Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 20

  • 27 453
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 420
Пектин пия на капсули, за утре ми е последната. Заедно с Глюкофажа го почнах, но аз не толкова за КЗ го почнах. Не ми се купува нов, може би след време.
Май се опитва да ме хване вирусче. Confused Ще противодействам с любимия прополис на капки, аз направо ги гълтам без вода Joy Ако се наложи, Парацетамол може ли с метформин? Аспирин?

# 31
  • Мнения: 31 539
Аз пектин предпочитам на прах. Че аман от тия капсули и разни излишни сгъстители  и други глупости.
Впрочем има таблетки с пектин и ябълков оцет  Laughing Но не съм ги пила.
Имаш ли ефекти от пектина?
Чела съм за него. Той не предизвиква отделяне на инсулин.
Обаче знам, че не е хубаво дълго време да се пие. Защото може да попречи на усвояването на витамините ако се прекали.
Аз затова като го пия е за седмица примерно.
Аз експеримент с торта и пиене на пектин съм правила. Ама много торта. Действа. Държи ниски нива на кз и не ми скочи инсулина. Два пъти се боцнах тогава след тортата. 5 и нещо беше кз, а инсулина почти еднакъв на двете боцкания - към 50. А тогава бях голяма тулумбичка и си нямах идея какво е нв. То и инфо нямаше.
Аз съм открила сребърната вода за превенция срещу разболяване.
Пия я чат пат. Но има правила. Не бива да се взима с лекарства, билки. Трябва да са минали поне 3-4 часа от хапчето. Да не се яла храна поне пак толкова. И след пиенето поне час два пак да не се приема храна и най-вече лекарства. Сипвам на око от шишето в малко вода. Горе долу 2 лъжички на око. След минута гаврътвам.
Тази зима не съм боледувала. Пролетта ме хвана за три дни леко. А аз принципно зимата съм често болна.
Лятното разболяване ми е от спад на имунитета заради цигарите.
За аспирина не знам. За всеки случай гледай да не са заедно.
Аз като съм била болна съм си пила всичките антибиотици, аспирини и т.н.

# 32
  • Близко съм
  • Мнения: 815
ЗДРАВЕйте! Имам проблем от 3-4месеца със съня (  с ИР съм) (виждам че и в темата е засегнато). Проблемът е там че вечер като заспя и например ако спя до 11ч на обяд от сутринта до 11 много се будя и поне няколко пъти и така оот 3 4 месеца, а същевременно ми се спи. Днес пак по същия начин заспах в 00.30 а на сутринта няколко пъти се събудих и в 10 окончателно се събудих. Сега в 18.00ч много ви се приспа и така всякаш съм болна гърлото ме боли дъхът ми е лош, но това само на моменти и главата леко ме цепи(Въпреки че може наистина да съм настинала). Страх ме е сега за легна, защото не знам довечера как ще е . Спазвам режимът рядко млечни си позволявам. И скоро не съм изследвала инсулина и кз. Смятам към декември малко време да мине. Кортизол, ако е нужно дда изследвам кога се изследва рано сутрин ли? И кой от трите:
Кортизол (серум)         
Кортизол (слюнка)   
Кортизол - сутрешен и следобеден

# 33
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Броколито и цвеклото влизат ли в режимните зеленчуци?

# 34
  • Мнения: 31 539
Цвеклото аз си го ям зимата по-често. ГИ не е много нисък, не и висок. Но четох, че глик. натоварване е ниско. А и като се съчетае с протеини е екстра.
Броколите също са с нисък.
Сега вече дали влизат според режима не знам. То и плодовете не влизат, ама в моя режим им намирам местенце.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 462
Аз пектин предпочитам на прах. Че аман от тия капсули и разни излишни сгъстители  и други глупости.
Впрочем има таблетки с пектин и ябълков оцет  Laughing Но не съм ги пила.
Имаш ли ефекти от пектина?
Чела съм за него. Той не предизвиква отделяне на инсулин.
Обаче знам, че не е хубаво дълго време да се пие. Защото може да попречи на усвояването на витамините ако се прекали.
Аз затова като го пия е за седмица примерно.
Аз експеримент с торта и пиене на пектин съм правила. Ама много торта. Действа. Държи ниски нива на кз и не ми скочи инсулина. Два пъти се боцнах тогава след тортата. 5 и нещо беше кз, а инсулина почти еднакъв на двете боцкания - към 50. А тогава бях голяма тулумбичка и си нямах идея какво е нв. То и инфо нямаше.
Аз съм открила сребърната вода за превенция срещу разболяване.
Пия я чат пат. Но има правила. Не бива да се взима с лекарства, билки. Трябва да са минали поне 3-4 часа от хапчето. Да не се яла храна поне пак толкова. И след пиенето поне час два пак да не се приема храна и най-вече лекарства. Сипвам на око от шишето в малко вода. Горе долу 2 лъжички на око. След минута гаврътвам.
Тази зима не съм боледувала. Пролетта ме хвана за три дни леко. А аз принципно зимата съм често болна.
Лятното разболяване ми е от спад на имунитета заради цигарите.
За аспирина не знам. За всеки случай гледай да не са заедно.
Аз като съм била болна съм си пила всичките антибиотици, аспирини и т.н.
Ако си лягате в 00.30 защо смятате, че трябва да спите непробудно до 11 на обяд? Предполагам не сте на 7 години:) Това е майтап. Аз в кетоза спях по 4-5 часа. Иначе, на възрастен, повече от 7-8 часа не са необходими. Едва ли работите тежък физически труд?
И, да, разбра се е добре да лягате преди 00 ч., по възможност:)

# 36
  • Мнения: 31 539
Роналд, нещо грешно цитираш  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 265
Защо нормата за КЗ от лабораториите е <6.1 mmol/l, а все се споменава 5.6?
Теорията на моето джипи е, че така имало запас.


# 38
  • Мнения: 31 539
Кой го споменава това 5.6?

# 39
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Ronald, работя само нощни смени затова. А една седмица бях в отпуск. Затова такъв пример дадох.

# 40
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Над 6,1 е диабет. На ИР повечето лекари не обръщат внимание.

# 41
  • Мнения: 1 684
Моята КЗ , ако увелича въглехидратите до 100 гр варира от 6,1до 6,3. Когато са под 50 гр е между 5,5 и 6. Ако пия и метформин вече пада между 5 и 5,5. С две суми високия инсулин вечер , изобщо не я сваля.Дали не съм с диабет?  Още обмислям при кой доктор да отида.

# 42
  • Мнения: 31 539
Ronald, работя само нощни смени затова. А една седмица бях в отпуск. Затова такъв пример дадох.

Никога не съм харесвала нощните смени. Ужасно ми се отразяваха. И са вредни особено за хора с болна щитовидна. Един ендокринолог ме беше питал дали работя нощна. Казах не, но попитах защо ме пита. Само каза, че хормонално се отразявало много зле на щитовидната, а и като цяло на организма.
Но понякога нямаме избор.
Но пък се замисли за смяна, ако ти е възможно.

# 43
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Да ,в най скоро време и това ще стане

# 44
  • Мнения: 1 265
Еlitsa_b, 6.1-6.9 е нарушена глюкоза на гладно /предиабет/.
Диагноза с глюкомер не се поставя.
Симптоми. В лаборатория, венозна плазма, КЗ на гладно равна или над 7 или случайна КЗ равна или над 11.1, или 2 часа след ОГТТ над 11.1.  Вероятно си ги правила, след като пиеш лекарства.

Последна редакция: чт, 12 сеп 2019, 00:43 от Florale

Общи условия

Активация на акаунт