В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 082
  • 449
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 216
Момичета, инхалациите се правят само с инжекционен физиологичен разтвор. Купувате си банка от аптеката и със спринцовка се тегли необходимото количество.
Тези на ампули не са подходящи за небулизация, а са само за външно приложение, за накапване в нослето или почистване на очички/кожа и тн върху тампонче.
Иначе това е най-доброто решение при кашлица, но трябва постоянство, поне 3 инхалации дневно.
На нас педиатъра ни каза, че тлябва да се ползва физиологичен разствор на дози, защото е стерилен, а при вдишване отива директно в дробовете. Другия при първия досег със спринцовка става нестерилен. Това ни го обясниха. Ние правихме по три инхалации на ден плюс сироп за кашлица. Оправи се бързо.

# 241
  • Мнения: 633
Момичета, инхалациите се правят само с инжекционен физиологичен разтвор. Купувате си банка от аптеката и със спринцовка се тегли необходимото количество.
Тези на ампули не са подходящи за небулизация, а са само за външно приложение, за накапване в нослето или почистване на очички/кожа и тн върху тампонче.
Иначе това е най-доброто решение при кашлица, но трябва постоянство, поне 3 инхалации дневно.
На нас педиатъра ни каза, че тлябва да се ползва физиологичен разствор на дози, защото е стерилен, а при вдишване отива директно в дробовете. Другия при първия досег със спринцовка става нестерилен. Това ни го обясниха. Ние правихме по три инхалации на ден плюс сироп за кашлица. Оправи се бързо.

Само и единствено ако разтвора в ампулите е изоосмотичен и апирогенен, а повечето не са и варианта да стане грешка е голям. Има малки банки по 100 мл, ползва се за ден и се хвърля.

# 242
  • Мнения: 1 148
За физ. разтвор за инхалации съм чела и двете неща, не знам кое е вярно. Като бяхме в болницата с бронхеолит, правехме инхалации по няколко пъти на ден. Нарочно питах какъв разтвор ползват и сестрата каза, че ползват от банки 0.9%.

# 243
  • София
  • Мнения: 101
Нашия инхалатор е калинка и го бях оставила перманентно до дивана и играчките. Детето ходи и го подритва и му дъвче кабела и маската. Когато се налижи да го ползваме вече не се дърпа. Даже след инхалацията ходи и се чуди как да го включи. Пробвайте да оставите и вашите така. При нас помогна. Иначе беше голям цирк.

# 244
  • Мнения: 1 232
При нас нещата не се развиха много добре. Дъщеря ми имаше голямо подобрение, но получи ларингичен пристъп, вероятно провокиран от спрей за гърло, който и бяха изписали и безкрайно съжалявам, че изобщо започнах да впръсквам. За щастие пристъпа не беше много силен, но въпреки това се наложи да тичаме посреднощите до спешното за да и бият Урбазон. От вчера правим инхалациите не само с физиологичен разтвор, а и с Пулмикорт, но за капак на всичко се оказа, че инхаратора, който купихме миналия петък има някакъв дефект и се самоизключва 100 пъти, когато работи на батерии. В крайна сметка при ползване с USB кабел проблем няма и ще го ползваме така докато оздравее и след това го пращаме за замяна.
Галя, твоя пост относно сиропа ме накара да се консултираме с педиатър пулмолог, та той ми каза да го спрем.
Изживях голям стрес и не искам никога да не се повтаря това, пък на детето какво му беше не искам да си спомням. До няколко дни се надявам да е напълно оздравяла, всеки ден ходим да я преслушват, тъй като все още накашля по няколко пъти на ден.

# 245
  • Мнения: 1 148
Дано се оправи бързо! Като си помисля, че сезонът на кашлиците предстои, направо ми става зле.

# 246
  • Мнения: 316
Епълче, бързо оздравяване!

# 247
  • Мнения: 185
Хей, момичета. Как сте, как са децата? Организирахте ли вече рождените дни? Ние уж 😂 догодина лятото ще кръщаваме малкия бандит. Искаме някъде из Балкана да е, в някоя малка църква или манастир.

# 248
  • Мнения: 1 109
Ние много се чудихме за рождения ден къде да го организираме и накрая решихме да е вкъщи само с най-близките, хем бебка ще е спокойна и ще си щъка наоколо, хем ще може всички да и се порадват. Ще си подредим кът с украса за снимките, а тортата ще е от една веганска сладкарница. От известно време ядем торти от там и са уникално вкусни, няма да има кичозен фондан като повечето, ще заложим на качеството. За храната още се чудя дали да готвя или да поръчам.

# 249
  • Мнения: 1 232
Благодаря, момичета!
Госпожицата още накашля леко и не сме приключили с инхалациите, но може би утре ще е за последно. Иначе тя си е все толкова активна, по цял ден бърбори на бебешки, играе, вече върви хваната за 1 ръка и прави стъпка сама от дивана до масата, но като цяло все още се страхува да направи крачка без да е хваната за нещо или някой. С храненето също добре се справя, то си личи, защото е голяма шошка, но от известно време харесва повече пюретата, а от млякото остава почти винаги. Друг е въпроса, че парчета в истинския смисъл все още не яде - непасиран ориз, кус кус, съвсем мънички парчета пиле или друго месо, това е до момента. Бисквити, банани и подобни все още не е гризкала, а ми се струва, че и е време.
Дефектния аспиратор още вчера го сменихме, защото той за 1 ден стана още по-дефектен, но за щастие с новия няма проблем засега.
За рождения ден много исках да я кръстим, но все още не сме решили дали ще се случи. Покрай боледуването бях оставила тези неща на заден план, но общо взето до 2 седмици трябва да решим окончателно, защото времето си тече.

# 250
  • Велико Търново
  • Мнения: 165
Здравейте, мамчета Simple Smile Ние другият месец ще правим кръщене и рожден ден на едно. Вече сме резервирали заведение. Украсата ще дело на мен и кръстницата й, тортата ще я поръчам, отделно ще направя и няколко мъфина и меденки (за меденките още се чудя).
Вчера бяхме на лекар, тъй като малката от няколко дни много взе да се чеше и почервенява цялата. Та сега сме на кремове и мазила за чувствителна кожа. До сега не сме имали проблеми с кожата и според педиатърката зимата (самия климат) изсушава кожата и става по-чувствителна. Надявам се да е така. Има ли други бебечета с подобен проблем? Ще се радвам на съвети Relaxed
Имаме и още един проблем - малката започна тотално да отказва АМ и се случва от време на време да се събуди през ноща, но не го иска. Пробвах с вода, с чай, какво ли още не, но не иска. Какво мога да й дам през ноща вместо АМ, за да я по-засити малко?

# 251
  • Мнения: 1 232
Аврорче, моята дъщеря от около месец не си допива млякото нито сутрин, нито вечер. Първоначално оставаше около 20-40 мл., но вече има случаи и по 120 да останат недопити. Не се е будила драматично рано от глад, но около 5 часа се е случвало. Понякога пък спи до 6-6.30, а е вечеряла около 19.30 за последно. Имам усещането, че тя също тръгва да отказва млякото, но не знам как да процедирам, така че аз също бих се радвала на съвети.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 268
Здраейте, момичета 🌸!

Как сте?
Отдавна не съм се включвала, нещо все не ми остава време.

Рождения ден и ние ще го празнуваме вкъщи само най-близките. Плана беше друг - на заведение, повече хора, но попаднахме на един апартамент ( в София живеем, а тук апартаментите са адски скъпи ), който в крайна сметка ще го вземем и всичките средства ще отидат там, та малко ще се посъберем.
Малко ми е гузно, но лятото, като се съвземем ще организираме кръщенето и ще се реваншираме.
Вече почнаха да ме питат за подаръци. Едните баба и дядо ще и вземат колело/количка. От тези които се бутат от родителя, а после става на колело, изглежда ми много полезно, но ще стане такъм за пролетта да го ползваме.
След седмица ще си напарвим и коледна фотосесия и нямам търпение.

# 253
  • Мнения: 316
Здравейте, момичета! Днес нашата дъщеря Александра става на 1 г., да ни е много здрава и щастлива! Много бързо мина таз година, а сякаш вчера беше като се вълнувахме от момента на появата на бебоците ни!
Честит Рожден Ден и на Рая на Еуфория! Да е много здрава и усмихната, и да има прекрасно детство!
Днес ще отбележим празника по- скромно, същинското празнуване ще е в събота, с роднини.

# 254
  • Мнения: 1 109
И нашият рожден ден мина. Отпразнувахме вкъщи и беше много хубаво. Аз бях особено развълнувана, като си спомня миналата година по това време и колко емоции преживяхме. И как лети времето, и бебето вече става дете Simple Smile
Честит празник на всички малчовци и семействата им.

Общи условия

Активация на акаунт