Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 58

  • 24 895
  • 784
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 346
Хипофункцията също може да бъде причина за депресия (и мисля, че доста често е така). Дори четох, че преди време (примерно преди 30-40 години) психиатрите са предписвали Т3 (не тироксин, а точно Т3) на пациентите с депресия. Не трябва да се пренебрегва и този аспект.

# 706
  • Мнения: 226
Аз съм с хиперфункция и съм била с всичките тези симптоми

# 707
  • Мнения: 19 302
Наскоро четох проучванията, че депресията се повлиява от здравето на червата и храната.

# 708
  • Мнения: 6 346
Сигурно и това има влияние, да. Много хора казват, че и ограничаването на захарта и/или глутена им е помогнало.

# 709
  • Мнения: 19 302
Това е едната статия, която четох. И тук споменават за възпалението като една от причините: https://www.foundmyfitness.com/topics/depression?fbclid=IwAR2HsS … o8ELiNebfMHLW-zm0
Всъщност е много комплексно състояние.

# 710
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Сутрин си вземам хормона около 8 без нещо. Утре по това време мисля да съм в лаборатория за изследвания. Кога е по-добре да го взема - преди или след като дам кръв?

# 711
  • Мнения: 11 844
Сутрин си вземам хормона около 8 без нещо. Утре по това време мисля да съм в лаборатория за изследвания. Кога е по-добре да го взема - преди или след като дам кръв?

След разбира се, изследване винаги се прави без лекарство.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря! Отскоро съм с диагнозата и все още се ориентирам.

# 713
  • Мнения: 1 381
Момичета, на 2 изследвания правени през 2-3 седмици, калцият ми излиза извън горна граница - 2,69 при граница 2,62.
Бях на нефролог заради бактерия в пик.пътища и д-рката много се притесни от този калций.. каза, че категорично изключва проблем с бъбреците, защото били добре.
И ме посъветва спешно да отивам на ендокринолог да ми видели паращитовидните жлези..
Запазих час чак за четвъртък, но ми е много притеснено.
Знам, че най-вероятно въпроса ми не е за тук, но някой случайно да знае малко повече по тази тема..

# 714
  • Мнения: 584
Бенчита, и на мен ми се е случвало така да ми излиза калция, но не съм търсила причината. На следващо изследване е бил в норма и винаги съм мислила, че може да е нещо моментно 🤔

# 715
  • Мнения: 11 844
Аз знам само, че от паращитовидните се секретира паратхормона (той може да се изследва) и че отговарят за нивото на калция и фосфор мисля също, но нищо повече Rolling Eyes

Иначе и аз мисля, че твоето отклонение е малко и е възможно да е в допустимата грешка, или да не е нещо сериозно, но отиди все пак за твое спокойствие

# 716
  • Мнения: 1 381
При първото изследване и аз така си помислих, даже докторката не обърна внимание, но при второто което тя ми пусна и излезе пак извън граници вече говори, че има проблем явно..
Чета за разни аденоми и тн иии направо доста се попритесних.
Благодаря ви!

# 717
  • Мнения: 11 844
Не се филмирай предварително  Hug

Приемаш ли вит.Д?

# 718
  • Мнения: 1 038
Момичета, споделете колко време пауза на добавки и витамини трябва преди изследването им?Като се има предвид ,че пак трябва да ги зпаочвам с продължителен прием?Целта е информативна?

# 719
  • Мнения: 11 844
Аз правя минимум 20 дни почивка, ако не бързам да почвам да пия пак нещо, даже чакам 30-40 особено за В12.

Общи условия

Активация на акаунт