АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 24 998
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 511
Как да разпозная крустите? Малката има нещо като пърхут, все едно й е суха кожата и се бели. Това крусти ли са?
Не мисля, крустите са като жълти корички. Другото по-скоро е суха кожа.

# 346
  • Мнения: 29
Как да разпозная крустите? Малката има нещо като пърхут, все едно й е суха кожата и се бели. Това крусти ли са?
Според мен са крусти.. На мойта госпожица понякога са жълтеникави , а след баня белеят ,но изглеждат като корички

Тя също не си дава гушката, но гледам колкото мога да я изчистя и да сложа кремче после,защото и червенее и може да и дразни

# 347
  • София
  • Мнения: 160
Пробвайте да почиствате вратлетата докато ги кърмите. Аз успявам дори да изрежа ноктите докато го кърмя. Бебенцата изпадат в тотален унес и са безкрайно спокойни докато са на гърда.

# 348
  • Мнения: 5
Нашият педиатър ни каза да мажем бебчо с липобаза(много мазен крем), другото което е атодерм интензивно балсам на биодерма този е за много суха кожа много съм доволна и от двете.

# 349
  • Мнения: 385
Момичета, днес сложиха ваксини на нашето бебе и уж беше добре - преди малко като се разрева, не можем да я успокоим! Пълен ужас. Едва успях да й дам Панадола, който беше приготвен за всеки случай, та сега се унесе и заспа. Сърцето ми се къса. При вас как беше поставянето на ваксините? То и пръстчето й боднаха днес, че следим нисък хемоглобин дали се е подобрил... Ах!

# 350
  • Мнения: X
Здравейте, бебето ми е на 48 дни като от около 20 дни е със силно хъркащ нос. Има изолирани стафилококи, които лекувахме с мехлем в нослето 10 дни. Предстои да направим контролно изследване, но нослето му все така си хърка шумно като от 2 дена гласчето му е прегракнало и на моменти скимти като животинче. Говорих с педиатър и ни изписаха осцилококцинум разтворен във вода по 2 на ден. Потърсих и второ мнение, според което няма основание за притеснение. Ако някой има опит в подобна ситуация, моля да сподели. Главно ме притесняват бактериите в нослето като предполагам, че промененият глас е от секретите. Иначе слагам физиологичен разтвор, куикс на капки и от днес капки грип стоп.

# 351
  • Мнения: 452
Момичета, днес сложиха ваксини на нашето бебе и уж беше добре - преди малко като се разрева, не можем да я успокоим! Пълен ужас. Едва успях да й дам Панадола, който беше приготвен за всеки случай, та сега се унесе и заспа. Сърцето ми се къса. При вас как беше поставянето на ваксините? То и пръстчето й боднаха днес, че следим нисък хемоглобин дали се е подобрил... Ах!
Колко ви е хемоглобин , ние сме с нисък и мЙ има анемия.

# 352
  • Мнения: 385
Вчера беше 108, преди месец 88, преди това още по-нисък. Мин стойност в ползваната от мен лаб е 120.
За повишаване давам Малтофер или нещо такова на капки
[/quote]
Колко ви е хемоглобин , ние сме с нисък и мЙ има анемия.
[/quote]

# 353
  • Мнения: 452
Вчера беше 108, преди месец 88, преди това още по-нисък. Мин стойност в ползваната от мен лаб е 120.
За повишаване давам Малтофер или нещо такова на капки
Колко ви е хемоглобин , ние сме с нисък и мЙ има анемия.
[/quote]
[/quote]
А изследвахте ли желязо? Казаха ли, че е анемия или само хемоглобина ви е нисък? При моето бебе хемоглобина е 99, в лабораторията  референтните стойности са от 96-128, но има ниски еритроцити, хематокрит и най-вероятно е анемия. От къде вземате кръв - пръстчето или вена?

# 354
  • Мнения: 510
Отдавна не съм писала...
Утре ще стане седмица от както сме в болницата с остър ларингит. В неделя вечерта едното ми бебе започна да кашля много и да се дави, та набързо го облякохме и заведохме в спешното. Казаха, че е по-добре да останем, защото доста му хъркаше носа и беше червено гърлото. Веднага поставиха Урбазон и започнаха антибиотик. На следващия ден другото бебе прояви същите симптоми, нашите го заведоха на лекар, който изписа антибиотик, но каза, че не е чак за болница. Вечерта обаче е повърнал два пъти на фонтан обилно и го доведоха тук. Та от понеделник сме всички тук. Трябваше днес да ни пуснат, но решиха за всеки случай да ни оставят, защото още леко кашлят и имат сополки. Днес пък взеха кръв от малкия, за да видят желязото как е, понеже хемоглобинът му е 108. Иначе носа прочиствам с физ. разтвор и аспиратора, след това капя по 1 капка Виброцил (по лекарско предписание, иначе не бива), но днес ще спра Виброцила и вместо това ще капя ГрипСтоп.

# 355
  • Мнения: 646
El-ROI много неприятно, дано да се оправят бързо дечицата. Иначе и ние сме с хрема от доста дълго време вече и въпреки лечението не минава, сега сме само на физ р-р. Пиши ако има облекчение от грип стопа

# 356
  • Мнения: 41
Ние също сме с хрема. Миналият месец сополчетата бяха зелени и ни изписаха Тобрекс. Хремата продължи и от седмица капя Коларгол, но пак без добър резултат.

# 357
  • София
  • Мнения: 406
El-Roi, стискам палци бързо да се оправят бебетата, много е неприятно да сте болница.

Ние сме на ГрипСтоп от четвъртък следобяд - днес вече не се чува хъркане. Аз дори не мислех, че има проблем - имаше леки сополки, но ги отдавах на по-хладните нощи и само ги почиствах с аспиратор. Отидохме на консултация и за ваксини и лекарката веднага забеляза, че й хърка носа. Съответно отново отложихме ваксините и сега се лекуваме. Не, че е много изненадващо - у нас от две седмици все някой е болен.

Момичета, да питам нещо - като слагат ваксини на бебоците ви, отбелязват ли ги в документ, който си остава у вас (имунизационен паспорт или др.)? Картонът, доколкото разбрах си остава при личния лекар, но ми се искаше и аз да имам някъде записано кога каква имунизация е правена.

# 358
  • Мнения: 381
Ние си имаме имунизационен паспорт, вашата лекарка защо не ви е казала да си вземете, странно.

# 359
  • Мнения: 510
От къде се купува този имунизационен паспорт?

Общи условия

Активация на акаунт