Оскъдна менструация

  • 2 369
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте, имам проблем с цикъла от м. Март ми стана оскъден, ходих на гинеколог каза че не било притеснително, някой да се е сблъсквал с такова нещо като мойто?

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 14:46 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 434
Странно. При кой лекар ходихте?

При мен се оказа щитовидна, ИР, нисък прогестерон... много неща. Този симптом не е за подценяване, потърси друг лекар.

# 2
  • Мнения: 87
Каза да изследвам пролактин и прогестерон, каза че са в норма... На 4 гинеколога ходих и всичките едно и също казват.... Че по някога цикълът става такъв...
Скрит текст:







Не съм бременна, правих си и кръвен тест, просто не знам от къде идва причината... Може ли да оставите коментар върху изследванията!

Благодаря Ви предварително!

Последна редакция: ср, 11 сеп 2019, 15:39 от Не се сърди, човече

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
След първото ми раждане преди 10 години менструалното кървене рязко намаля. Един ден повечко и още два съвсем малко. При положение, че преди това е бил три дена обилно и още поне два по-малко. Сега, 5 години след второто ми раждане, имам периоди с много обилно кървене, чак ме е страх да изляза за повече от час. Но то сигурно е от възрастта.

# 4
  • Мнения: 46 434
Прогестеронът според правилата ли е изследван? Т.е. на 7-ми ден след доказана овулация? Ако да, нисък е.
Изследванията от втората снимка нямат връзка.
Пуснете и TSH, FT3, FT4, TAT и MAT.

# 5
  • Мнения: 87
Да правилно е изследван, седем дена след овулация, гинеколога каза че е в норма.... Вдигам ръце от тези доктори вече, тат и мат има ли значение кога ще ги пусна?

# 6
  • Мнения: 11 783
Да правилно е изследван, седем дена след овулация, гинеколога каза че е в норма.... Вдигам ръце от тези доктори вече, тат и мат има ли значение кога ще ги пусна?

ТАТ и МАТ са антитела и не, няма значение. А за щитовидните хормони - TSH, FT3, FT4 сутрин на гладно, за предпочитане е да не сте в цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт