В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 089
  • 449
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 395
Давам Биозин коластра, скоро ще свърши първото шише. Тъй като сополите не спират и бивните още пробиват не мога да преценя ефекта. Но каката и баткото кашляха, без да се зарази малката, може и да е помогнал.

Лоли, успех! Къде избрахте, ако не е тайна? Може и на лични, просто имам спомен че сте в близък квартал и ние също търсехме частна.

# 361
  • Мнения: 405
А, няма тайни, Свее Simple Smile В "Слънчо" зад Била на бул. България. Въпреки странния първоначален разговор, базата ни хареса, мястото ни е удобно, а и то положението стана не къде ние ще изберем, а къде ще се съгласят да приемат още едно дете, така че...Grinning Аз съм позитивно настроена, и във фейсбук групата за яслите имаше само хубави отзиви за тази ясла, надявам се и ние да останем доволни и най-вече дъщеря ми да се забавлява. Ако ти трябват някакви подробности, пиши ми Simple Smile

# 362
  • Мнения: 1 232
За имуностимулантите - ноември миналата година, когато се разболя за първи път личната лекарка ми каза да и давам Биозин Лактоферин. Едно шише изпи, спрях го и след не повече от 7-10 дни се разболя отново. Пак се консултирах с личната лекарка и тя препоръча Имунобор. Две шишета изпи от него, спрях го преди около 3 седмици. С мъжът ми и двамата бяхме болни през този период, но дъщеря ни не се разболя. Не знам дали е от Имунобора, но от него определено видях по-добър ефект и се чудя дали да не изпие още едно шише след средата на февруари. След двете и поредни боледувания съм толкова настръхнала, знам, че не мога да я опазя от всички болести и за съжаление все някога от нещо ще настине.

# 363
  • София
  • Мнения: 1 268
Свее, и аз съм записала Рая в ЧЯ Слънчо, но филияла в Борово.
Но ще я пускам чак от септември.
Е, ще се надявам (стискам палци на крака ръце, ще се моля, хвърлям боб, правя курбан) да я вземат е държавна, но тъй като вероятността клони към 0 се презастраховахме. Лошо е, че места и в частните, които дават точка пък за градина вече места няма. Рая взе уж последното място в частната.

# 364
  • София
  • Мнения: 1 395
Много малко частни дават точка за градина мисля...
Ние днес запазихме място в английска ДГ в центъра. Няма да я местим, стига всичко да е наред.

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Има ли дечица,които все още пият АМ сутрин и вечер?

По колко АМ им давате и през другото време на какъв интервал са храненията горе долу?

# 366
  • Мнения: 316
Алекс пие АМ само вечер преди лягане 170-180 мл готов разтвор. Има още 3 хранения през 4 часа.
Яслата мисля да я пропуснем, че с баткото нямам много хубави спомени от там, много боледуваше.
На гърне не съм я слагала още, мисля лятото да пробвам.

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Николета и тя пие още АМ. Сутрин като стане към 8,30 пие 220 мл готов разтвор, после към 10 хапва малко сирене/кашкавал с хляб (няма и половин филийка), докато аз закусвам. После в 12 обядва от кухнята отново с хляб, към 15-15,30 яде десерта от кухнята, ако не го хареса е на принцеса с кашкавал или сирене и яйце, в 19-19,30 вечеря супата от кухнята отново с хляб и към 21,30-21,45 си пие шишето с АМ отново 220 мл и към 22,00 се отправят към спалнята с баща и да спят.

# 368
  • Мнения: 633
Аз слагам ам в овесените ядки за закуска (90 мл) и понякога в следобедната закуска пак толкова. Иначе вечер суче за заспиване и рано сутрин като се събуди също (нощем понякога пак суче).
Как процедирате с момченцата и гърнето? Това гърне, което имам е сякаш тясно

# 369
  • Мнения: 244
И Лора пие пие АМ. Вечер към 22 - 22:30 преди лягане (180 - 220мл зависи колко е вечеряла), после се буди към 2ч и пие към 180мл и послепаккъм 6-7ч отново 180мл. Закусва към 10-10:30ч - каша, попара или кус-кус, обядва пюре към 15ч, към 17:30 яде плод и към 20ч вечеря.
Има ли и други деца с нощно хранене? Все си мисля че трябва да отпадне вече,но не мога да я отвикна, буди се и си иска.

# 370
  • Мнения: 405
И моето яде нощем, но тя е на кърма. При нас се буди по-скоро от зъбки, но така или иначе това е решението засега..Simple Smile

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Галя, наистина ли закусва в 10,30 и после обядва в 15 или е правописна грешка? Странно ми е, не се заяждам, ама това са си към 5 часа. За нощното хранене нищо не мога да кажа, защото Ники си го спря много отдавна.
На някой пъпчето да има мръсно вътре и как се третира, за да се изчисти? Много и е странен пъпа, все едно гледаш на охлюв черупката завъртяна, но с две дупчици и в тях виждам мръсно. Като я къпем, мия и там, но не се маха. Мажа я със спирт, както правех преди да падне пъпчето. Дали ще се изчисти така? Не дава да я пипам там, хем има ужасен гъдел, а и сигурно и е гадно.

# 372
  • София
  • Мнения: 101
При нас закуската е към 8-9 сутринта. После обядва към 12:30 с основното от кухнята. В 15:30-16:00 хапва и десерта, а в 19:00 супата +1 сухар И банан, но краде детски солети през паузите Simple Smile в 21:30 АМ 210 мл и около 4:00 се събужда за още 210 мл.
В зависимост от консистенцията на десерта и супата вмъквам и плод към тях при нужда.
Соленка винаги ли е имало тъмно там? Пробвай ако ходите на басейн да видиш дали след накисване ще падне, но може и да си е пигментация. Не ровичкай там много много. Аз така се човърках като бях малка и си докарах възпаление.

# 373
  • Мнения: 1 232
Лелее, като чета взех да се чудя дали аз не я храня малко моята дъщеря. Тя има 4 хранения само твърда храна по 250 гр., не пие АМ. Отделно вода, сок, бисквитки, кашкавал. Закуската е около 7-7.30, обяд около 11.30, следобедна закуска около 15 часа и вечеря супа около 18.30-19 ч., това и е последното хранене за деня. Нощем не яде, но никога не сме и я хранили тогава, като новородена последното и хранене беше в 00 ч. и после вече в 5-6 сутринта.
Като цяло засега е от децата, които хапват всичко, не предявява някакви претенции все още, но пък няма наяждане, ако може от всичко да си хапне още малко... Joy

# 374
  • Мнения: 244
Соленка, да, почти 5 часа има между закуската и обадя, просто не иска да яде по-рано Sad Даже при 5ч разлика понякога пак отказва обяда. Като цяло храненете ни е голям проблем - яде само готови пюрета и то за по 4 - 6 месечни. Не иска нито аз да й готвя, нито кухня ... всичко отказва. Даже и неща, които преди ядеше сега ги отказва. Яде само каша, попара, кус-кус, банан и яйце. И като я излъжа с някое пюре за 4 месечни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт