Графики на БТ - коментари

  • 45 523
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 47
Здравейте момичета,

Според вас кога е била овулацията ? Имах положителен тест за овулация на ден 10ти. Странното е, че този месец нямах овулаторни болки, които са по принцип около 14-15-ти ден, но имам една не силна, по скоро тъпа болка,  ту в кръста, ту в яйчника от 2-3 дни. Като, че ли ми избърза този месец овулацията, което значи ли, че би могло да ми дойде по-рано? Цикълът ми е с дължина 27 дни.

Благодаря Simple Smile

# 616
  • София
  • Мнения: 405
Според мен е била на 11 ден. Би могло да ти дойде по-рано, да.
Все пак дано не идва. Успех!

# 617
  • Мнения: 47
Според мен е била на 11 ден. Би могло да ти дойде по-рано, да.
Все пак дано не идва. Успех!

Благодаря Simple Smile

# 618
  • Мнения: 1 708
Скрит текст:

Здравейте!

За първи път пиша тук. От три месеца правим опити и засега без резултат. От миналия месец меря БТ, както и правих тестове за овулация. Искам да попитам дали при двуфазова графика, покачването на Т задължително означава, че има настъпила овулация. Знам, че тестовете за овулация предвиждат кога точно ще е, но не и дали наистина ще настъпи т.е фоликула може и пак да не се спука. Та при такава графика има ли съмнения за настъпила овулация?
Би трябвало да е така - повишаването и задържането на високата Т означава, че е имало овулация, но различни фактори могат да компрометират графиката. Като например, ако Т е измервана в различно време, липса на достатъчно сън, грип/настинка и др.
Затова може да се направи изследване на Прогестерон на седмия ден след овулацията, точно в този ден. И от стойността на хормона да се тълкува имало ли е или не овулация.

# 619
  • Мнения: 505
Здравейте според вас при тази графика ниска ли е разликата в двете фази, нали трябва да е минимум 0,4.
Дали има възможност да сме улучили момента ❤️

# 620
  • София
  • Мнения: 405
Здравей.
Мен повече ме притеснява това стъпаловидно покачване. Спазва ли всички изисквания за мерене на БТ - в един час, на едно място, без да шаваш и ставаш? Къде мериш БТ? Имаш ли стара графика, с която да сравним?

# 621
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте според вас при тази графика ниска ли е разликата в двете фази, нали трябва да е минимум 0,4.
Дали има възможност да сме улучили момента
Скрит текст:
❤️
Здравей!
Според мен, О. е била на 17 ден от МЦ. ... графиката е добре, но БТ трябва да се задържи висока (37 и 37+) и да не пада.
Дано да е станало.
ПП.
Малко ти е ниска БТ през ФФ - ако ти е било по-студено, мериш по-рано ( в 4-5 часа)... или си с Хипофункция на ЩЖ е нормално ... просто като информация.
Да, разликата в БТ трябва да е 0,4 до 0,60С, но твоята графика, все още не е завършена, а и тези приложения не определят много правилно тази разлика, защото включват всички стойности, а не се прави така Simple Smile ... инцидентните се изключват и т.н.  ... прилага се корелационен анализ Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 май 2021, 07:46 от denis.

# 622
  • Мнения: 505
Благодаря ви, днес е 37.1 ( 11 ден).
След сигнала на термометъра го оставих още 1-2мин.може би и затова да е по-висока БТ. Досега винаги след сигнала го махам.
Имам и други графики, но в други сайтове и непълни. Този месец просто реших да я проследя от началото до края.
Утре съм на годишен чек, ще ми пуснат и за ЩЗ, миналата година всичко беше изрядно.
Дали да не пусна и едно ЧХГ утре, така или иначе ще ми точат кръвчица 😐 или е рано още.

# 623
  • Мнения: 7
Здравейте, какво мислите за графиката ми? Кога е била овулацията? Вчера ми се случи за първи път зацапвате, което беше кръв с жълтеникава лепкава слуз еднократно.

# 624
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте, какво мислите за графиката ми? Кога е била овулацията? Вчера ми се случи за първи път зацапвате,
Скрит текст:
което беше кръв с жълтеникава лепкава слуз еднократно.
Здравей!
Видът на графиката показва проблем, но не е изключено и да е имало О. ... както се случва при ПКЯ, напр.
Добре е да те видят на УЗ.

# 625
  • Мнения: 7
Здравейте, какво мислите за графиката ми? Кога е била овулацията? Вчера ми се случи за първи път зацапвате,
Скрит текст:
което беше кръв с жълтеникава лепкава слуз еднократно.
Здравей!
Видът на графиката показва проблем, но не е изключено и да е имало О. ... както се случва при ПКЯ, напр.
Добре е да те видят на УЗ.

Благодаря ви. Писах ви на лично, ако е удобно. Искам да попитам какъв проблем показва графиката и дали може да ми дадете напътствия, защото опитваме 5 години. Имам поликистозни яйчници и инсулинова резистентност. Благодаря  отново. 💐

# 626
  • Мнения: 256
Здравейте Денис! Преглеждам темата и този месец за първи път следя БТ. Може ли да коментирате моята графика до момента, дали е имало О? Благодарение на съветите, които прочетох тук съм се ориентирала утре да изследвам хормони. Дали е подходящ денят спрямо О? Много благодаря предварително 💐💓
Скрит текст:

# 627
  • Мнения: 256
За съжаление днес започна нов цикъл, температурата беше 36.9. Може ли коментар дали всичко изглежда наред в графиката дотук?
Скрит текст:

# 628
  • София
  • Мнения: 405
Здравей,
Аз бих казала овулация ден 15ти. Т. Е. Дължина на втората фаза добре.
Да не би мериш температурата орално? Няма изявена разлика преди и след о.

# 629
  • Мнения: 256
Скрит текст:
Здравей,
Аз бих казала овулация ден 15ти. Т. Е. Дължина на втората фаза добре.
Да не би мериш температурата орално? Няма изявена разлика преди и след о.

Здравей, благодаря за включването! Меря ректално, но за първи месец и не винаги успявах да спазвам да е в едно и също време. Повечето пъти в 7:30, но се е случвало да измервам и с час разлика. Ще се опитам да спазвам часа.

Общи условия

Активация на акаунт