Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 076
  • 782
  •   1
Отговори
# 510
  • Sofia
  • Мнения: 21 647
Поръчах термос на reer, ще споделя после мнение! Малко по обемен е, но ще се побира в термочантата!
Хаха, аз купувах чантите за съдовете. Равносметката е няколко вида кутии и няколко модела чанти.   Sunglasses

О, G..D.., честита ти придобивка, с кеф да си я ползваш, много ми харесва!  Hug

# 511
  • Мнения: 2 038
Днес дребната е до късно на училище, та следобед ще се подкрепи с: палачинка с шоколад и сок, круша, грозде.

# 512
  • Мнения: 28 556
Морена, и аз съм така, че и останаха кутии от щерката, не ги взе, нямало да мъкне храна и в унито! Simple Smile

# 513
  • Мнения: 5 364
Благодаря, Моренка. Откакто разкарахме втората кола, щото децата изхвръкнаха и нужда да превозваш постоянно някой някъде вече няма, съм  пеш и това много затруднява носенето. Сега обаче нещата ще се променят. Дори ще се отпусна да си нося повечко неща, защото досега се ограничавах заради неудобните торби. За утре планувам шницели и задушени броколи, дано се сетя да снимам.
А, сготвената храна пристигна при единия студент, другия още чака. Снощи така доволен обясни какво и колко е хапнал... как да не им приготвяш. Но има и развалени. Дали топлото време, дали съм ги препълнила, или просто не съм ги варила достатъчно...ще трябва да се внимава повече, или да се изчаква зимата.

# 514
  • shumen
  • Мнения: 18 063
За утре има за закуска-сандвич с кашкавал,за обяд в стола-кебапче с варени картофи,нектар,а за СЗ-банан и солети.

# 515
  • София
  • Мнения: 3 710
Преполовихме седмицата!
О: Пастицио, краставички, суров микс
СЗ: Тутки и ябълка

# 516
  • Мнения: 817
Добро утро, ранобудници Simple Smile
Днес италианско хлебче с каймак, зеле и колбас, доматчета, бри, хинап и пресни и шоколадови боровинки.

# 517
  • Мнения: 2 742
Добро утро Simple Smile

Хлапачката си взе сандвичи с пастет.
За мен неугледно пилешко с гъби, броколи, сметана, пармезан; доматче

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 21 647
Добро утро, девойки! Simple Smile

Кутията днес:
Портокал и банан
И отново любимата ни азиатска кухня - пържен ориз със зелен боб, кюфтета от сьомга и салата - краставица, морков, селъри, манго и ябълка със соево-фъстъчен дресинг.



клик за голяма снимка

# 519
  • Мнения: 5 364
След фантастичната кутия на Морена, от мен-шницели , броколи, ябълка, задължителното кисело мляко

# 520
  • София
  • Мнения: 13 230
Добро утро!
Днес даже снимах набързо.

Малчо и малката кака ще пият айрян.
Момичетата за закуска имат по парче домашна баница със спанак и сирене. За обяд в кутиите сложих касадии, намазани с домашна Снежанка и пуешко филе, кашкавал, чери доматчета, маслини, цели чушки - червена и зелена), скрито на снимката е и лидълско топено сиренце. За десерт - круши. За следобедна закуска си взеха черен шоколад.

За нас закуската също е баница със спанак и фреш от портокал. За обяд, понеже няма да успеем да се приберем на обяд, направих от сега купа с моя вариация на салата от карфиол, домати, краставици, круша, червен лук, магданоз, копър, печени чушки, гриловани тиквички и маслини. Десертът е шоколад и кафе. За следобедна закуска ще ядем грозде.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 08:47 от Fever Ray

# 521
  • Sofia
  • Мнения: 21 647
Йеее браво, G..D.., речено-сторено!  Hug
На мен всички ми харесват, звучат ми вкусно.  Simple Smile

# 522
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Добро утро!
Тази сутрин бърза кутия: пухкав арабски кус-кус с много кориандър и копър; нарязана чушка, морков, няколко маслини, скрити под гроздето. Дресинг от фъстъчено масло, лайм и няколко капки мед.

# 523
  • Мнения: 21 280
Понеделник : варено яйце , банан , рогчета със сирене , на обяд имаха : пиле с картофи.
Вторник : Палачинки със сирене , термос с чай , нектарина ,на обяд имаха : Леща яхния.
Днес : Тортила с пуешко филе , кашкавал и зеленчуци , ябъла , за обяд ще имат : пилешка супа.

# 524
  • Мнения: 2 038
Днес дребната ще тропа хора след училище, та ще се подкрепи с: банички със сирена, шишчета от чери домат, краставица и маслина, варено яйце, смокини и пълнозърнести бисквити.

Общи условия

Активация на акаунт