В топлите есенни дни ДЕКЕМВРИйчето не спира да пълзи (Тема 4)

  • 41 073
  • 449
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 230
Оххх, снощи сложиха на дъщеря ми МПР ваксината и съм нащрек дали ще има реакция. Дано да няма. ЛЛ ми каза една седмица да не я събирам с деца и като цяло с повече хора на едно място, вие така ли процедирахте?

# 391
  • Мнения: 1 107
При нас имаше реакция леко на АД и единия ден беше страшно раздразнителна. Иначе я пазя след всяка ваксина поне седмица, далече от хора, магазини, носят се какви ли не вируси, да не се разболее.

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
И аз гледам да не я събирам с много хора. Седмица преди всяка ваксина и няколко дни след, но сега след МПР гледам да са повечко дните. Излизаме до кухнята и на площадката, но я има 1-2 деца през деня, я не. По-често сме сами. Ходя в кварталния магазин, а тя стои с количката от вън. От както почна грипната епидемия, не ходим в големите хипермаркети да пазарувам, не обичам да ходя по молове, още повече с бебе. Гледам да се пазим.

# 393
  • Мнения: 1 212
И ние вчера сложихме МПР. Сутринта ми се видя леко топъл, мерих Т 36.9, оставих го само по боди да се охлажда и за сега няма проблем. Но си е кофти, да не би да стане нещо, въпреки, че ми е второ дете, пак съм малко на тръни. До сега не ми е правил никакви реакции към другите ваксини, брат му също... Та ще видим.
Иначе го измериха 79 см. и 11 кг. 200 гр. 😊
Аз да питам вие въведохте ли свинско и агнешко, че аз не съм и се чудя как да действам. Взимам храна от кухнята и там готвят пилешко, пуешко, заешко, телешко и риба и си ни екстра по принцип. Ако реша да давам, трябва да купувам пюрета, че тук нямаме много избор откъм месо, за това съм и пас за сега Grinning

# 394
  • Мнения: 316
Ние нямахме реакция от тази ваксина, но и аз преди и след ваксина я пазя и гледам много много да не излизаме тогава. Аз също не съм давала свинско и агнешко, но ми се иска вече да ги вкарам и тях. Мисля да я захраня с тях, с нещо готвено от нашата храна.

# 395
  • Мнения: 1 148
При моя на третия ден се появи обрив само по тялото, ситни червени петънца като ухапано от бълха. Скриха се за седмица без да ги третирам с нищо. Температура не е вдигал.

# 396
  • Мнения: 1 230
Агнешко яде доста отдавна дъщеря ми, в кухнята има горе долу на две седмици веднъж. Свинско и аз не съм давала, но смятам да и дам вече, в кухнята няма, съответно се чудя дали да с пюрета купени или нещо от нашата храна да измисля.

# 397
  • София
  • Мнения: 1 395
Свинско давам от 7ми-8ми месец. Ребро на скара обожава (без подправки), глозга по-добре от мен.

# 398
  • Мнения: 405
При нас нямаше реакция от ваксината. Свинско давам също от лятото, не помня кога точно беше, на 8м. Мисля. Моята дъщеря тази седмица тръгна на ясла. Голямо вълнение е. Първия ден беше за два часа и аз обикалях в района и се чувствах като някаква вълчица, която си чака вълчето Grinning Странно е...опитвам се следобед да наваксваме времето, в което не сме били заедно, но то все повече се увеличава. Вчера и днес беше до обяд и се прибирах вкъщи и ми беше много странно, че я няма. Но се държа де, не съм се депресирала, може би защото го изживявах 3 месеца предварително и вече свикнах с мисълта Grinning И все пак е голяма промяна. Иначе на втория ден май беше плакала повече, днес беше четвърти и казаха, че изобщо не е. Заспива на някаква люлка Grinning Налага се да ставаме в 6, а тя досега спеше до 8-9 и наистина много ѝ се спи. Вкъщи се разсънва и даже се заиграва докато тръгнем, ама явно после ѝ идва много. Единия ден като я взех после спа 4 часа в количката, чак се бях притеснила вече. Иначе вчера и днес като я взимах махаше на децата вътре, подскачаше, сочеше натам и се усмихваше. Мисля, че започва да ѝ харесва и много се надявам да ѝ е добре там. И да е здрава!

# 399
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Лоли, в държавна ясла ли е? По принцип как е заспивала до сега? Аз много се притеснявам от това, понеже заспива гушната в мен или баща си. На обяд и трябват между 5-15 минути да е гушната и е заспала, като аз съм седнала и леко се поклащам. Дано докато стане време за ясла някакси да го е минала този момент. С памперс ли е? Като си оставаш твои памперси в яслата, дали ги слагат само на твоето дете или взимат памперси и подред на всички, а крем дали им слагат на дупетата? И това ме тревожи, понеже Ники се обрива от друга марка, освен Лупилу на Лидл, бях и слагала и на памперс и мамиа и се обрина. Чувам, че с памперси лелите са по-доволни, отколкото ако е на гърне. А с храненето - ако не може да яде сама, хранят ли я? Офф, извинявам се за толкова много въпроси, но около мен още нямам познати, на които детето в момента да е на ясла, а аз съм много притеснена, но няма как, ще кандидатствам лятото и дано я приемат.
Свинско на два пъти е яла - пържола на фурна. Доста и хареса, но рядко готвя свинско. Имаме доста патешко домашно. Снощи примерно, бях правила патешки пържоли на тиган и ориз с куркума, а Ники имаше супа от кухнята. Сгреших, като и дадох пържола преди да си е изяла супата, защото после я отказа. Изяде ми половината порция и искаше още. Явно ще е мръвкарка. Много е готино да гледаш как детето ти яде това, което си сготвил и се чува амм амм амм и се облизва. Simple Smile

# 400
  • Мнения: 405
Соленка, не е на държавна, защото не я класираха и засега е на частна. Ако я класират за есента ще го мислим. За заспиването - тя мина през различни периоди, но никога не съм я приспивала на ръце. Оставях я в леглото и заспиваше. Но точно 10 дни преди тръгването на ясла изведнъж се залепи за мен като сянка, не беше спала в леглото си седмица, нито на обяд, нито вечер, само да я оставя се събуждаше ако е заспала, а ако не започваше да реве истерично..и една седмица си лягах с нея на спалнята, много се бях уплашила, че така ще си остане и вече нищо не мога да свърша вечер. Даже си мислех, че ако беше започнала яслата щях да съм убедена, че иска да компенсира и затова е така, но още не беше. Сега тази седмица успява да заспи в мен (аз я кърмя още) и после да я сложа в леглото ѝ, но след първото събуждане нощем пак се озовава при нас. Последните две вечери пък заспива в хола на дивана, защото се налагаше татко ѝ да я гледа, и аз много се изненадах как. По принцип те като са в друга обстановка е възможно да правят неща, които нямат нищо общо с навиците им вкъщи. И на мен като ми казаха че е спала там се учудих. А другата седмица ще остава вече по цял ден и тогава съвсем ми е любопитно как и дали ще успеят да я приспят на обяд, но днес ме питаха как заспива и дали гушната. Иначе е с памперси, да, тя беше се понаучила на гърне и от сигурно 2 месеца вече не иска да сяда или много рядко. Взеха пакета и казаха, че ги надписват кой на кое дете е. Хранят ги те, и моята не яде сама още. А и те до есента ще са още по-пораснали. Племениците ми ходеха на ясла от годинка и нещо и на една приятелка сега детенцето тръгна на 1.7. Не е толкова страшно, те почват и да могат много неща да си казват децата и си ходят с удоволствие. Simple Smile

# 401
  • Мнения: 190
Здравейте, аз почти не пиша, но редовно чета 😊 Сега имам сериозна нужда от помощ. Ситуацията е следната - преди няколко месеца се преместихме да живеем от София във Варна и сега стигнахме до момента, в който трябва да намерим жена, която да помага с малкия, защото баби, лели и т. н. на разположение нямаме. Обаче се оказа много трудна задача. В София има агенции за бавачки, но във Варна не намирам такова нещо. Мамите от Варна могат ли да помогнат с идеи от къде да намеря бавачка? Разбрах за фейсбук група, влезнах там, но има само няколко жени, които пишат постоянно и нещо не ми вдъхват доверие... Благодаря предварително! 🤗

# 402
  • Мнения: 1 230
Ивелина, ще бъде трудно да намерите детегледачка. Наскоро моя близка търси и общо взето чрез познати намериха жена, но отне около 2 месеца. Това, което аз мога да те посъветвам е да разпиташ някоя акушерка в родилните отделения в града, обикновено в неработно време гледат деца, повечето пенсионирани акушерки също с това се занимават.

# 403
  • Мнения: 190
Да, оказва се наистина трудна задача. Sad Въпроса е, че аз предпочитам жената да не е възрастна и това още повече усложнява нещата. Изненадвам се, че в голям град, като Варна няма агенции за детегледачки Sad

# 404
  • София
  • Мнения: 1 395
Потърсете частна детска градина.. Да, няма да са индивидуални грижи, но пък знаете, че са квалифицирани, а не е "на доверие" работата. И е по-евтино.

Общи условия

Активация на акаунт