АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 24 984
  • 753
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 135
Здравейте Simple Smile Моята бебона утре става на месец. Аз и правих маникюр още първите дни след болницата с нокторезачка малка докато спеше, но свеки ми каза, че може да развие някаква гъбичка и не см от тогава. Ноктите и са толкова меки, че се късат сами.
И моята става червена като се надува и като реве. Грам не държи на глад, целият квартал я чува.
Интересно ми е мамите с близнаци как ги кърмят? И да им кажа евала, защото аз с едно виждам колко е трудно, пък с две сигурно е...

# 46
  • Мнения: 510
Здравейте Simple Smile Моята бебона утре става на месец. Аз и правих маникюр още първите дни след болницата с нокторезачка малка докато спеше, но свеки ми каза, че може да развие някаква гъбичка и не см от тогава. Ноктите и са толкова меки, че се късат сами.
И моята става червена като се надува и като реве. Грам не държи на глад, целият квартал я чува.
Интересно ми е мамите с близнаци как ги кърмят? И да им кажа евала, защото аз с едно виждам колко е трудно, пък с две сигурно е...

Или ей така:


Или поотделно. Трудно е, но неволята учи Simple Smile

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Да се отчета след прегледа на 26ти ден ( вие как ги броите тия дни - деня на раждането е първи или следващия) е пораснала с 5 см и е наддала 1030гр педиатърът съответно ни се накара, че е прехранена и да я храня на 3 часа, а не на поискване. Вие как храните бебетата?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Идеално сте наддали и на см. и на гр.
И моя бебок нададе килограм за 1мес.височина не му мериха само обиколка на глава и гърди.

# 49
  • Мнения: 135
Аз я храня на поискване, ама тя си се буди сама вече на интервали -през деня на 3 часа, а през нощта на 4-5 часа. Като часовник е. Защо се е карал педиатъра, на кърма е по трудно да изградиш режим, ние успяхме някак, аз я будех на всеки 3-4 часа като по малка, но тук (в Холандия) толерират много храненето на поискване. Гледам, че много познати докторите им казват слдд 1вия месец да спрат нощното хранене и да залъгват с вода или чай, но аз не го одобрявам и колкото и да ми се спи нощем, ще ди я храня докато сама не се отбие...И свекито ме съветва да отбия нощното, ама моята е голям гладник, много реве като е гладна, дере се и става лилава, така че не виждам смисъл да я мъча..Освен това тя не иска да пие вода и не признава шишета, само гърда..което е малко кофти, защото аз съм на преглед в петък и другата седмица и ще я оставя с изцедена кърма на баба й и дядо й, дано да захапе най-накрая шишето като е много гладна..

# 50
  • Мнения: 264
Да се отчета след прегледа на 26ти ден ( вие как ги броите тия дни - деня на раждането е първи или следващия) е пораснала с 5 см и е наддала 1030гр педиатърът съответно ни се накара, че е прехранена и да я храня на 3 часа, а не на поискване. Вие как храните бебетата?
Супер си е детето, защо да е прехранено? Ние утре сме на консултация, но имам бебешка везна и го тегля от време на време. За първия месец е качил 1500 гр. Само на кърма е, като се старая да го храня на 3 часа. Понякога обаче яде на 2,5 часа, а през нощта може да направи пауза от 5 часа. С тези колики често се налага да му давам да суче за успокоение, че иначе не може да се успокои и да заспи през деня.

# 51
  • Мнения: 646
А тези които са на адаптирано мляко по колко им давате? Моето дете не може да изяде това което пише на кутията и му остава в шишето, а в същото време трудно изкарва 3 часа ...

# 52
  • София
  • Мнения: 406
С това смесено хранене изобщо не знам колко изяжда малката. Изпива по 90-100 мл след като сме се кърмили - с помпа повече от 30-40 мл кърма досега не съм успяла да изцедя. Бебето може и по-добре да се справя, но ме съмнява да е много повече. Беше започнала по 120 мл АМ да пие, но личната лекарка прецени, че е много и намалихме количеството. Прави обаче големи паузи между храненията - по 3-4 ч., а нощем напоследък изкарва от 20 ч до 4-5 сутринта.

Някой по-напред беше питал за изпъкнало пъпче. При контролния преглед в болницата (ок. 15 ден) сложиха на бебка лепенка, личният лекар я смени с нова при прегледа на 1 месец, която снощи падна. Ако нечие бебе има същия проблем, поне според мен е добре да го види лекар и той да постави лепенката правилно, защото пъпчето трябва да се избута добре навътре и аз не се наех да го правя сама вкъщи.

# 53
  • Мнения: 85
Не гледай какво пише на кутията.. Виктор е на 46 дни и яде 120 на 3 часа , а вечер прави пауза .. иначе на кутията пиши 150 което е доста . Когато ходя на консултация питам колко мл трябва да яде.

# 54
  • Мнения: 426
Да се отчета след прегледа на 26ти ден ( вие как ги броите тия дни - деня на раждането е първи или следващия) е пораснала с 5 см и е наддала 1030гр педиатърът съответно ни се накара, че е прехранена и да я храня на 3 часа, а не на поискване. Вие как храните бебетата?

На мен акушерката ми каза, че кърмено бебе никога не може да е  дебело, ако е само на кърма без адаптирано мляко. В подкрепа на твърдението си изтъкна, че след като започнат да се движат децата, започват да отслабват или по-скоро да не наддават толкова много. Така или иначе е добре да са по-пухкави в началото. А статистиката сочи че първия месец бебето трябва да наддаде между 700 и 1000гр. Спокойно!
Моят на 28 ден е наддал около 800гр.от изписването. След 2 дни съм на лекар и ще чуя мнение. Трудно ми е да измеря сантиметри.
 Храня го по-скоро на поискване, сам си направи график на около 3 часа през деня, на около 2 часа надвечер и 4 часа през нощта.

# 55
  • Мнения: 365
Здравей!
И моята е на поискване и така ще си остане, въпреки всички безумни съвети и мнения на близки и не толкова...
За първия месец е качила 1680гр. само на кърма.
Не ги слушай, прави го, както ти и бебчето се чувствате добре ❤️

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Много ви благодаря! Доста зле се почувствах вчера след прегледа, но просто ще игнорирам мнението. Ще видим личния лекар на детето какво ще каже след няколко дни.

# 57
  • Мнения: 33
Здравейте мами Simple Smile ако може бих се присъединила към вас. Моята принцеса Елеонора се роди на 27.08.2019  3310/48см бяхме с термин 7.09

# 58
  • Мнения: X
Здравейте, бих искала да попитам как обичате  новороденото за разходка? Аз слагам гащеризон и пеленка отгоре, но явно му е топло, а педиатърката посъветва да е една идея по-облечен от мен. Тъй като е на 20 дни се притеснявам с къс ръкав да не му е студено.

# 59
  • Мнения: 135
За обличането е много трудно..все и проверявам вратлето и нослето и когато не съм сигурна меря температура. Но на мен ми казаха, че трябва да е една дреха повепе от таткото, не от майката, защото жените сме много зиморничеви. Аз живея в Холандия, тук не е топло и духа вятър, и установух, че моята не обича да и е топло и я извеждаме с боди с дълъг ръкав, понякога чорапки, пеленка и ако духа много одеалце. Днес е по студено и е с тънко гащеризонче на разходка (или там както де казва) без чорапи и одеалце. Направо полудява като има чорапи. Аз се опитвам да я калявам, баба й и дядо й са при нас в момента и баба к в началото само пбясняваше, че и е студено и я навличаше докато не я прегря един ден и вече я облича по малко..Леле, колко е хубаво да има някой да ти помогне и да те отмени..Свекърите са при нас вече 1 седмица и се преродих, взимат ми я сутрин да поспя, дондуркат като я мъчат много колики..помагат из къщата..Само с разнасянето на ръце за щяло и нещяло не можем да се разберем и само правя забележки, но иначе са голяма помощ...

Общи условия

Активация на акаунт