Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 58

  • 24 980
  • 784
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 953
А как се живее без зеленчуци и/ или без плодове? Това за цял живот ли или временно?

# 691
  • Мнения: 18 542
Храня се почти 1 година така и нямам оплаквания.

Инцидентно се случва да хапна някакво нюню количество плод или зеленчук - хапка-две, не цяла порция, но и това е рядко. За сега се чувствам значително по-добре и нямам симптоми на липси, така че продължавам.
Всеки може да си реши как и за колко време да пробва.  Peace

# 692
  • Мнения: 92
Постоянно си мисля затова, каква е причината за автоимунните заболявания, някой беше питал по-назад в тема "какво отключва Хашимото?" Не зная за дугите, но за себе съм вече съм убедена, че всичко това е в резултат от начина ми на живот. Както казва една поговорка : "Никой не може да ти стори това, което сам можеш да си направиш!"
Бях млада, глупава, наивна, много добра, с ниско самочувствие и самооценка, неуверена в себе си. Правих всичко, за да се харесам на другите и да са доволни, а родителите ми да се гордеят с мен. Не поставях никога себе си на първо място, моите чувства, желания, проблеми, а първо мислех за останалите. Правила съм всичко, за да се харесам на другите, да не съм отхвърлена...както на работното място, така и във връзките ми, а съм пренебрегвала себе си и не съм мислила никога за здравето ми...и така години на ред. Опитвах се сама да "нося много дини под една мишница", образование, квалификации, деца, кариера, домакинство, време за мъжа, вечни проблеми и компромиси заради негото семейство и др. И така това напрежение, постоянен стрес, липса на сън, нездравословна храна, никакво лично време ме докараха до тук.
Сега съм на 38 и страдам от Хашимото, тревожно разстройство, паническо разстройство, постоянни депресии, ОКР, анемия, разширени вени, пристъпни надкамерни тахикардии, а преди 3 години бях на косъм от рак, заради което сега съм и вегетарианка. Добре, че не послушах личната, а сама тръгнах по специалисти и се спасих на ръба, сякаш съм усещала какво се случва, а тези общо-практикуващите лекари не веднъж се убеждавам колко са зле. Не мога да простя на себе си, аз съм си виновна за ежедневния дискомфорт, състоянието и проблемите си.

# 693
  • Мнения: 226
Постоянно си мисля затова, каква е причината за автоимунните заболявания, някой беше питал по-назад в тема "какво отключва Хашимото?" Не зная за дугите, но за себе съм вече съм убедена, че всичко това е в резултат от начина ми на живот. Както казва една поговорка : "Никой не може да ти стори това, което сам можеш да си направиш!"
Бях млада, глупава, наивна, много добра, с ниско самочувствие и самооценка, неуверена в себе си. Правих всичко, за да се харесам на другите и да са доволни, а родителите ми да се гордеят с мен. Не поставях никога себе си на първо място, моите чувства, желания, проблеми, а първо мислех за останалите. Правила съм всичко, за да се харесам на другите, да не съм отхвърлена...както на работното място, така и във връзките ми, а съм пренебрегвала себе си и не съм мислила никога за здравето ми...и така години на ред. Опитвах се сама да "нося много дини под една мишница", образование, квалификации, деца, кариера, домакинство, време за мъжа, вечни проблеми и компромиси заради негото семейство и др. И така това напрежение, постоянен стрес, липса на сън, нездравословна храна, никакво лично време ме докараха до тук.
Сега съм на 38 и страдам от Хашимото, тревожно разстройство, паническо разстройство, постоянни депресии, ОКР, анемия, разширени вени, пристъпни надкамерни тахикардии, а преди 3 години бях на косъм от рак, заради което сега съм и вегетарианка. Добре, че не послушах личната, а сама тръгнах по специалисти и се спасих на ръба, сякаш съм усещала какво се случва, а тези общо-практикуващите лекари не веднъж се убеждавам колко са зле. Не мога да простя на себе си, аз съм си виновна за ежедневния дискомфорт, състоянието и проблемите си.
С тази мисъл"никога няма да простя на себе си" нещата никога няма да тръгнат на добре!

# 694
  • Мнения: 92
Ирена, сигурно е така, но какво да направя, кажи ми, трудно ми е, не мога да го преодолея

# 695
  • Мнения: 20 190
Може би добър психолог.
Мда, щитовидната жлеза гърми на чувствителните хора.

# 696
  • Мнения: 226
Ирена, сигурно е така, но какво да направя, кажи ми, трудно ми е, не мога да го преодолея
Аз също съм с тевожност,била съм с депресия,натрапчиви мисли,ПА,вегетативна дестония.Трябва да обичаш себе си преди всичко,да трудно е,да разбереш ,че всичко е в миналото и няма власт и място в настоящето,но е наложително!Медитирай,радвай се на живота ,опитай се да се фокусираш върху позитивното,а не върху негативното.Прочети някоя книга за себеопознаване,и за това как влияят мислите ни върху нас ,нашата психика,и тялото ни!

# 697
  • Мнения: 10 912
Тревожността, паник атаките, депресивните състояния са си симптоми на Хашимотото. Как са хормоните? И за другите изброени състояния е добре да се проверят дали няма други липси на витамини, желязото как е и т.н.
Няма как, стигнали сме до тук, важно е да се научим да живеем с Хашимото по най-добрият възможен начин.

# 698
  • Мнения: 226
Тревожността, паник атаките, депресивните състояния са си симптоми на Хашимотото. Как са хормоните? И за другите изброени състояния е добре да се проверят дали няма други липси на витамини, желязото как е и т.н.
Няма как, стигнали сме до тук, важно е да се научим да живеем с Хашимото по най-добрият възможен начин.
Аз го отключих преди ин витро процедура,или от стреса,или от едни хапчета фемара които са за стимулация,но по-вероятно от страх.Първо беше тсх 0.015 и само мат,след това и тат се увеличи,след процедура вдигах тсх и влизаше в норма,като мина време,падна почти на 0.Тогава изследвах ТРАК и беше на граница,фт4 се повиши и започнах метизол,сега след 2месеца на метизол и още една процедура тсх е 2.29,трак обаче се е покачил с още една единица.Ендокриноложката смята,че хормоните са се разместили от тези процедури и ,че като всичко приключи ще се наместят,но мен ми се струва малко вероятно заради анрителата

# 699
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Газовете може да са породени от липсата/превеса на някои бактерии в макробиома.
Като липсват бактериите, които се хранят с баластни вещества и се появява подуване, газове и т.н
Аз имам 2 вида ензими вкъщи. Пиех едните преди и веднага след раждането, защото спомагат за възстановяване на тъканите. При първото раждане имах много разкъсвания и от болницата ми ги даваха, за да се възстановя по-бързо. При 2рото ги пих превантивно.
Не съм забелязала промяна в чревната ми дейност (папаин и бромелаин пиех).
Другите не съм ги пила, за мъжа ми ги взех.

# 700
  • Мнения: 226
Тревожността, паник атаките, депресивните състояния са си симптоми на Хашимотото. Как са хормоните? И за другите изброени състояния е добре да се проверят дали няма други липси на витамини, желязото как е и т.н.
Няма как, стигнали сме до тук, важно е да се научим да живеем с Хашимото по най-добрият възможен начин.
Аз не зная ,това малко ми е като яйцето и кокошката.Аз отключих паник атаки и развих паническо разстройство преди 6 години ,едва преди година отключих заболяване на ЩЖ.По-скор непрекъснатиятт стрес който имах от това състояние ме доведе до тази диагноза хашимото

# 701
  • Мнения: 10 912
Ако не си си следила редовно хормоните от години и когато са били добре, няма как да си сигурна, дали когато уж си била добре и "само" под стрес, вече не си била с хипофункция.
И аз мога да кажа точно травматичното събитие, което е натиснало копчето до край, но преди това съм си подготвяла почвата цял живот кажи речи.
Хормоните вероятно биха се стабилизирали в някакви граници като приключат процедурите, но за да се стабилизират с добри стойности, ще трябват и други усилия.

# 702
  • Мнения: 226
Ако не си си следила редовно хормоните от години и когато са били добре, няма как да си сигурна, дали когато уж си била добре и "само" под стрес, вече не си била с хипофункция.
И аз мога да кажа точно травматичното събитие, което е натиснало копчето до край, но преди това съм си подготвяла почвата цял живот кажи речи.
Хормоните вероятно биха се стабилизирали в някакви граници като приключат процедурите, но за да се стабилизират с добри стойности, ще трябват и други усилия.
Следила съм ги най-редовно поне веднъж годишно още от момиче.Още като получих първата паник атака ме пратиха на кардиолог и ендокринолог,за да отхвърлят ,че тези сиптоми не са от друго заболяване.изследвала съм поне веднъж годишно и всичко е било в перфектни стойности без налични антитела ,тсх винаги се въртеше около 1,5 Така,че съм абсолютно сигурна ,че заболяването на ЩЖ е в следствие на паник атаките,освен ако симптомите не започнат с години назад преди хормоните да се размъдат,но ми е доста съмнително така да е

# 703
  • Мнения: 92
Ирена, и аз така по същия начин като теб. За първи път получих ПА далечната 2003-та година, а с Хашимото ме диагностицираха 2015 година. През това време първо година и половина не знаех какво се случва, обиколих всички възможни лекари, направиха ми всички възможни изследвания, докато се установи, че оплакванията ми се дължат на ПР, ТР, ОКР, всичко накуп. Но 1 година преди да ми се разболее ЩЖ бях най-зле и въпреки всичко се мъчех без лекарства, не исках да пия нищо, опитвах се да подтискам всички симптоми и да се справя без АД, но вместо това съм си навредила повече. Дори един психиатър ми беше казал, че точно този лош стрес, напрежение, нерви, паники т.н, и тяхното нелекуване са отключили проблемите ми със жлезата и автоимунния процес. Може и да съм си имала и преди това някаква хипофункция, но психическите проблеми са допринесли за влошаване на състоянието ми, в това съм сигурна.

# 704
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Точно гледам един филм, в който обясняват, че възпаления в тялото могат да предизвикат депресия. Т. е. имунната система може да влияе на мозъка и част от психичните заболявания се коренят в тялото, а не в психиката...
Има го на няколко езика:

https://www.arte.tv/de/videos/063624-000-A/depression-neue-hoffnung/

Общи условия

Активация на акаунт