В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 549
  • 449
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 244
Соленка, Лора през деня спи само по 30мин Simple Smile Имаше период в който успявах като теб да я приспя пак на ръце, но той отмина и сега като се събуди след 30мин и това е, няма повече сън.
Иначе и при нас има периоди когато заспива само на ръце, но като отмине пак започва да си заспива в кошарата. Сега тъкмо пак излезнахме от такъв етап. Но аз всеки път като я слагам да спи първо пробвам направо в леглото, давам биберон, някакви играчки, залюшвам малко, ако започне да се изправя сядам на земята до леглото и я оставям. Тя обикновено прави някакви странни пози, кляка, става, ляга, в някакъв момент се изморява и заспива. Ако започне да плаче я гушвам за малко и после пак в леглото. Иначе и през нощта понякога се изправя и започва да плаче, но като я сложа да легне и я залюшкам малко пак заспива.

# 91
  • Мнения: 1 306
За гащите да кажа и аз, че съм много доволна откакто е с тях. Обуването е по-бързо и направо я вдигам права, иначе и тя плаче, когато я сложа легнала да я преобуя, но и давам да си играе с нещо - крема за дупето, мокри кърпички, все нещо действа докато трае процедурата. Иначе кремче за дупето слагам, но само при видимо зачервено дупе.
Девойката продължава почти да не спи през деня, 1-2 пъти по 30-50 мин. максимум, а днес имахме рекорден сън от цели 5 минути. Естествено, вечер е ужас, заспива в 19-19.30, но започва да мрънка поне 30 мин. преди това. Иска ми се вечер да заспива малко по-късно, но докато не започне да спи малко повече през деня не виждам как ще стане.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 395
И при нас дневният сън е два пъти по 30-60 минути. Първия сън го кара в раницата ако сме навън. Приспивам я на нашето легло със сукане.

Досега абсолютно всичко, което съм чула/прочела "после как ще я отучиш" е било бабини деветини. Първите четири месеца не е спала извън моите или на баща си ръцете. Всички опяваха "край, научихте я на ръце". Ми не, тя просто иначе се будеше. В деня, в който стана на 4м, се дръпна да не я държа и оттогава е заспала на ръце веднъж, когато изби първият й зъб. На ръце я нося само когато аз искам да я занеса някъде. Не мога да си представя през какво минават гърбовете ви всеки ден и искрено ви пожелавам дечицата да започнат скоро да заспиват без носене. А на носещите - соленка, пробвали ли сте в раница? Ние излизаме, пазаруваме, тя по някое време се отнася без гък. Хубаво й е сгушена.

И при нас е ужас с памперса, но бях купила на промоция, та имам два пакета Хъгис гащи, чиито ред ще дойде след има-няма триста памперса 😂 Дупето съм мазала веднъж за последните 2-3 месеца. И то по-скоро напред я мазах, предполагам, че не съм я измила добре след ако и затова се беше зачервила. Не я бърша с мокри кърпички почти никога.

Да се похваля, че от онзи ден и тя започна да прави по 3-4 крачки самостоятелно. Стана на 10м. Днес купихме домашни пантофки Зизу, защото не й харесаха обувките й от КиК, засега добре ги понася. А и днес си взех суичър за бебеносене. Само го пробвах, защото сега е топло, но ми се струва много добра покупка - удобен, симпатичен и ни топли двечките 😍 Ще видим като захладнее де, колко всъщност е удобен.

# 93
  • Мнения: 1 112
Само аз ли нямам проблем при смяна на памперс Grinning рядко решава да се обърне да види картинките на повивалника, иначе си стои мирно, пее ми понякога. Мисля, че обича да и сменям пелените. Мажа си я със зехтин все още, има проблем със срастване и не пропускам.

# 94
  • Мнения: 1 212
Присъединяваме се към немирните бебета, голяма е борба със смяната на памперса и обличането, хич няма търпение да приключа 🤭
И да се похваля, имаме си първо зъбче от събота!! А днес става на 9 месеца и лепна нещо от брат си и за първи път ми е болен.... Първо на батко му протече носа в събота, а нощес и неговия се запуши. Сега и на двамата им се стичат сополи и то назад и е много неприятно Disappointed
Също спи два пъти на ден между 40 - 60 мин. и заспива със сукане. В събота вечерта трябваше да излезна, оставих го на баба му, не е успяла да го преспи, малчо просто си ме търси, разбираемо, та се прибирах да го накърмя/преспя... Второто ми излизане вечер от 9 месеца, пак провал Joy

# 95
  • Мнения: 1 306
Маги, честито зъбче на младежа! Бързо да оздравяват и двамата с баткото.
Относно обувките на Колев и Колев искам да кажа, че тотално сгрешихме, купувайки от тях, хвърлихме пари на вятъра. В момента дъщеря ми прави крачки, хваната за ръце, та исках да има подходящи обувки. Реших, че уж това е правилния избор, а няма да ви казвам как краката и се гънеха на Х, цялото краче от глезена се прегъваше. Наложи се да купим нови обувки, с които девойката си стъпва съвсем нормално.

# 96
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
И при нас смяната на памперса е война - правим няколко обиколки на стаята, придружени с много рев и мрънкане, докато успея да я обуя 😁 имам още половин пакет от нормалните памперси и после и аз ще взема гащички (дано поне смали на 1 обиколка и по-малко рев 🤣🤣🤣). За следобедния сън - заспива към 13 - 13:30 и се буди към 16, та по тоз въпрос не мога да се оплача.
От около седмица и малко започна да заспива след вечерята (към 19:00 и към 19:30 вече спи), която е супичка (на кухня сме) и мляко не иска 🤔🤔🤔 и се буди чак сутрин към 6-7... дали е само период или вече ще започне тотално да ми отказва мляко, не знам... Нормално ли е това според вас, мамчета?  
Да се похвалил и ние с нови две зъбчета - горните две избиха, добре, че ме захапа, че да разбера 🤣🤣🤣

# 97
  • София
  • Мнения: 1 268
Привет, девойки!

И аз се включвам с тръшването по време на Памперс, но като чели вече поотмина този период при нас. Но и аз, за да не се случва пак давам нещо да държи и тала сменям.
Чесно казано памперса последните дни е почти сух, слагам я често на гърнето и върши почти всичко там. От около 3,4 дни не си спомпням от кога не съм сменяла наакан памперс. Ака по 3 пъти на ден в гърнето. Слагам я след ядене, преди сън и след като се събуди от сън.

Тя прави една дрямка от 30 мин до час и половина в интервала от 10 до 11 и 30.

След това между час и два от 14 до 16

И след това половин час в интервала от 19 до 20 часа.

В 22 и 30 заспива за нощния сън.

Със спането през ноща нямаме много напредък, взимам си я при мен по някое време, кърмя си я и това е. Хич не ме плашат тея глупости, че ще свикне при мен 😉

И Рая до 4 тия месец почти само на ръцете ми е спала, оставях ли я се будеше, пък после как свика да спи.

Аз си реших проблема с намаляваща кърма 🤣 детето реши, че ще суче по често и не се е налагало да ползвам помпа.

Днес я записах за коледна фотосесия 😇 та декември и това ще правим.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 364
Svee, когато я сложа в раницата, тя си мисли, че ще излизаме на вън, но и на вън не спи в нея. А и аз я нося м/у 5 и 15 мин докато заспи, но по 3-4 пъти на ден. Надявам се скоро да се научи сама или двете на леглото. Кошарата ми е от едновремешните, по-стара е и от мен и няма люлеещ механизъм.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 680
За преспиването да кажа и аз,че от както е родена (заради коликите) бях свикнала Божидара да спи само и единствено на бял шум от телефона...от 1 месец спим без телефон 😂😂😂 и то от раз го спрях.Така че не вярвайте на глупости че така е научено и т.н.
Сутрин Божидара става в 7 после спи от 9:30 до към 10:30.Наобяд от 14ч до 16ч и вечерта в 21ч вече спи .Преспивам само наобяд(лягаме двете на спалнята),а вечер я оставям в кошарата и сама си заспива.

# 100
  • Мнения: 405
И при нас е борба за памперса още от 6м., както и за мазане на лосион за тяло, масажи, рязане на нокти и всичко, което изисква да стои мирно. За памперса ѝ давам това, което е най-близо и гледа и така я залъгвам за... 10-20 секунди..Grinning Слагам крем против подсичане, но вече не така стриктно всеки път, тя всъщност досега не се е подсичала. Иначе имам чувството, че никакъв прогрес с нищо нямаме..Вода все така не пие, вече се съмнявам, че ще дойде момент, в който ще поиска. На гърне пробвах да я сложа няколко пъти, но тя изобщо не иска да стои..а и аз не съм сигурна има ли нужда в конкретния момент и се отказвам да я карам са стои..За ядене с пръсти - бута ми ръката ако поискам да ѝ дам парченце, ако го сложа в лъжицата го яде. Ако сложа купичка с парченца пред нея се опитва да я преобърне и се дразни и иска да ѝ давам да яде. Може би трябва да пробвам когато не е гладна, но тя като цяло изобщо не посяга да иска тя да хваща храната. За ходенето - не ходи, постоянно се изправя навсякъде, но не напира да я разхождам, нито сама се придвижва по мебелите.Не сме ѝ купували още обувки, те в какви магазини се продават всъщност? Нямам идея къде да търся. С говоренето - казва дададада и татата. Браво и подобни ѝ е много весело като правя и с нейните ръчички, но сама да го направи засега никакви наченки. Само с ръка маха Grinning Иначе поне всичко яде и то по много и спи прилично. Нощем се буди по 2-3 пъти и я кърмя, сутрин след закуска дремва, после навън понякога пак, понякога не и после като обядва между 14 и 16 си спи доста, особено ако сме вкъщи, навън повече се буди. Заиграва си се сама и не се налага непрестанно да има човек до нея, така че поне успявам и да ѝ готвя и да свърша по нещо. И сама се приспива, тя така си беше от самото начало, даже ако изляза от стаята става по-бързо, иначе ме гледа и се закача. Търсим ѝ частна ясла, но все удряме на камък, повечето нямат места. Ние искаме да я пуснем от февруари, но на тях май не им се занимава с толкова малки деца, вчера бяхме в една дето уж щяха да имат място като говорихме по телефона, а като отидохме....ами то сега няма, трябва да видим, ама вие нямате ли баби, проверихте ли в друга ясла, а с какво ще идвате до тук (а то е на 50м от работата ми), ама уговорили ли сте че се връщате на работа, а трябва ли да се връщате, защо не изчакате още малко... Flushed Rage Кажете си, че предпочитате да е на 2 и толкова.. Отсега се записвали за другия септември.. трябвало е преди да се роди да действаме, а ние тогава къде бляхме Grinning И така де, това е при нас Simple Smile

# 101
  • Ловеч
  • Мнения: 574
И при нас е борба за памперса още от 6м., както и за мазане на лосион за тяло, масажи, рязане на нокти и всичко, което изисква да стои мирно. За памперса ѝ давам това, което е най-близо и гледа и така я залъгвам за... 10-20 секунди..Grinning Слагам крем против подсичане, но вече не така стриктно всеки път, тя всъщност досега не се е подсичала. Иначе имам чувството, че никакъв прогрес с нищо нямаме..Вода все така не пие, вече се съмнявам, че ще дойде момент, в който ще поиска. На гърне пробвах да я сложа няколко пъти, но тя изобщо не иска да стои..а и аз не съм сигурна има ли нужда в конкретния момент и се отказвам да я карам са стои..За ядене с пръсти - бута ми ръката ако поискам да ѝ дам парченце, ако го сложа в лъжицата го яде. Ако сложа купичка с парченца пред нея се опитва да я преобърне и се дразни и иска да ѝ давам да яде. Може би трябва да пробвам когато не е гладна, но тя като цяло изобщо не посяга да иска тя да хваща храната. За ходенето - не ходи, постоянно се изправя навсякъде, но не напира да я разхождам, нито сама се придвижва по мебелите.Не сме ѝ купували още обувки, те в какви магазини се продават всъщност? Нямам идея къде да търся. С говоренето - казва дададада и татата. Браво и подобни ѝ е много весело като правя и с нейните ръчички, но сама да го направи засега никакви наченки. Само с ръка маха Grinning Иначе поне всичко яде и то по много и спи прилично. Нощем се буди по 2-3 пъти и я кърмя, сутрин след закуска дремва, после навън понякога пак, понякога не и после като обядва между 14 и 16 си спи доста, особено ако сме вкъщи, навън повече се буди. Заиграва си се сама и не се налага непрестанно да има човек до нея, така че поне успявам и да ѝ готвя и да свърша по нещо. И сама се приспива, тя така си беше от самото начало, даже ако изляза от стаята става по-бързо, иначе ме гледа и се закача. Търсим ѝ частна ясла, но все удряме на камък, повечето нямат места. Ние искаме да я пуснем от февруари, но на тях май не им се занимава с толкова малки деца, вчера бяхме в една дето уж щяха да имат място като говорихме по телефона, а като отидохме....ами то сега няма, трябва да видим, ама вие нямате ли баби, проверихте ли в друга ясла, а с какво ще идвате до тук (а то е на 50м от работата ми), ама уговорили ли сте че се връщате на работа, а трябва ли да се връщате, защо не изчакате още малко... Flushed Rage Кажете си, че предпочитате да е на 2 и толкова.. Отсега се записвали за другия септември.. трябвало е преди да се роди да действаме, а ние тогава къде бляхме Grinning И така де, това е при нас Simple Smile

Лоли-за водата.Моят син също не поемаше и милилитър вода допреди няколко дни.Една приятелка ми каза,че взела чай на Ганчев /успокоителен чай пише на него/ и близнаците пропили.Та викам чакай да пробвам и аз.Ехеее ела да видиш за какво става въпрос,пие го та му пръщят ушите😂😂 Вярно,не е вода,но поне приема течности.Ще слагам всеки път по-малко чай и така до достигане само на вода.Това ми е плана,а какво ще стане решава господина😃😃

# 102
  • Мнения: 708
Пробвайте водата да е съвсем леко затоплена. Не на стайна Т, а една идея по-топличка. Сравнявайки с млякото, така по-охотно се приема, поне при нас.

# 103
  • Мнения: 1 306
Относно пиенето на вода, моята дъщеря пие, но не особено голямо количество - около 60 мл. дневно. Лятото не съм я затопляла, но вече ще започвам, защото захладня и на стайна температура си е студена. Понякога слагам съвсем малко сок и допълвам с вода, тогава се изпива всичко до дъно и пие поне по 150 мл. дневно. Чайчета мисля сега да започна да и давам, ще потърся този на Ганчев, защото в магазина, от който пазарувам най-често има само чай за колики.
Не смея да се зарадвам, но последните два дни госпожичката спи по цели 2 часа през деня непрекъснат сън, както и още 30-40 минути сутрин. Иначе пак си заспива най-късно в 20 ч., но дано поне периода с неспането през деня да е отминал.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 1 364
Влизам да се оплача, момичета! До сега не ми се беше случвало, но явно ще трябва да свиквам. Тази нощ, Николета се наспа в 4 сутринта и реши са става. Легна си в 23, както обикновено и в 4, мъжът ми ме буди, за да видя, че тя стои права в кошарата и ни гледа. Взех я и заспа почти веднага в мен, поне така си мислех. Оставям я аз в кошарата, уж спи и си лягам. В същия момент чувам тракане от кошарата и след малко, като от филм на ужасите, се подава една ръка, държаща се за кошарата, след това втората ръка и накрая главата. Направих се на заспала, тя взе да тропа по кошарата. Пак я взех, уж пак заспа и пак се повтори ситуацията и така няколко пъти и накрая ми писна и я оставих да прави каквото иска, като само я гледах да не падне от кошарата. Към 6 без нещо вече се предаде и повече не се изправи и аз заспах. Сутринта стана в 8, както всеки ден, аз едвам гледам. Какво беше това нещо, не знам. Не ревеше, не мрънкаше, само гледаше, не спеше със сигурност, беше готова за игра. Дано тази нощ не се повтори случката. Тя до 5 месец някъде се будеше през нощта за ядене и сама се отказа.
А следобед, като заспи към 14 и нещо и точно в 15 -+ 1-2 минути се буди и трябва да я взема пак да я приспивам. Вчера закъснях с взимането и нямаше повече спане, а онзи ден спа почти от 14 до 17, като на всеки час се будеше и пак се люлеехме, за да заспи. Не мога да си обясня защо.

Общи условия

Активация на акаунт