Кутията за обяд - какво приготвяте за у-ще или офиса - 8 тема

  • 31 035
  • 782
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 10
Здравейте,
имам въпрос-кога ги готвите всички тези неща, при положение че се ходи и на работа и после вечер трябва да се обърне внимание на семейството, лично на мен ми е сложно да сготвя дори за вечеря?Много ще съм благодарна за отговорите, защото от време на време правя кутия с храна на ученика, но е съвсем елементарна и бърза.С възхищение гледам снимките .

# 601
  • Мнения: 10 263
Аз лично готвя след 8 вечер, че след работа  и на фитнес ходя. Трябва да отбележа че мъж ми също помага ( връщаме се двамата ). От там на сетне докато един се къпе, друг проверява домашни и обратното. Лягаме към 23:00. Но всичко ни е организирано до педантичност. Знам кой ден какво ще се готви, съответно имам заготовки и една секунда време не губя в чудене и мотане. ТВ не гледаме. По-скоро е пуснат за фон. Телефони, компютри пълен игнор. Няма време за тях. За форум имам време само в почивките на работа и фитнеса.
За да не е спам, днес:
З: омлет от белтъци, спанак и извара
О: пилешки кюфтета със зелена салата
В: свински пръжоли с доматена салата

Утре:
З: белтъчен омлет + оризова каша
О: пилешки гърди + сладък картоф
В: шницел от пуешка кайма + зелева салата

# 602
  • Мнения: 816
Добро утро, днес съм с две кутии, че другия домашен любимец е на екскурзия Satisfied


Аз също като vici75 готвя вечер и съм си организирала ежедневието като войник Smile
Сутрин приготвям кутиите, когато е сандвичоподобно.
Готвя в неделя следобяд примерно две ястия и една супа, за да имаме за понеделник и вторник, както и за обяд на едното дете. Вторник вечерта приготвям за сряда на обяд и за вечеря, примерно, а срядата гледам да има и за четвъртък, че и аз не съм такъв мазохист и да готвя всеки ден Smiley

Тази седмица например, в неделя сготвих за вечеря гриловани зеленчуци и бекон на фурна, сложих на едното дете в кутията за другото оставих за обяд. Пак в неделя гъбена крем супа, гъби с ориз, боб с нахут и овчарски пай. Бяхме петима тази седмица. Това стигна до сряда на обяд. В сряда правих виенски шницели за вечеря. Винаги имаме на масата и пресни салати - домати, краставици, авокадо, пресен лук, зеле с моркови, карфиол, цвекло и т.н. Обичаме сирена и кашкавали, в хладилника постоянно има поне 3-4 вида, маслини също.
Не ми отнема много време, защото имам тренинг вече, отделно съпруга ми активно участва във всичко. Simple Smile

# 603
  • Мнения: 28 479
Здравейте,
имам въпрос-кога ги готвите всички тези неща, при положение че се ходи и на работа и после вечер трябва да се обърне внимание на семейството, лично на мен ми е сложно да сготвя дори за вечеря?Много ще съм благодарна за отговорите, защото от време на време правя кутия с храна на ученика, но е съвсем елементарна и бърза.С възхищение гледам снимките .
Готвя след работа, но аз живея близо и се връщам към 6, имам мултикукър и слоукукър! Общо взето приготвям ястия, които не изискват седяне край печката повече от 10-15 минути, после захлопвам капака на кукъра и си върша друга работа, вкл. общувам със семейството. Кукърът е херметик та към 19 можем да вечеряме, каквото остане в кутийката за другия ден. Кутията правя сутрин, но аз съм от 9 на работа. Понякога сутрин ако стана по рано ми остава време да направя и нещо печено, палачинки. Така беше и когато малката беше ученичка.

# 604
  • София
  • Мнения: 3 709
Ей петък най-накрая!
Заради изборите, първите класове в нашето училище са до 14:30, после на двора.
О: Ориз със свинско, ябълка
За после сложих всички отворени бисквити, за да ги изядат с децата (само 17 В класа, голям късмет)


Скрит текст:
готвя по много, когато мога. По назад в темата пише за бурканите. ММ е много свестен и помага с децата, прането и тн. Та, като ги изгоня навън за няколко часа през уикенда, правя спасителните заготовки с моркови, лук, чушка, там каквото и във фризара. Колко му е после да сложа ориз, бърза червена леща или нещо друго за супа например. Готвя в Инстант пот много често, а той е под налягане и всичко става бързо.нямам скрупули да замразявам също така каквото мога, както е видно и не готвя засукани специалитети. Теста различни също имам във фризера.Не ползвам био мио, чия и амарант Simple Smile Проблемът с готвенето не е в самото готвене, а рязането, миенето, стъргането и подобни.

# 605
  • Мнения: 5 349
Днес- хек пане, варени картофи, салата карфиол, ябълка и едно кисело мляко.

# 606
  • София
  • Мнения: 13 143
Добро утро!
Аз зарязах леко кутиите, защото предприехме една крачка, която хвърли в потрес всички наши близки, освен разширението на бизнеса. Решихме да пробваме една кратка процедура ин витро, за да пробваме за още едно бебе, преди да е станало късно. Голяма лудост, но явно ни е страх от празната къща, когато замине и втората дъщеря. Нямаме много шансове, но от опит глава не боли, само Д-то, както казва сестра ми.
Кутии си правят сами децата, но тази сутрин им помогнах.
Малчо има разбит с миксер домашен компот от ягоди.
Момичетата имат за закуска мюсли с овесени ядки, пшеничен зародиш, стафиди, ленено семе и орехи, заляти с прясно мляко.
За обяд имат кутии с хлебче за бургер, пуешки хапки на фурна, коктейл и доматчета, кисели краставички и прясно сирене. За следобедна закуска имат банани.
Ние със съпруга ми закусихме вече с липов чай, ръжени филийки на фурна и пуешки хапки. За обяд ще се приберем вкъщи за пълнено пилешко роле с варено яйце и кисели краставички и гарнитура печени чушки. Следобед и ние сме на банани.

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 09:00 от Fever Ray

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Добро утро, девойки!  Grinning
Ихааа... петък е, жалко че ни взеха понеделника  Twisted Evil
За тогава ще трябва да мисля екскурзионно меню и аз.

Днешната чантичка събра:
МЗ - плодова салата с дресинг
Обяд - гриловани тиквички, патладжан и картофени кюфтета с млечно-чеснов сос, броколи и карфиол; сушени сливи и орехи



клик за голяма снимка

По въпороса на petrova3 не мога да се изкажа, на мен ми е широко около врата...  Wink Искрено се възхищавам на работещи родители, които успяват да сложат готвено в кутиите.

Ама пък на мен готвенето ми е страст... все това мисля, не че вчера например не се зарадвах, че имам ядене и не е необходимо да готвя.

# 608
  • Мнения: 9 525
трудна работа е това с готвенето....ето например сега организирам рожден ден за събота. ами вчера готвих до 1.30, правих заготовки и т.н., отделно трябваше храна за каката, че е на екскурзия. станах в 6 и хич не се кефя. довечера не ми се мисли.
но и по принцип е трудно, защото излизам рано, прибирам се късно и готвя всеки ден. по принцип съм много сръчна и бърза /умря циганката.../, но пак задачите са адски много.
днес дребното с повече храна:
пълнозърнест земел, кюфтета, краставица, банан и слива  + бонус вафла хармоника и 2 парчета черен шоколад.
fever ray, успех!

# 609
  • Мнения: 5 349
Fever Ray - успех желая от сърце в благородното начинание. Дано стане!!
Относно времето... планировка и предварителна подготовка е моята формула. Плюс много споделена работа със съпругът ми. Снощи не бяхме на фитнес, и сготвих обилно за няколко дни напред. Така почивните дни, и вероятно и понеделкник само ще хапваме, без да ми се налага да готвя. После ще обмислим как да продължим седмицата и в някой от дните в който нямаме фитнес ще наготвя нова храна. Сутрин основно пълня кутиите. Рядко ми се налага да приготвям нещо , ако да - то е омлет предимно.

# 610
  • Мнения: 816
Fever Ray, успех и от мен, стискам силно палци, знам какво е да минаваш през такива процедури.
Искрено ти се възхищавам, и аз много исках повече от две деца, но след дългите безуспешни опити да се сдобием с първото, след това вродения проблем на второто, справянето с него и някак не ми стигна куража за трето. Сега ми се иска, но пък не ми стиска, че не съм първа младост вече Smiley

# 611
  • Мнения: 21 275
За днес :
Сандвич  с пуешко филе ,кашкавал и домат , мандарина , грозде.
За обяд ще има : картофена яхния + таратор ,нектар.

# 612
  • Мнения: 28 479
Fever Ray, браво за решението! Възхищавам се на такива родители....аз не бих имала куража и силите!
Още не съм пробвала термосчето, днес съм у нас на пилешка супа!

# 613
  • София
  • Мнения: 1 635
Fever Ray, страхотно, супер... Пожелавам ви да се получи. И аз искам още едно, но нямам много време за чакане, а и финансовата страна започва да ме безпокои вече.

При нас положението е ей такова днес:



В кутиите са закуските + малка спаначена супа за обяд, а самият обяд е руло Стефани с чери домати за гарнитура.

В момента готвя през деня, защото съм по майчинство, но преди като работех, готвех вечер за следващия ден - едно и също за обяд и вечеря. Само салатите се правят пресни на момента, обикновено от мъжа ми. Гледам децата обаче, да са в 8-8:30 по леглата.

# 614
  • Мнения: 2 038
Fever Ray, шапка ти свалям! Няма нищо по-хубаво от пълна къща с деца. Аз също искам още, но предвид факта, че второто отне 8 години, едва ли ще се класирам Simple Smile
И за да не е съвсем спам: днес дребната е с намалени часове, та взе само един банан за следобед.
Аз готвя когато смогна, най-често сутрин. По майчинство съм и съм си вкъщи,но и малкото човече отнема бая време Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт