АВГУСТИНЧЕТА 2019 - тема 1

  • 25 247
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 135
Единственото, което давам покрай ваксина са Шуслеровите соли и мога да кажа, че понася ваксините доста добре. Не е вдигала температура, не е имало никакви проблеми, освен да е леко по-кисела на следващия ден, но нищо фрапиращо. Вчера сложихме ваксините на 4 месеца.
На мен ми казаха да сложа свещичка, ако вдигне над 38градуса. Тук препоръчват само Парацетамол и го дават за всичко. След секциото ме накараха да пия близо 2 седмици по 6 парацетамола на ден, действал противовъзпалително и нз си какво.

# 676
  • Мнения: 452
Моят синковец са му се появили малки пъпчици отпред на чурката , вътре не , само отвън, като при спарено. С какво мога да мажа?

# 677
  • Мнения: 264
Моят синковец са му се появили малки пъпчици отпред на чурката , вътре не , само отвън, като при спарено. С какво мога да мажа?
На скоро моя го мазах с Гентамицин маз. Беше по друг повод, ни предполагам, че и за това ще помогне. Също ми бяха казали, че мога да правя и промивки със смрадлика.

# 678
  • Мнения: 49
Хайде и аз да се включа в тази тема.Моето момче се роди на 19.08.,цели 4370кг.И си продължава да бъде едричък.Вече сме към 9 кг.Много е активен,рита,пее,писука,държи в ръчички играчките.Не се обръща все още.Кърмим се и два пъти дневно се дохранваме с АМ.Аз ползвам ел.помпа за кърма на Авент.Купих я по-спешност и съм доволна от нея.
Аз промивам чурката със смрадлика всеки ден,а за подсичане съм най- доволна от судокрем.

# 679
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте!
При ваксини и аз давам само Шуслерови соли и вече трети път няма някакви особени раздразнения или температура. Педиатърката беше предписала Панадол превантивно, но аз не съм давала.
Относно помпата, аз ползвам електрическа на Авент и съм доволна, макар че нямам кой знае какво да изцеждам.
За съжаление моят рай свърши - през втория и третия месец бебето заспи ваше само в креватчето без да се буди до сутринта, правеше паузи от 10 часа. С приближаването на четвърти месец, обаче, престана да заспива сам, случва се само на гърда и веднага щом го преместя на неговото легло се буди. Ако пък не се събуди веднага, след един час вече отваря рязко очи, най-накрая не издържам и го слагам да го кърмя (приспя) легнала на спалнята до нас и там заспива и стои цяла нощ, което въобще не искам да се превръща в рутина. И след това се буди през нощта и рано сутрин ☹️ Това е вече 2 седмици. Моля ви, пишете в колко часа слагате вашите бебета да спят и в колко финално се будят сутрин.
Освен това, при хранене и малкият се дърпа и върти много, но това само при кърмене. Аз и без това нямам необходимото количество кърма и постоянно му додавам АМ, а сега с това нежелание да суче по-дълго съвсем няма да стимулира производството на кърма - засмуква за 1-2 минути и край, повече не иска.
Ясно е, че си яде ръцете, естествена част от развитието на бебетата е, но не виждам отличителни белези по венците за започващи зъби. Все пак, от днес започнах да давам Дентокинд на хапчета, 3 х 1, да видим дали ще има някаква промяна в поведението.

# 680
  • Мнения: 646
Добро утро, след доста рев, сополи, лапане настървено на всичко днес се събудихме с пробило зъбче.... явно зъбите ще ги изкарваме със зор, но поне се успокоих, че не е от нещо друго, че последните дни беше страшно

# 681
  • Мнения: 385
Здравейте!
Velinova85, чесито първо зъбче! Много вълнуващо! Това май е първото зъбче във форума ни?
Момичета, вашите бебета правят ли движение все едно се опитват да седнат? Нашата г-ца от 1 седмица е така - голямо напъване, направо се уплаших, че толкова рано иска да сяда. Но вчера бяхме при ортопед и той ни каза, че това не било опит за сядане, макар да изглежда така. Било някакъв рефлекс, който се проявавл след 4-ия месец и имал за цел да нареди прешлените на вратлето, които при раждането заставали в дадена поза и след това трябвало да се освободят от нея. Много интересно! И ми каза в никакъв случай да не я оставям да сяда, иначе да си се напъва - било добър показател за този рефлекс.
За нощното спане - Мая заспива към 22:30. Сутрин около 4-5 часа промрънква за бибата си, която съответно е изплюла през нощта. Огладнява към 7-7:30. Днес направи рекорд - събуди се да яде чак в 8:30, но вчера й беше емоционален ден. Освен ходенето до ортопеда, вчера се изака мощно след 3 дена без ако. Много се беше изтощила, а предходните два дни не можеше да спи през деня от коремче. Явно сега се е наспала Simple Smile

# 682
  • Мнения: 49
Велинова, честито първо зъбче!И ние се плюнчи,ревем и дъвчем всичко,което ни попадне,но все още нямаме зъбчета,а и венците не са надути.
Вечер го слагам да спи най-късно към 9 ч.През нощта яде около 3-4 и сутринта става в 8 ч.Никога не заспива сам.Винаги с люшкане в креватчето.Понякога вече е заспал,а аз по навик си люшкам 😀
От 2-3 седмици насам се опитва да сяда.Развил е страхотни мускули на корема.Подпирам го с възглавници в полуседнало положение,за да не реве непрекъснато и пак се напъва да се вдига.Знам,че му е рано,но иначе не млъква за секунда.А преди толкова добре си играеше с играчките с часове.😕

# 683
  • Мнения: 258
Вечер я слагам по принцип в 8ч. Буди се 2-3 пъти за хранене, като на последното будене към 5-6ч ми отнема поне ча с за да я приспя. Ставаме в 7.30-8ч. Вчера заспа по-рано към 7.15, събуди се в 2ч и после в 5.45, станахме в 6.30. понеже не заспиваше…Понякога се буди и към 23.30-24ч, т.е рядко прави такава дълга пауза. Не заспива сама, макар да се опитвам да я слагам сънена, накрая и помагам.

А на какъв интервал спят вашите деца през деня, т.е колко е времето на бодърстване и колко са продължителни дрямките след това?

# 684
  • София
  • Мнения: 406
Честито зъбче!

Последното ядене на малката е към 19:30, към 20-20:30 вече е заспала - обикновено сама, но има моменти, когато иска гушкане. Буди се чак сутринта към 07:30. Ние затова увеличихме храната по препоръка на педиатъра - оказа се, че заради голямата пауза всъщност пропуска едно хранене.

Frekoko, добре, че сподели това за напъните за сядане. Чудех се какво му е на това бебе последните два-три дни и наред ли е всичко.

# 685
  • Благоевград
  • Мнения: 129
Последното му хранене вечер е към 20-20:30ч и след това слагам да спи - тъкмо започнах да го уча сам, сложихме ваксините и край... Той ги кара поне един ден с температура и цяла седмица нервност...  Така че пак се успиваме с люшкане на кошарата, ще изчакам и последните ваксини и ще възобновя опитите за приучване за самостоятелно заспиване.

През нощта е все различно един път става в 4 и после в 7, друг път става на всеки 2,5-3 часа - зависи какво го мъчи...

През деня е различно но от ставане, следва хранене, час или два занимавки и пак заспиване - понякога за час, понякога за 20-30 минути а понякога няма въобще заспиване Grinning

Честито зъбче ! И малкия е все с ръце в уста, подути венци, яко лиги, ръмжене...една вечер приплака докато спеше... Ако е зъб дано излезе по-бързо Stuck Out Tongue Winking Eye

# 686
  • София
  • Мнения: 160
Аз и със съня на бебо през деня имам проблем - няма ден с друг еднакъв. Обикновено му се доспива към 11.30ч, после пак към 14-14.30 ч, после към 16.30-17ч. След това към 20ч. започва да нервничи и да реве и само леко да го залюлям и заспива. Може би това е индикатор, че трябва да започна да го слагам за нощен сън около 20ч., а не в 22 23ч. Чела съм на няколко места, че след 17ч. бебетата не трябва повече да правят дрямки, а трябва следващият им сън да е нощният. За продължителност - всеки път е различно, някой път 10 минути, а друг път 1 час. Но, ако е навън в количката или в колата, може и 2-3 часа непробудно да спи.

# 687
  • Мнения: X
При нас след всяко хранене има период на бодърстване и след това иска да спи, като сънят му е с различна продължителност. Обикновено следобвдният му е най-дълъг, някой път и до 2-3ч откарва. Навън също спи дълбоко. Слагам го да спи около 22-23ч,но с приспиване и смяна на памперси отива не по-рано от полунощ. При нас проблем е приспиването, иска не просто да е на ръце, но да съм права и да го люшкам, а вече е доста тежичък.

# 688
  • Мнения: 258
Аз и със съня на бебо през деня имам проблем - няма ден с друг еднакъв. Обикновено му се доспива към 11.30ч, после пак към 14-14.30 ч, после към 16.30-17ч. След това към 20ч. започва да нервничи и да реве и само леко да го залюлям и заспива. Може би това е индикатор, че трябва да започна да го слагам за нощен сън около 20ч., а не в 22 23ч. Чела съм на няколко места, че след 17ч. бебетата не трябва повече да правят дрямки, а трябва следващият им сън да е нощният. За продължителност - всеки път е различно, някой път 10 минути, а друг път 1 час. Но, ако е навън в количката или в колата, може и 2-3 часа непробудно да спи.

Не спи ли от 17ч докато го сложиш за вечерно лягане? Това е доста време за малйо бебе. Не искам да се меся, но мисля че и за него и за теб ще е по-добре да ляга по-рано. Моето момиченце заспиваше също късно, макар и да опитвах да я слагам отрано, но с постоянство се получи и сега тя я по-спокойна, а аз имам малко време вечер.

# 689
  • София
  • Мнения: 160
И аз ще опитам да слагам бебчо по-рано да заспива вечер. Конкретно за съня съм съгласна, че децата е желателно да имат някаква рутина.

Общи условия

Активация на акаунт