Есента настъпва вече, гука ЮЛСКОТО човече! - Тема 2

  • 19 867
  • 764
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 148
Аз пък не виждам някой да я напада. В крайна сметка сме си казали мнението относно ранно захранване, вече дали ще се вземе предвид си е нейна работа. Нейно дете е - тя си решава какво и как.
Ако детето прояви алергична реакция, храната се спира за две седмици или повече. То вече зависи каква точно е реакцията. Не се въвежда ново за седмица и си караш само с въведената храна. После продължаваш с нещо друго. И когато даваш пак храната към която е имало реакция - много внимателно и малки количества.
С повишено внимание се захранва с глутен (той проявява реакция с натрупване и ако детето е захранено с голямо количество в началото, може да има доста силна алергична реакция.) Алергичната реакция може да се прояви от няколко часа до около трети/четвърти дни от въвеждането, за това е най - добре един продукт да се въвежда 5-7 дни. Принципно няма проблем да въведеш тиква с морков да кажем, но при реакция няма да знаеш от кое е, за това се препоръчва един компонент. По сериозните реакции са от яйце, мляко, глутен, риба и цитруси. С тях по - внимателно.
много ви благодаря момичета

# 526
  • Мнения: 528
Моят син няма никаква пъпка от БЦЖ-то..нищичко няма..това значи, че ако не се появи до 6ти месец..трябва на ново?

# 527
  • Мнения: 1 554
Манту ще направят. По принцип гнойната пъпка не е особено нормална реакция, но е много често срещана. Аз бих била по-спокойна, ако няма пъпка, особено гнойна, отколкото съм сега като бебка има и за втори път изтича гнойта

# 528
  • Мнения: 528
Момичета предложете ми някакъв крем за ежедневна употреба за памперс зоната и дупето..ползвах судокрем, но ми бяха дали мостра от болницата..беше чудесен, но свърши..миналата седмица купих и разликата е огромна..в гънките на малкия дето мажа, кожата е станала като изпръхнала, не го боли, но искам да се презастраховам и мисля, че е от крема

# 529
  • Мнения: 107
Аз бих препоръчала Bepanthen, ние сме доволни от него Simple Smile

# 530
  • Мнения: X
Пробвах какви ли не кремове против подсичане. В момента ползвам на Dove, но съм найййй- доволна от Бепантен бебе. Судокрема хич не ми допадна на мен, едвам го измивах.

# 531
  • Мнения: 1 969
Сега се връщаме от консултация на 4 месеца. Бебка е 7540 вече. Някой по-назад се опасяваше да не му е едро момиченцето. Та така, ние на 3 месеца бяхме 7 кила. Grinning
Кремче против подсичане само Бочко, с две ръце препоръчвам. Евтино е, а е много добро.
Моята госпожица вече зяпа широко като види лъжица, много е смешна. Joy И почти е седнала, но ще почака още за пюрета, че сме все алергични в семейството. Ще започна с тиква и морков, нататък ще видим, но наистина има резон следващото да е месо, заради желязото (благодаря за линка).
Някой с проблеми с ръцете? Дясната ми е много зле, мисля, че е тендовагинит. Искаше ми се да мине сама, но май ще трябва да ходя по доктори. И то залудо, защото ако е това, което си мисля, не се лекува, а се оперира. Към момента няма начин.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 15:19 от sis_ko

# 532
  • Мнения: 48
И моята бебка се обръщаше първо само на дясно след това вече започна и на ляво, а сега вече се върти и по корем. Според мян ма тази възраст вече са подвижни въртят си главата навсякъде така че едва ли може да изкриви или сплеска не се притеснявайте. Те първа ще се обръщат варгалят и т.н. относно за крема аз ползвам Мустела от него съм най-доволна също така по някой път Бочко той също е чудесен.

# 533
  • Мнения: 48
Искам да попитам има ли още някое бебенце с колики? Цвети На 8ми навърши 4 месеца, но все още има. Дали е възможно, защото педиатърката ми каза, че със сиг вече трябва да са минали... оставих я без капки един ден и плака много вечерта.

# 534
  • Мнения: 43
Аз използвам козметика на Бочко и съм много доволна. Кремът против подсичане много добре й понася на дъщеря ми. Когато й е зачервено и я намажа, много бързо й минава.

# 535
  • Мнения: 528
Благодаря Ви аз използвах за седмица това на мустела, пак беше от мострите които ми дадоха, но ще пробвам с бепантен да видим как ще е.. мисля, че няма нужда да ползвам специален крем като му е нормална кожата..

# 536
  • Мнения: 86
Момичета предложете ми някакъв крем за ежедневна употреба за памперс зоната и дупето..ползвах судокрем, но ми бяха дали мостра от болницата..беше чудесен, но свърши..миналата седмица купих и разликата е огромна..в гънките на малкия дето мажа, кожата е станала като изпръхнала, не го боли, но искам да се презастраховам и мисля, че е от крема
Пробвай да мажеш съвсем малко - на тънък слой. Иначе можеш да пробваш на Тьопфер - аз съм доволна.
Иначе и моята бебка върви голяма - 4 дни преди 4 месец е 7,600 кг 🤗

# 537
  • Мнения: 51
Sis_ko и аз мисля, че имам тендовагинит. И двете китки ме болят, но дясната е по-зле. Сутрин докато я раздвижа е ад. Операция няма как да се направи сега, защото няма кой да ми помага за детето. Колкото и смешно да звучи болката се появи след раждането, когато започнах да нося бебето на ръце 🤷

# 538
  • Мнения: 3 255
Ние сме с хип от раждането, аз съм доволна. Досега не сме се подсичали.

# 539
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря Ви аз използвах за седмица това на мустела, пак беше от мострите които ми дадоха, но ще пробвам с бепантен да видим как ще е.. мисля, че няма нужда да ползвам специален крем като му е нормална кожата..
Това е серията на МУСТЕЛА за атопична кожа. Крема против подсичане е друг, един лилав отгоре. Ние бяхме с него и сме доволни, но миналия месец взех прословутия Судокрем да го пробвам. Беше се подсякла и си мислих, че е от крема, но се оказа, че е от памперсите.
Относно коликите, аз още продължавам да ѝ давам капки като постепенно намалям броя прием и в момента сме на 3 пъти дневно. Имаме още малко в опаковката и докато ни свършат ще ѝ давам. Не съм правила експеримент да ги спирам изведнъж, че ме е страх точно от същото.

Общи условия

Активация на акаунт