Графики на БТ - коментари

  • 45 506
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 42
Включвам  се отново .Вече с пълна графика. Моля за помощ , тъй като както вече бях споменала това е първи месец , в който правя  тестове за овулация и меря базална температура. Благодаря  ви момиче , предварително.

# 106
  • София
  • Мнения: 35 912
Включвам  се отново .Вече с пълна графика. Моля за помощ , тъй като както вече бях споменала това е първи месец , в който правя  тестове за овулация и меря базална температура. Благодаря  ви момиче , предварително.
Скрит текст:
Графиката много играе, което не е много хубаво.
Спазваш ли всички правила на измерване?

# 107
  • Мнения: 1 751
Денис, това са хормони от трети ден, когато имах ЗФ 21мм (след стимулация с кломифен и неуспешно инсе предния цикъл). Имахме идея да го пунктираме въпреки ранната фаза на МЦ, но с тези хормони не е имал шанс и отпадна като вариант. Предполагам това е фоликул, който е порастнал след инсето, в ЛФ. Чела съм тук за подобни аномалии, а при инсето виждаха настъпващата О на доминантния. По принцип вместо инсе трябваше да е пункция, но и за нея явно бяхме закъснели. Малко объркано звуча, дано е ясно. Та вчера фоликулът беше лутеинизирал.  Това нормална графика ли е за подобна ситуация? Дали е възможно да е имало "ранна овулация" на въпросният фоликул при такива хормони - например около четвъртия ден? Или по-нормално е да лутеинизира? Да си мисля ли за LUF ?
Все пак се радвам, че вече го няма без прием на противозачатъчни. Предварително благодаря.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 16:30 от mandaria

# 108
  • Мнения: 42
Включвам  се отново .Вече с пълна графика. Моля за помощ , тъй като както вече бях споменала това е първи месец , в който правя  тестове за овулация и меря базална температура. Благодаря  ви момиче , предварително.
Скрит текст:
Графиката много играе, което не е много хубаво.
Спазваш ли всички правила на измерване?

Меря температурата всяка сутрин между 7:20 - 7:25 . С един и същи термометър / дигитален /.Чудя се дали този месец  да не пробвам с обикновен живачен. А иначе съм с поликистоза , ИР и хипотиреоидизъм ако  е от значение  за базалната температура .

# 109
  • София
  • Мнения: 35 912
Денис, това са хормони от трети ден,
Скрит текст:
когато имах ЗФ 21мм (след стимулация с кломифен и неуспешно инсе предния цикъл). Имахме идея да го пунктираме въпреки ранната фаза на МЦ, но с тези хормони не е имал шанс и отпадна като вариант. Предполагам това е фоликул, който е порастнал след инсето, в ЛФ. Чела съм тук за подобни аномалии, а при инсето виждаха настъпващата О на доминантния. По принцип вместо инсе трябваше да е пункция, но и за нея явно бяхме закъснели. Малко объркано звуча, дано е ясно. Та вчера фоликулът беше лутеинизирал.  Това нормална графика ли е за подобна ситуация? Дали е възможно да е имало "ранна овулация" на въпросният фоликул при такива хормони - например около четвъртия ден? Или по-нормално е да лутеинизира? Да си мисля ли за LUF ?
Все пак се радвам, че вече го няма без прием на противозачатъчни. Предварително благодаря.

Не разбрах много от обясненията.
Изследванията показват или ПКЯ или ЗФ/киста.
Как се разбра, че вчера фоликула е лутеинизирал- по какво? - УЗ, изследвания?!
Да, такъв вид имат графиките, когато има ЗФ/киста/ЛУФ - но какво е точно се разбира чрез преглед на УЗ + изследвания
При пременопауза, често има много ранни О. ( не са нормални, но ги има) - 7-8 ден от МЦ, така че може и да е имало ранна О. - пак трябва да те видят на УЗ + изследвания.
4-ти ден от МЦ, не може да има О., защото фоликула започва да расте от 1-ви ден на МЦ и за да достигне размер за О. ( 22-24мм )му трябват повече дни. Не може да има ДФ от минал МЦ, който да се спука за О. през текущия МЦ, защото във фоликулите протичат последователни промени, т.е не може да се спре развитието им във фаза благоприятна за О.
ЗФ, може  и да не лутеинизира, да не е ЛУФ, а просто да си е ЗФ - какъв е, определя се с УЗ + изследвания



Скрит текст:
Включвам  се отново .Вече с пълна графика. Моля за помощ , тъй като както вече бях споменала това е първи месец , в който правя  тестове за овулация и меря базална температура. Благодаря  ви момиче , предварително.
Скрит текст:
Графиката много играе, което не е много хубаво.
Спазваш ли всички правила на измерване?
Меря температурата всяка сутрин между 7:20 - 7:25 . С един и същи термометър / дигитален /.Чудя се дали този месец  да не пробвам с обикновен живачен. А иначе съм с поликистоза , ИР и хипотиреоидизъм ако  е от значение  за базалната температура .
Дигиталният се държи 2-4 мин., след сигнала.
Да, може причината да е ПКЯ ( за вида на графиката).

# 110
  • Мнения: 1 751
Да, на трети ден имаше задържан фоликул 21мм, който вчера (девети ден) липсваше - видяхме на УЗ. Така че нямах предвид нов фоликул от текущия МЦ да е порастнал за овулация на четвърти ден, а се чудех дали високият LH все пак не е спукал задържаният. Явно не е възможно - Не може да има ДФ от минал МЦ, който да се спука за О. през текущия МЦ, защото във фоликулите протичат последователни промени, т.е не може да се спре развитието им във фаза благоприятна за О. - предполагам това е отговорът.
Продължавам с дуфастон към нов цикъл.
Притесняваше ме графиката, досега при задържани не съм мерила БТ, защото сме ги борили с противозачатъчни, и не бях виждала такова покачване - затова се впуснах в обяснения. Благодаря ти.

# 111
  • Мнения: 30
Ето и моята графика този месец,който честно казано незнам дали е приключил от 9.11 МЦ розовее но не е както МЦ доста е оскъден,и ме притеснявя,че доста ми е играе графиката,на 12 ден имах един ЗФ 30мм и нов 21мм ,и от 28 до момента спя много малко и се събужда всякя вечер в 3:30,тем я меря в 5 сутринта ректално с живачен термометър.

# 112
  • Мнения: 632
Здравей,Денис! До кога трябва да си меря БТ по време на бременност и тя винаги ли трябва да е еднаква до края? Пиша ти,защото тази сутрин като я измериха е по-ниска с 0.10 и се притесних дали е нормално,защото до сега все ми върви 36.8 най-често и понякога само 36.9,а днес е 36.7. Ще измерване утре и дано пак да си е нормално.Във вторник бях на преглед и всичко беше наред,но ме изпълни едно страхливо чувство и затова се допитвам отново донтеб,защото в отчетната тема никой не си мери БТ и не мога да сравня.То по принцип май никой не я мери толкова дълго,но аз продължавам вече четвърти месец и едно отклонение и се уплаших.

# 113
  • София
  • Мнения: 35 912
Здравей,Денис! До кога трябва да си меря БТ по време на бременност и тя винаги ли трябва да е еднаква до края? Пиша ти,защото тази сутрин като я измериха е по-ниска с 0.10 и се притесних дали е нормално,защото до сега все ми върви 36.8 най-често и понякога само 36.9,а днес е 36.7. Ще измерване утре и дано пак да си е нормално.Във вторник бях на преглед и всичко беше наред,но ме изпълни едно страхливо чувство и затова се допитвам отново донтеб,защото в отчетната тема никой не си мери БТ и не мога да сравня.То по принцип май никой не я мери толкова дълго,но аз продължавам вече четвърти месец и едно отклонение и се уплаших.
След като се установи бременност, БТ може и да не се мери - това е метод за доказване на О. при домашни условия.
При бременност има по-високи нива на прогестерона и естрогените, а те доста влияят на БТ и е нормално да има по-големи спадове ( измерването е съвпаднало с по-високи нива на естрогените, а те понижават БТ - хормоните се отделят пулсово).
Не я мисли БТ.
Лека и спокойна бременност  Hug

# 114
  • Мнения: 140
Денис здравей,можели коментар по графиката ми до тук

# 115
  • София
  • Мнения: 35 912
Денис здравей,можели коментар по графиката ми до тук
Скрит текст:
Здравей!
Графиката, дотук, не показва да е имало О.
Прави и тестове за О.

# 116
  • Мнения: 539

Здравей, Денис! До момента нормална ли ти изглежда тази графика?

# 117
  • София
  • Мнения: 35 912
Скрит текст:
Здравей, Денис! До момента нормална ли ти изглежда тази графика?
Здравей!
Това, все още, не е графика. Какво  те притеснява?
Къде мериш БТ?

# 118
  • Мнения: 539
Орално меря. Гледах разни графики в Интернет и такова покачване само не видях. Но си е рано де Simple Smile

# 119
  • София
  • Мнения: 35 912
Орално меря. Гледах разни графики в Интернет и такова покачване само не видях. Но си е рано де Simple Smile
Оралното измерване е много неточно.
Когато се използва Метода на БТ, измерването трябва да е анално.
При Метода на БТ, БТ означава, най-ниската ТТ, измерена рано сутрин на най-високата Т. на тялото (аналната).
Или най-висока е: аналната, след това вагиналната, след нея аксиларната и накрая оралната.

Общи условия

Активация на акаунт