АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 25 235
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 139
Вече седмица давам Колийф, и не се усещат коликите. Няма го това разнасяне с часове и рев. Сега пак плаче, но когато е прегладняла. Коликите бяха сутрин, привечер и вечер, но давам капките на всяко хранене през деня.
И беба повръща, но не на всяко хранене. Понякога малко, понякога на фонтан. Преди малко си хапна доста добре от двете гърди и заспа. Реших да я изправя да се уригне и повърна всичко🙁,а внимавах да не и претискам коремчето..

# 166
  • Мнения: 1 924
Момичета, аз днес открих топлата вода Simple Smile). Имах от каката едно от тези одеала за повиване ( swaddle blanket ) ги водят тук, и реших да пробвам малкия с него. Спи от часове, излизахме навън, не мръдна. Обикновено заспива, стряска се, разперва ръце и се буди често. Ако знаех, че ще е толкова спокоен в това нещо, отдавна да съм го почнала. Довечера ще го оставя да спи с него.
Кака му не понасяше подобни неща, но ето че на малкия му действа чудесно. Препоръчвам. Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 160
Бързам да подкрепя Veggie - от един месец имаме подобно чувалче от магазин Дундьо в София и спим през нощта понякога дори до 5.30 ч сутринта. Аз през деня не го използвам, не знам защо.

# 168
  • Мнения: 365
Момичета, колко градуса държите при бебетата в момента? И на колко спят?
Малката е с боди с дълъг ръкав и ританки и я слагам в тънко чувалче за спане.
Аз съм с дълго долнище и къс ръкав и ми е леко хладно, за това пускам климатика да поддържа между 24 - 26 градуса, че като я мия и мрънка и не мога да я намажа.
Според ММ е много топло.

# 169
  • Мнения: 264
Аз понякога го повивам -успокоява се, но не достатъчно, че да заспи. Иначе като беше по-малък като че ли наистина вършеше работа.
Нашето приспиване и тази вечер се проточи 2,5 часа. Не са колики проблема. Просто в кошарата са подадени тръни и сложа ли го там почва да плаче. Кръст не ми остана от разнасяне.
ESTER, аз забелязах връзка между повръщането и коликите. Днес когато беше супер спокоен бе повръщаше. След обяд когато почнаха, започна и да повръща.

# 170
  • Мнения: 28
Момичета бях писала , но пак да питам ? На Лора по гърба точно зад вратлето са и излязли пъпчици бели като гнойни и е зачервена само там . Казват че била претоплена и там се изпотявали и затопляли най много бебета . Като я пипам и мажа с лосион вечер не я боли или дразни защото не плаче . Някой има ли такъв проблем или знае ли какво може да е ? Утре мисля да питам и педиатърката ?

# 171
  • Мнения: 28
Момичета, колко градуса държите при бебетата в момента? И на колко спят?
Малката е с боди с дълъг ръкав и ританки и я слагам в тънко чувалче за спане.
Аз съм с дълго долнище и къс ръкав и ми е леко хладно, за това пускам климатика да поддържа между 24 - 26 градуса, че като я мия и мрънка и не мога да я намажа.
Според ММ е много топло.

Здравей Гери ,
Моята я държа на 24 нощем толкова е вкъщи . Спи с боди с дълъг ръкав и ританки и е завита е пелена . През деня става към 26 и е с боди с къс ръкав и ританки пак но понякога и е топло и ги събувам но чорапки слагам . Навън е облечена с боди с къс ръкав жилетка ританки и задължително завита . Незнам дали е правилно но се водя по нея като не и е добре и плаче а е нахранена и няма колики я събличам и се успокоява . Ще следя темата защото и аз съм заинтересувана Simple Smile

# 172
  • Мнения: 381
Момичета бях писала , но пак да питам ? На Лора по гърба точно зад вратлето са и излязли пъпчици бели като гнойни и е зачервена само там . Казват че била претоплена и там се изпотявали и затопляли най много бебета . Като я пипам и мажа с лосион вечер не я боли или дразни защото не плаче . Някой има ли такъв проблем или знае ли какво може да е ? Утре мисля да питам и педиатърката ?

И на моето бебе ѝ излязоха там, много бели пъпчици и огромно червено петно под тях. Тя и по лицето имаше, миналия път педиатъра изписа Джинджира спрей и вчера я мазах по вратлето, сякаш понамялаха. Днес бяхме пак при педиатъра каза с този спрей да ги третирам по два пъти на ден, но не ми каза от какво са, пък и не се сетих да питам в момента.
Ти все пак се консултирай с педиатъра на детето.

# 173
  • Мнения: 28
Момичета бях писала , но пак да питам ? На Лора по гърба точно зад вратлето са и излязли пъпчици бели като гнойни и е зачервена само там . Казват че била претоплена и там се изпотявали и затопляли най много бебета . Като я пипам и мажа с лосион вечер не я боли или дразни защото не плаче . Някой има ли такъв проблем или знае ли какво може да е ? Утре мисля да питам и педиатърката ?

И на моето бебе ѝ излязоха там, много бели пъпчици и огромно червено петно под тях. Тя и по лицето имаше, миналия път педиатъра изписа Джинджира спрей и вчера я мазах по вратлето, сякаш понамялаха. Днес бяхме пак при педиатъра каза с този спрей да ги третирам по два пъти на ден, но не ми каза от какво са, пък и не се сетих да питам в момента.
Ти все пак се консултирай с педиатъра на детето.
Благодаря за бързия отговор . Да и тя има червено петно там . Утре ще отида и аз да видя какво ще каже и ще пиша .

# 174
  • София
  • Мнения: 160
Моето бебе има червено петно на вратлето отзад, но без тези пъпчици и смятам, че е по-скоро някакъв дерматит, ще питам педиатърката другата седмица, когато ще му слагат първата ваксина.
А за обличането, ние с ММ не го навлича е много, защото на нас все ни е топло и искаме да свикне бебето с нашата температура. Последната седмица през деня в нас е около 23 градуса и е облечено с боди с дълъг ръкав и чорапи, завито с тънко одеалце, ако лежи, а не го разнасям. През нощта спи по същия начин, но в едно чувалче лекичко, в което все едно е повито и с пухесто одеало до коремчето завито.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 05:56 от PrimaCvetelina

# 175
  • Мнения: 426
Бързам да подкрепя Veggie - от един месец имаме подобно чувалче от магазин Дундьо в София и спим през нощта понякога дори до 5.30 ч сутринта. Аз през деня не го използвам, не знам защо.

И аз използвам такива пелени. Повиваха бебето още в родилното (с обикновена пелена) и беше много спокойно. Още като се прибрах в къщи, веднага взех такава пелена. Сега задължително вечер за да заспи го повивам в нея, а по някое време я махам, защото вече е спокоен и заспал.
Има такива пелени и в али акспрес, памучни и много хубави. Идват бързо.

И да сменя малко темата към ваксините:
Имате ли опит и мнение: по добре ли е една комбинирана ваксина или няколко поотделно са за предпочитане?

# 176
  • София
  • Мнения: 406
Potrebitelka1, благодаря за идеята да проверя как кърменето се отразява на кръвната захар - може би ще обясни защо съм непрекъснато гладна и ще позволи да овладея нещата. Не знам защо бях решила, че самото производство на кърма оказва влияние, а не се бях сетила, че и отделните сесии на кърмене също покачват/свалят КЗ. Аз съм с преддиабет и диетата при мен е по медицински причини, не заради теглото - макар че си признавам, че ми харесва да съм по-слаба.

Повиване - в началото при нас сработваше, но сега голям рев пада, като я увия. Тези дни обаче планирам да почне да спи в чувалче, защото иначе непрекъснато се отвива, а нощем става хладно.

По принцип препоръчват температурата в стаята на бебето да е 20-22 градуса, за спане даже 18-19. Голямата ми дъщеря спеше при 18-19, но добре завита. Чувстваше се много добре, не е настивала. На мен ми беше студено и само мрънках.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Леле аз моето дете явно доста голо го държа най-вече вечер де. Още спи по чаршафче и тънка пелена с лятно боди Confused а държим в стаята 25.

# 178
  • Мнения: 140
Червенките петънца може и да са хемангиоми, повечето бебета се раждат тук таме с някое петънце, а после си го израстват и изчезва, не е повод за притеснение. На моя приятелка бебето има на врата отзад няколко червени петна, та това е. При нас е миниатюрно на клепача. Точно така изглежда на моята приятелка, първо беше по-малко, но вече са на 4 месеца.

# 179
  • Мнения: 452
Момичета бях писала , но пак да питам ? На Лора по гърба точно зад вратлето са и излязли пъпчици бели като гнойни и е зачервена само там . Казват че била претоплена и там се изпотявали и затопляли най много бебета . Като я пипам и мажа с лосион вечер не я боли или дразни защото не плаче . Някой има ли такъв проблем или знае ли какво може да е ? Утре мисля да питам и педиатърката ?

И на моето бебе ѝ излязоха там, много бели пъпчици и огромно червено петно под тях. Тя и по лицето имаше, миналия път педиатъра изписа Джинджира спрей и вчера я мазах по вратлето, сякаш понамялаха. Днес бяхме пак при педиатъра каза с този спрей да ги третирам по два пъти на ден, но не ми каза от какво са, пък и не се сетих да питам в момента.
Ти все пак се консултирай с педиатъра на детето.
С джинджирата може ли да мажем по лицето или е само за вратлето? Какво каза педиатъра?

Общи условия

Активация на акаунт