Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 30 978
  • 782
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 709
Добро утро!
Детето закусва кроасан....от Кауфланд ха ха
О: пиле с гъби, сметана и кашкавал, сливи, ягоди
СЗ: сандвич с каймак и кашкавал (вчера търсих да купя кръгли питки за хамбургери, но нямаше. Видях това хляб "Живена", което чух от темата и си викам "чакай да не се мина нещо", та взех хаха) Прекрасен ден на всички!

# 271
  • Мнения: 1 224
Кутиите сутрин ли ги приготвяте или вечер.

# 272
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Кутиите сутрин ли ги приготвяте или вечер.
Който, както му е удобно. Някои сутрин, други вечер. Wink Пък има вариант и седмично зареждане на кутиите.

# 273
  • Мнения: X
Вечер си приготвям моята, сутрин ще ми дойде в повече още 30 секунди юркане Simple Smile
Днес съм с вчерашния ориз - не намерих време да седна в кухнята да обядвам и изкарах деня с пакет тарали.

# 274
  • Мнения: 816
И днешната кутия, последна за седмицата, че утре госпожицата е на поход на Витоша, но с осигурен сандвич, само зеленчук и плод ще сложа, че цял ден на един сандвич няма да изкара Satisfied
- пак тортила си пожела, но днес е с гуакамоле и чедър;
- моцарела, маслини, домати и едно пъдпъдъче яйце се крие в ъгъла;
- ябълка и сурови бадеми.



Морена, много благодаря за поянсненията, но съм такъв гений, че нещо не ми се получава Close

Когато слагам сандвичи сутрин приготвям кутията, но когато е нещо готвено още от вечерта.

# 275
  • Мнения: 2 741
Добро утро Wink

Аз нямам определено време за приготвяне. Ако е нещо, което вечер правя- направо слагам част от него в кутия, иначе сутрин ги правя.

За хлапачката от снощната пица с бекон и кашкавал.
Скрит текст:

За мен- кренвирши с кашкавал, айсберг, малко маслини, половин домат, дресинг.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 07:59 от simpatiuh4e

# 276
  • София
  • Мнения: 12 228
Хапването на малката (4 клас 10 г, на училище от 8 до 5.30) :
1. Тортила с пилешко месо, кашкавал, салата, филаделфия, краставица и домат
2. Пилешко месо
3. Чери домати и пъдпъдъчи яйца
4. Стафидено грозде
5. Бретцели
6. Чушка със сирене
7. Краставици
8. Шоколадов кекс

Каките си взеха тортила, грозде, чери домати и бретцели.

Скрит текст:

# 277
  • София
  • Мнения: 13 075
Аз обикновено правя кутиите сутрин. Тогава имам най-много време. Вечер вкъщи е лудница, защото всички сме у дома и всеки иска нещо. Сутрин аз ставам в 6 ч.,  децата стават около 6:30 и до 7 се оправят, съпругът ми става около 7. Всички излизат в 7:15, съпругът ми ги изпраща до рейса, разхожда кучетата и после идва само да ги остави и да вземе душ преди да иде в кантората. Аз излизам чак след 9 ч. Така имам време и кутиите да направя, и да поошетам, и да сготвя нещо, и някой филм дори да изгледам.
Но пък снощи така ми се дояде рязко баница със спанак, та готвих по нощите (имам снимка само в тавата и е с готови кори).



Храната за днес:
Малчо - айрян.
Малка кака - закуската е баница със спанак и айрян. За обяд - бисквити Хогаренас, кашкавал, чери домати, шепа орехи и фурми. За следобедна закуска - нектарина.

Голяма кака - закуската също е баница. За обяд си взе чери домати, грозде, фурми и едно топено сирене от Лидл. За следобедна закуска също взе нектарина.


Ние ще закусим баница и айрян. За обяд имаме уговорка с брата и снахата на съпруга ми да хапнем навън.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 09:02 от Fever Ray

# 278
  • Мнения: 4 411
Приготвям кутиите вечер. Сутрин съм достатъчно заспала, за да правя такива неща.

За мен за обяд - салата краставици; пиле с броколи, сметана, гъби и кашкавал

За детето - пъпеш, маслини, краставици, шоколадче + два сандвича.

# 279
  • Мнения: 9 519
приготвям основно сутрин. изпитвам съмнение относно стойността на седмичното зареждане на кутии честно казано.
днес: черен хляб с крема сирене с билки;
пиле със зеленчуци по китайски за мен, за щерката - болярско кюфте с печени картофи;
плодове, кисело мляко.
имам и пълнозърнести бисквити, но няма да ѝ ги дам, ако не пририта.

# 280
  • Мнения: 1 601
Да се похваля, че вчера пристигнаха кутиите за учениците. Сандвичите им са с кроасани с масло от Лидл, парче шунка, кашкавал и пъдпъдъче яйце. Сутринта ги приготвих набързо.

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 21 610
Аз пък вечер съм заспала. Като съм готвила и вечеря, да приготвям храна и за кутията, тц.
Сутринта ми е вечна мъка като звънне алармата, ама иначе като стана се задействам.
Та вечер си правя заготвки, когато е допустимо и сготвям сутринта. Харесва ми да пратя в кутията прясно сготвена храна и това е в повечето случаи. Обаче това е и, защото детето ми е всеядно и обича храната и разнообразието и си яде всичко. Супер често храната в кутията е за сефте сготвена/нови вкусове и щерката обича да е изненада. Как де не ми е кеф да ѝ готвя сутрин едва гледайки.  Heart Eyes
Да притопля буркан ми е спасителен вариант, а снощната вечеря почти не се случва да пращам.

.. изпитвам съмнение относно стойността на седмичното зареждане на кутии честно казано.
..
Ако съдържанието е сиренца/кашкавали и колбаси + подобни, тогава е вариант седмично зареждане. 5 кутии с минимални вариации по темата и готово. Въпрос на разбиране (и не само) за домашно приготвена храна.  Wink  Crazy

Ух... при нас строят Лидл, на разстояние от нас "по чехли" и как го чакам вече...  Crazy

# 282
  • Мнения: 4 411
Сготвена храна на детето не слагам, защото има обяд в занималнята. Трябва да има за сутрешна и следобедна закуска.

За себе си - слагам и вчерашно ядене, нямам скрупули. Нямам физическа възможност да готвя всеки ден. През ден водя детето на танци и се прибираме към 20:30. Отделно правим ремонт и вкъщи е малка лудница. Възхищавам се на хората, които могат да го правят всеки ден, особено пък рано сутрин.

А относно бурканите - не затварям, но явно трябва да започна. Храната у нас се изяжда много бързо и ако имам такива ще са ми спасителен вариант. Въпрос на организация е мисля, но докато не започна да го прилагам, няма как да знам.

# 283
  • София
  • Мнения: 3 709
Вчера сготвено не е равно на не-прясна храна.
Аз сутрин разхождам куче в 6:15, а с ученика излизаме в 7:20. Миналата седмица го играх супер-дупер майка и оправях две деца, куче и кутии, в резултат на което идвах на работа във вид на перачка хаха. Тези дни приготвям от вечерта каквото мога (нарязвам плодове и зеленчуци например), пия кафе с две цигари и днес дори имам брошка на сакото Innocent
Буркани също правя, замразявам малки пакетчета с лук и моркови, за да са ми нарязани за готвене, имам пликове във фризера с нарязани тикви, сладък картоф+още нещо за 7-минутна супа в Инстант пота, крутоните са в голям буркан и имам за седмица. Въобще- където мога, се оправям предварително.

# 284
  • София
  • Мнения: 13 075
Моите деца на обяд презпочитат суха храна, защото често я изяждат в парка към училището или в класната стая. Вечер също винаги има готвено, дори гледам често да има супа. Аз пък се радвам, че обичат плодове и зеленчуци. Опитвам се поне 2 пъти в седмицата да им слагам готвено.

Общи условия

Активация на акаунт