • Мнения: 13 153
Готови сме и ние.

Малчо днес си носи прясно мляко за пиене.

Малката кака - ще закусва прясно мляко и домашна баница с готови кори. За обяд поиска кутия със сухи неща - маслини (не се виждат май на снимката), пълнозърнести крекери (уж са био, но са купешки този път), чери доматчета и шунка навита с извара. Следобедна закуска - малък черен шоколад.
По-голямата кака - не поиска баница, че искала да е слаба на бала и за закуска си взе пакет крекери като на сестра й. За обяд си сложи 2 варени яйца, кашкавал и грозде. Следобедната й закуска също ще е малък черен шоколад.
Ето ги двете кутии на момичетата:



За мен и съпруга ми в кантората ще занеса за закуска от баницата и липов чай. На обяд ще се приберем да хапнем - ще направя сирене под капак в гювече, че отдавна не сме яли такова, а става бързо и лесно (аз слагам на дъното домати, отгоре сиренето, поръсвам с подправки и пека).
За довечера вчера сготвих леща и ще има салата с домати, моцарела и босилек. Имаме още и от вчерашния царевичен хляб от машината.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 09:30 от Fever Ray

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 21 634
По-голямата кака - ... искала да е слаба на бала ... Следабедната й закуска също ще е малък черен шоколад.
Като за малка черна рокля. Simple Smile

# 145
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Днес обилна закуска за дечко - рано сутринта е на тренировка по плуване и след нея винаги го хваща най-големият глад: кроясан с филаделфия, авокадо и тъъъъничко парче шунка, кисело мляко и в добавка към него в капака на кутията сложено мъничко сладко от ябълки и печени бадеми за посипка.


За мен за закуска пълнозърнест хляб с филаделфия и сьомга плюс плодове:


За обяд съм си взела неугледна кутия със зеленчуково къри, два фалафела и за гарнитура варено просо с грах и цяла шепа ситно нарязана свежа мента.

# 146
  • Мнения: 816
За днес сандвич, че вчера нямало място в трапезарията и моята ламичка не могла да си изяде манджата, че на крак не става и беше леко нервна Satisfied

и една кутийка с грозде в добавка й сложих.

Колбаси рядко купувам, този уж е някакъв италиански от Добрев, ама колко е читав идея нямам. А хляба е домашен, затова е малко неугледен, но повече от 10 г. си приготвяме хляба в къщи.

# 147
  • Мнения: 9 526
хайде пак се започна Wink не че при нас е спирало, уви.
днес съм си спретнала омлет с домашни яйца и много масло, запечени броколи и салата.

# 148
  • София
  • Мнения: 78
Кутиите на децата днес

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 11:06 от Esca_Rina

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На децата - сандвич с варено яйце, 2 мини банички със сирене и няколко пълнозърнести бисквити.
За мен - кисело мляко, ябълка и бъркани яйца.

Поръчала съм кутии с прегради на Tupperware големи и малки, да видим дали са толкова хубави, колкото ги хвалят.  newsm78

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 11:44 от savina_33

Общи условия

Активация на акаунт