Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 028
  • 782
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 3 709
О: Гъста пилешка супа с крутони от царевичен хляб, зехтин и шарена сол; пушен кашкавал, моркови, ягоди и две шоколадови бисквитки за душата.
СЗ: Кроасан с шунка и кашкавал

# 391
  • Мнения: 5 349
Днес взехме и двамата с мъжът ми - руло Стефани с картофки, прясна туршия ( нарязах я миналата неделя, и вече е готова втасала), грозде за десерт. Аз имам и буркан кисело мляко. Ще си слагам сутрин бележка да ми напомняма да снимам.

# 392
  • Мнения: 2 038
Днес скромно следобедно дребната ще хапне грозде и сурово барче - едно за нея и едно за другарчето по чин.

Morena, би ли споделила рецептата за фалафелите? И аз правих днес за обяд, печени на хартия, но много залепнаха...

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Рони, сместа ми е само нахут (суров, само накиснат), зелении, подправки и малко (около 1,5 с.л.) зехтин. Оформям кюфтенцата много лесно. Пека ги в гореща (235 гр.) фурна с малко мазнина за около 5 -7 мин. Разбира се, не ги пипам, докато са горещи, оставям ги да се стегнат.
Ползвай и хартия за печене, ако искаш.

# 394
  • Мнения: 1 651
За днес скумрия на тиган, малко лаваш и зелева салата. За междинни хранения-сладкиш с ябълки и моркови и ябълка.

# 395
  • Мнения: 1 090
Рони, сместа ми е само нахут (суров, само накиснат), зелении, подправки и малко (около 1,5 с.л.) зехтин. Оформям кюфтенцата много лесно. Пека ги в гореща (235 гр.) фурна с малко мазнина за около 5 -7 мин. Разбира се, не ги пипам, докато са горещи, оставям ги да се стегнат.
Ползвай и хартия за печене, ако искаш.
И аз все се каня да си направя фалафели, защото много ги харесвам. А какви зелении и подправки слагаш?

# 396
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Рони, сместа ми е само нахут (суров, само накиснат), зелении, подправки и малко (около 1,5 с.л.) зехтин. Оформям кюфтенцата много лесно. Пека ги в гореща (235 гр.) фурна с малко мазнина за около 5 -7 мин. Разбира се, не ги пипам, докато са горещи, оставям ги да се стегнат.
Ползвай и хартия за печене, ако искаш.
И аз все се каня да си направя фалафели, защото много ги харесвам. А какви зелении и подправки слагаш?
Ми по наш вкус.  Wink
Магданоз, кориандър и зелен лук. Подправките - сол, кимион и сушен кориандър, чесън и лайм. кора.
Иначе може и със спанак (който е с неутрален вкус) да се оцветят или пък да не се оцветяват изобщо.

Ето ги моите.
Скрит текст:

# 397
  • shumen
  • Мнения: 18 016
За малчо днес за закуска филия с пастет,за обяд са имали боб в стола и ябълка,а за СЗ-банан и солети.

# 398
  • Мнения: 816
За днес, сандвич с хляб Живена, добре че ви открих, не бях чувала преди за този хляб. Та сандвича е с каймак, листенца бейби спанак, колбас и чедър, с две думи каквото имаше в хладилника Satisfied
Другото се вижда.

# 399
  • Мнения: 2 741
Добро утро.

Снимката си я правих снощи и чак сега видях,че е мнооого размазана и няма да я кача.
За хлапачката- тостери с кашкавал
За мен- бъркани яйца с кашкавал, шунка, парченце сирене, кисели краставички.

# 400
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Добро утро! Simple Smile

Днешната храна в кутия:
Ягоди и пъпеш
Спанчени палачинки с домашна майонеза, печени чушки и сирене; салата - рукола и ябълка, дресинг - лайм и зехтин.



клик за по-голяма снимка

Хлябът Живена ползваме отдавна... понякога, когато нямаме домашен.

# 401
  • Мнения: 28 478
За жалост аз при нас не съм виждала Живена, има ли го в големите вериги?

# 402
  • София
  • Мнения: 1 635
Нещо не ми остана време за снимки.
За днес - закуските са сандвич, чери домати, моцарела, краставици, ягоди, ябълка. За обяд - леща яхния в термоса.

Вчера закуските бяха подобни, а обядът беше ориз с пиле.

# 403
  • Мнения: 816
Мими, аз прочетох тук за хляба, защото и ние си правим домашен и не ми се е налагало да купувам хляб често, та съвсем случайно като пазарувахме в неделя в Лидл го видях. Намира се веднага след витрините с кроасани, хляб и т.н. За другите вериги да кажат момичетета, дали го има Simple Smile

# 404
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
За жалост аз при нас не съм виждала Живена, има ли го в големите вериги?
Ние го намираме в кварталния ни магазин и във Фантастико. Просто не съм го търсила в Кауфланд например. Останалите вериги не са ми опция. Иначе са няколко варинта - около 5 мисля - с разни семена и зърна.

Общи условия

Активация на акаунт