АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 24 994
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 426
Забелязах, че чаят от копър на Хип много я облекчава, когато успея да й дам.

Какво количество чай даваш? И по кое време на деня: след хранене / между храненията или как?

# 31
  • София
  • Мнения: 406
Velinova85, аз давах Еспумизан за коликите явно доста "ударно" - почти на всяко хранене. Лекарката беше казала, че може 6 пъти на ден да се дава. И в резултат малката не беше акала два дни - съотвено почна заради това да се превива. Спрях Еспумизана и всичко се нормализира. Сега ме е страх да го почвам отново.

# 32
  • Мнения: 5
Бебчо Салих роден на 02.08 2850 кг. 49 см. Ние използва ме био гая сутрин за коликите използваме лефакс и биоамика. Някое бебче да повръща защото ние много, ако да какво използвате.

# 33
  • София
  • Мнения: 160
Моето бебе ака веднъж на два дни, но размерите са бомбастични.Чудя се, ако спра Еспумизана, дали "бомбичките" ще станат малки и по-чести. В темата за кърменето тук във форума няколко пъти се е коментирало вече, че Био Гайа запичат.
Моето бебе взе да връща все повече след всяко хранене, независимо дали се е оригнало добре или не, но за сега не мога да разбера дали е повръщане или силен рефлукс.
За сополите- нормално е да се образуват секрети, няколко пъти нашето бебе изкихва сополи на голям човек дори.

# 34
  • Мнения: 264
А някой забелязал ли е акото на бебето да си променя цвета от капките за колики? От известно време насам му е жълто-зеленикаво, понякога си е нормално жълто. Май бях чела някъде, че може от коликите да е 🤔
При нас каката за три дни на ясла се обзаведе със сополи и супер кашлица. Сега не знам как ще опазвам и малкия. Като мога ще я пращам при майка ми, но точно най-критичните дни ще трябва да си е в къщи...

# 35
  • Мнения: 54
Мамчета, знаете ли кога се пребира пъпчето? Малкия е на месец и пъпчето е все още издадено. Не знам дали трябва да се притеснявам и да предприема нещо допълнително като лепенки.

# 36
  • Мнения: 625
Всички капки за колики, които съдържат симетикон е възможно да запичат... просто явно с тях трябва да се кара на проба-грешка и да си намерите точните..
Според мен за пъпчето трябва да те посъветва педиатъра.. Blush

Ел-Рой, благодарско за темата.. а на близнаците - прегръдкиии Heart

# 37
  • Мнения: 385
Когато и колкото успя - предлагам й чай, ако се разцърка между храненията; след ядене, ако не се успокоява дори след час... Случвало ми се е също да е крива преди ядене - муцва си 20на мл чай и чак след около 30на минути иска да яде... И количеството е различно - понякога си пийва само 10-20 мл, друг път пие жадно 40-50мл наведнъж.. Давам й, колкото иска. Не го смятам колко й се събира на денонощие, както и не смятам колко храна й се събира. Гледам, че си пишка, ака, расте и хубавее и това ми е достатъчно.

Забелязах, че чаят от копър на Хип много я облекчава, когато успея да й дам.

Какво количество чай даваш? И по кое време на деня: след хранене / между храненията или как?
[/quote]

# 38
  • Мнения: 510
Момичета, успях да добавя всички нови бебчета. Ако искате, проверете все пак на първа страница да не съм объркала име, кг, потребителско име или каквото и да е. Ако нещо не е ОК - пишете да поправя.
Честито на всички за бебетата, успех с колики, запек и сън. Heart

# 39
  • Мнения: 365
Страхотна си El-roi!
Благодаря! ❤️

# 40
  • Мнения: 29
И аз благодаря El-Roi !
Нашият термин беше на 2.09.,но бях сигурна, че ще е августинче. Даже я очаквах на моя рожден ден,който е на 27.08,но душичката решила да изчака все пак 4 часа Grinning
Голямо напъване мойта госпожица. Цялата почервенява ,чак се стряскам..Това според вас от коликите ли е или нещо, от което аз ям например кис.мляко или кроасани с шоколад..

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 185
И нашата става цялата червена като напъва. Според мен е от коликите щом през останалото непроблемно време от деня няма никакъв проблем. А аз не пазя диета, ям си всичко.

# 42
  • Мнения: 426
Здравейте,

имам въпрос: кога започнахте да правите маникюр на бебетата? И с какво: ножица, пила, нокторезачка?
Мот го държа без ръкавици, късички са му ноктите, но драскат и закачат вече. На 27 дни е, чудя се не е ли рано да "поддръжка"?

# 43
  • Мнения: 1 923
Бебешка ножичка, но първият път му пуснах кръв, много меки нокти, сега внимавам повече и се получава добре. Моето се роди с доста дълги нокти.

Последна редакция: нд, 15 сеп 2019, 21:59 от ٠•● Veggie ●•٠

# 44
  • Мнения: 510
И аз режа с ножичка, извита, най-често го правя докато кърмя и са спокойни бебетата. Честичко го правя, защото не ги режа прекалено къси.

Общи условия

Активация на акаунт