Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 045
  • 782
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
... Майка ми ми подари наскоро слоу кукър, пробвах го веднъж, ама или не уцелих рецепта, или не е моето нещо... Някой ползва ли такова чудо, да даде изпробвани рецепти?!.
Мисля си, че в готварския трябва да има тема.

# 166
  • София
  • Мнения: 13 155
Хаха, значи при мен няма да има промяна. Доскоро готвех за 6, а сега за 5 човека, но момичетата се стараят да внимават какво ядат и спокойно влизаме с едно готвене за 2 хранения с нормални съдове. Ние не сме и от най-ящните.
Явно, когато порастне Малчо и всички каки станат самостоятелни, пак ще трябва да готвя същото количество.
Извън майтапа, наскоро изхвърлих една такава голяма тава. Аз много си я обичах, защото ми беше идеална за готвене на ориз, понеже много обичам различни вариации (със спанак, със зеленчуци, с домати, с маслини) и с кеф готвех големи количества в нея. Моите хора я мразеха, защото не обичат ориз, освен като гарнитура за месо или по китайски. И съм убедена, че те я съботираха, понеже си пекли в нея картофи върху фолио, забравили ги уж и бяха превърнали всичко в една обща маса. Сега вече имам тави за ориз в размер, колкото максимум за едно хранене на семейството.

# 167
  • Мнения: 9 531
Ми уж и ние се стараем ама... Просто в пубертета при момчетата нужното е повече. Вчера например сготвих 12 пълнени чушки (което преди стигаше за 2 дни). Снощи ММ и едното дете изядоха по 3, другото дете 2, аз не съм яла. Остана само за обяд на децата и за довечера пак няма нищо. Та така...

еее, то 12 чушки много ли е? почти за веднъж. но ние с ММ ядем стабилно.
слоукукърът е адски полезна вещ за мен.

# 168
  • Мнения: 28 485
Ми уж и ние се стараем ама... Просто в пубертета при момчетата нужното е повече. Вчера например сготвих 12 пълнени чушки (което преди стигаше за 2 дни). Снощи ММ и едното дете изядоха по 3, другото дете 2, аз не съм яла. Остана само за обяд на децата и за довечера пак няма нищо. Та така...

еее, то 12 чушки много ли е? почти за веднъж. но ние с ММ ядем стабилно.
слоукукърът е адски полезна вещ за мен.
Тамън щях да пиша същото, и аз имам кака студентка, сега е тук и с баща й се бият кой повече чушки да изяде! Simple Smile

# 169
  • Мнения: 14
Здравейте!
Искам да попитам дали можете да ми препоръчате някакви кутии подходящи за пренасяне на кисело мляко, тъй като съм голям фен: и бих исала да си нося в училище, но кутията трябва да е по-малка от кофичките за кисело мляко

# 170
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Днескашният ми обяд беше екстра вкусен - доматки "Рома", моцарела и босилек. Flowers Tomato

# 171
  • Мнения: 9 531
Днескашният ми обяд беше екстра вкусен - доматки "Рома", моцарела и босилек. Flowers Tomato



само това ли Anguished като ви чета и като знам колко ядем ....

# 172
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Искам да попитам дали можете да ми препоръчате някакви кутии подходящи за пренасяне на кисело мляко, тъй като съм голям фен: и бих исала да си нося в училище, но кутията трябва да е по-малка от кофичките за кисело мляко
Ползвай стъклени бурканчета, аз така правя. Току що ометох десерта, който вчера си бях приготвила за работа, но така и не стигнах да изям - кокосово кисело мляко с банан, нектарина и лъжица семена от чия. Правя си го в средно бурканче и ми е перфектно, защото стъклото се мие лесно, не се вмирисва и е на практика безплатно.


Иначе виждам по магазините, включително в "Левчетата", разни пластмасови контейнери специално за кисело мляко. Плюсът им е, че са по-леки от стъклото, и че са нечупливи, но в моите очи инвестицията не си заслужава, освен ако крайният потребител не е малко дете (за да се избегне порязване). Маркови също има много, включително на Tupperware. Имаш богат избор откъм модели и цени, с други думи.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
... Имаш богат избор откъм модели и цени, с други думи.
Така де, не е нещо трудно за намиране и онлайн, и в реалните магазини.

# 174
  • София
  • Мнения: 13 155
За кисело мляко или за овесени ядки ние вкъщи ползваме термочаши от този тип:

# 175
  • Мнения: 28 485
Аз ползвам това, включително и за айрян и таратор и кисело мляко!

# 176
  • Мнения: 3 415
Къде се продават кутии на Tupperware?

# 177
  • Мнения: 10 264
Аз вече съм готова с менюто за кутии за другата седмица:

П: Телешки дроб на скара
В: Руло "Стефани" (от пуешка кайма) + картофено пюре
С: (Постно) Прясно зеле с месо
Ч: Сърми лозови (за нас с кайма, за детето без, че не обича месо)
П: Правя като тортила, но вместо питка ползвам няколко листа салата в които увивам кой каквото каже - за нас е гриловани пилешки гърди със зеленчуци пресни или задушени, за детето няколко настъргани кашкавала + зеленчуци)

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 19:01 от vici75

# 178
  • Мнения: 4 571
vici75, как ще сготвиш постно зеле с месо?

# 179
  • Мнения: 28 485
vici75, как ще сготвиш постно зеле с месо?
И аз това се зачудих? Wink

Общи условия

Активация на акаунт