Кисел вкус в устата?!

  • 1 850
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте!
Притеснявам се по следния въпрос...
Имам кисел вкус в устата след хранене от известно време. Сякаш е на периоди, някакво време няма, после пак има. Ако има общо - сутрин ми е много сухо гърлото в последните седмици. Ходих на УНГ, всичко беше наред, изписа бонбонки за смучене за сухото гърло. Нямам проблеми със стомаха - много рядко ме боли. Но въпреки всичко отидох и на гастроентеролог. Прегледа ме - и там всичко беше наред. Пуснах и фекална проба за Хеликобактер Пилори - отрицателен. Не пуша! Пия 2 л. вода на ден, но не бих казала, че се храня здравословно - студентка съм, живея в общежитие.

Ако имате мнение или опит по въпроса, много ще бъда благодарна, ако споделите!

# 1
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
Като беше на УНГ гърлен секрет взеха ли ти?

# 2
  • Мнения: 5
Здравейте,
Имах същия проблем. Беше предизвикан от неправилното хранене - тесто, сладко, чипс, безалкохолни (3л. на ден изпивах) ...  След като престанах да ги употребявам и наблегнах на зеленолистни зелечунци, след около месец всичко си дойде в норма. От известно време започнах да прекалявам с въглехидратите и киселия вкус се върна. Сега гърлото не ми е сухо, но го усещам раздразнено, особено като преглъщам. 
Има ли шанс при Вас проблема да е същия ?

# 3
  • Мнения: 158
Здравейте,
Имах същия проблем. Беше предизвикан от неправилното хранене - тесто, сладко, чипс, безалкохолни (3л. на ден изпивах) ...  След като престанах да ги употребявам и наблегнах на зеленолистни зелечунци, след около месец всичко си дойде в норма. От известно време започнах да прекалявам с въглехидратите и киселия вкус се върна. Сега гърлото не ми е сухо, но го усещам раздразнено, особено като преглъщам. 
Има ли шанс при Вас проблема да е същия ?


Ами всъщност, да. Абсолютно същите пороци. Ще го направя тогава. Много благодаря, че споделихте!

Общи условия

Активация на акаунт