АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 25 081
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 385
И на моето бебе има пукане на едното колянце и на мишничките от известно време. Ходим редовно на ортопед и той ни успокои, че било нормално бебетата така да си пукат. Иначе лекувахме лека дисплазия в резултат на преждеверменното раждане и съм много доволна как напредва Мая. Сега си спи като жабче, в началото не заставаше в тази поза.
На ортопед ходя при Арнаудов в Пловдив.
Момичета, чувам някакво пукане от тазобедрената става на бебето като сменям памперса и то рита. При вас имало ли е такова нещо?

# 376
  • Мнения: 1 554
Ние днес минахме при ортопед. Също бебка е с лека дисплазия на едното бедро. Изписаха ни гащи ортопедични. Вие какво правите за дисплазията?

# 377
  • Мнения: 510
Ние днес минахме при ортопед. Също бебка е с лека дисплазия на едното бедро. Изписаха ни гащи ортопедични. Вие какво правите за дисплазията?
Дес, ти нали ражда в Токуда?
Там нали има преглед при ортопед. Той нищо ли не е установил?
Притесних се нещо... и аз раждах там, в епикризата нищо не е записан проблем. Трябва ли  и аз да я водя допълнително при Ортопед?

# 378
  • Мнения: 1 554
В Токуда раждах, и в нашата епикриза пише, че няма проблем. Всриантите са 3 - или ди го е имало и не са го видели, или са си записали нещо ей така без изобщо да правят изследването, или пък се е появил проблемът след това от грешно отглеждане от наша страна. Докторът каза, че е от утробата проблемът, така че по-вероятно е да е един от първите два варианта. Но проблем има и аз го видях с просто око. Бебка движи повече едното краче, другото го държи по-прибрано към тялото и не го разтваря до пълно жабче. При опит да разтворя тя стяга. Чува се и едно пука е като си движи засегнатото краче. Докторът каза, че пукането не издава проблемът и че бебетата си пукат, но мен първо пукането ме насочи към проблема, а него го има от ден 1 у дома. В интерес на истината не изключвам напълно и варианта ние да сме виновни за дисплазията, защото слушахме тъпаците в Токуда и малоумната педиатърка да слагаме бебето настрани, вместо по гръб. В цял свят слагат по гръб, ама нали ние сме много умни. Съответно краката на бебето не са били досега в оптимална позиция, а все свити. И тази нош като я сложих по гръб с разкрачени крачета, тя пак ги зави настрани и ги намерих свити като станах да кърмя. Та слагайте си децата по гръб, ортопедът щеше да ме набие за това. Ама и аз не знам що ги слушам тия малоумщини за слагането настрани при положение, че съм изчела препоръките на СЗО и като цяло знам, че в цивилизованите държави слагат по гръб с много логично обяснение. Абе много ме е яд, ама дано няма последствия за детето. Сега ще носи гащите, утре ще ги купя

# 379
  • Мнения: 646
DES и аз слагах малкия настрани , докато не започна сам да се намества както си иска. Ходихме на ортопед, всичко е точно. Не знам при вас от къде произлиза приблема, но важното е че е малко и ще се оправи скоро.
Аз да кажа за запушения нос, влачихме повече от 2 седмици хрема, това което най- му помогна е стеримар, който му го впръсквам не легнал, а докато го държа изправен, така забелязах че ако има нещо изтича. Изчистен е вече и дано скоро не се появява нищо даже и хрема. През деня вече не спи както преди, като го нахраня играе 1 час, после започва мрънкане, приспивам го, спи от 30 мин до час, събужда се и яко мрънкане до другото ядене и така до вечерта Grinning

# 380
  • София
  • Мнения: 406
Момичета, всички бебета имат право на преглед при ортопед, като навършат 1 месец. Независимо дали има видим проблем или не - прегледът е профилактичен и им се полага. Ако личният ви лекар не ви е казал и изпратил - питайте, нищо, че е минало вече време.
При нас ставите не са проблем, но сега пък ни е грижа вратлето - както и да върти глава, все в една извита поза застава в крайна сметка. Личният лекар препоръча да я слагаме да спи настрани, но тя си се намества винаги по гръб, а и честно да си кажа - хич не ми харесва идеята да я подпирам с кърпи, възглавници и пр. Така че накрая май на гимнастика ще ходим.

# 381
  • Мнения: 29
Ние също бяхме на преглед и докторката ни праща при ортопед, защото дясната става не била центрирана. Тя ме видя ,че се притесних веднага и каза ,че не е толкова голямо разместването и че е добре да я погледне ортопед просто. Сега като прочетох DES, се замислям ,че аз съм я повредила явно. Аз я кърмя само легнала и тя си предпочита лявата гърда,съответно винаги лежи на дясната страна. От понеделник вече я слагам по гръб и суче с обърната глава само..Не знам колко и е удобно,но не протестира. Другото ,за което се обвинявах е че като ходя до градината да взема сестра и я нося в кенгуру и краката и стоят по 2 часа разкрачени,но пък четох,че за дисплазия е добре да се носи в кенгуру и вече не знам какво да си мисля.. но мн ме  е яд на мене си Cry

# 382
  • Мнения: 139
Ергономичните раници се препоръчват за профилактика срещу дисплазия.
Аз си взех май тай и ергономична раница основно за да са ми свободни ръцете да обслужвам каката. Сега слагам от време на време май тая и след като стане на 4м ще пробвам ергономичната раница.

Мен ме е страх са я слагам по гръб, през 3-4 часа сменям страните. Даже си купих специално позиционер, който я пази отпред и на гръбчето.

Едното оченце на беба сълзи от 2дни насам и трупа секрет. Личната и е изключен тел. Какво да я правя? Забърсвам само с памук с вода. Каката до от раждането до 3месец беше със сълзящи очи и запушени слъзни каналчета. Дали е възможно да е се е запушило сега каналчето🤔

# 383
  • Мнения: 475
ESTER. На Йоан от раждането му сълзи дясното око и образува жълто-зелена лепкава слуз.Педиатъра каза,че най-вероятно е запушено каналчето и да правя масаж.Възможно е да се отпуши само до 6-я месец,ако ли не консултация с очен и евентуална операция за отпушване на каналчето.Освен да почистваш и да правиш масаж,друго няма какво.

# 384
  • Мнения: 1 554
Ние също бяхме на преглед и докторката ни праща при ортопед, защото дясната става не била центрирана. Тя ме видя ,че се притесних веднага и каза ,че не е толкова голямо разместването и че е добре да я погледне ортопед просто. Сега като прочетох DES, се замислям ,че аз съм я повредила явно. Аз я кърмя само легнала и тя си предпочита лявата гърда,съответно винаги лежи на дясната страна. От понеделник вече я слагам по гръб и суче с обърната глава само..Не знам колко и е удобно,но не протестира. Другото ,за което се обвинявах е че като ходя до градината да взема сестра и я нося в кенгуру и краката и стоят по 2 часа разкрачени,но пък четох,че за дисплазия е добре да се носи в кенгуру и вече не знам какво да си мисля.. но мн ме  е яд на мене си Cry

И Аз се обвинявам. Още повече, че сякаш и с вратлето има някакъв проблем, защото гледа да легне все на дясно. Та пак ще я водя на лекар. Ама отивайте на ортопед, трябва да се види на ехограф това, не е за преглед на око

# 385
  • Мнения: 29
Ние също бяхме на преглед и докторката ни праща при ортопед, защото дясната става не била центрирана. Тя ме видя ,че се притесних веднага и каза ,че не е толкова голямо разместването и че е добре да я погледне ортопед просто. Сега като прочетох DES, се замислям ,че аз съм я повредила явно. Аз я кърмя само легнала и тя си предпочита лявата гърда,съответно винаги лежи на дясната страна. От понеделник вече я слагам по гръб и суче с обърната глава само..Не знам колко и е удобно,но не протестира. Другото ,за което се обвинявах е че като ходя до градината да взема сестра и я нося в кенгуру и краката и стоят по 2 часа разкрачени,но пък четох,че за дисплазия е добре да се носи в кенгуру и вече не знам какво да си мисля.. но мн ме  е яд на мене си Cry

И Аз се обвинявам. Още повече, че сякаш и с вратлето има някакъв проблем, защото гледа да легне все на дясно. Та пак ще я водя на лекар. Ама отивайте на ортопед, трябва да се види на ехограф това, не е за преглед на око
Тя с ехограф я гледа. Тя беба се скъсваше от рев през целия преглед с ехографа,защото беше гладна. И колкото повече ревеше и се швъкаше толкова по-трудно и беше на док да я види точно.и в края на краищата каза ,че не е централно,било на границата. Запазих термин чак за 4 ноември и сега ще изтрещея до тогава..Expressionless

# 386
  • Мнения: 29
Ергономичните раници се препоръчват за профилактика срещу дисплазия.
Аз си взех май тай и ергономична раница основно за да са ми свободни ръцете да обслужвам каката. Сега слагам от време на време май тая и след като стане на 4м ще пробвам ергономичната раница.

Мен ме е страх са я слагам по гръб, през 3-4 часа сменям страните. Даже си купих специално позиционер, който я пази отпред и на гръбчето.

Едното оченце на беба сълзи от 2дни насам и трупа секрет. Личната и е изключен тел. Какво да я правя? Забърсвам само с памук с вода. Каката до от раждането до 3месец беше със сълзящи очи и запушени слъзни каналчета. Дали е възможно да е се е запушило сега каналчето🤔

Всъщност това е което купих аз и не съм сигурна ,че е кенгуру. Би ли ми казала ако  знаеш какво е точно,защото на мен ми изглеждат почти еднакво всички видове. Краката и стоят като на снимката.

# 387
  • Мнения: 33
Ергономичните раници се препоръчват за профилактика срещу дисплазия.
Аз си взех май тай и ергономична раница основно за да са ми свободни ръцете да обслужвам каката

Всъщност това е което купих аз и не съм сигурна ,че е кенгуру. Би ли ми казала ако  знаеш какво е точно,защото на мен ми изглеждат почти еднакво всички видове. Краката и стоят като на снимката.



Ергораница е това. Може ли да попитам  каква и е цената в амазон?ако може и линк

# 388
  • Мнения: 139
Мисля че е ергономична раница, но по добре попитай тук

# 389
  • Мнения: 1 554
Хора, от снощи слагаме ортопедичните гащи Фрейка. Не са ни показвали как се поставят и се притеснявам дали е правилно. Може ли някой с опит да даде акъл. Стягат ли се около кръста с велкрото или по-отпуснато трябва да стоят? Същото питане имам за тирантите. Да ги стягам ли? Данги слагам ли изобщо? Като цяло инструкции ще са ми полезни!

Общи условия

Активация на акаунт