Проблем с атопична кожа на 2г дете

  • 1 133
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами, чудих се дали да не ползвам темата на @denibg1995, но пък нейното бебче е много малко и там козметиката е друга.
Та накратко - сина ми е на 2г и има атопична кожа. Многократно сме се консултирали с различни дерматолози и имам чувството, че всеки си предписва това за което поредният търговски представител му е наговорил чудеса и оставил брошура. Просто всичко има краткотраен ефект. Като почнем от различните народни рецепти като отвара от глухарчета, запарка с касис и т.н. та минем през висок клас козметика на A-Derma и БИОДЕРМА и кремче което много ми похвалиха забъркано в една от билковите аптеки.
Приемам всякакви съвети и препоръки. Мерси.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
След дълъг стаж с атопичния дерматит на сина ми, мога да споделя една домашна рецепта:
30 гр. Рициново масло.
10 капки зехтин extra virgin без никакви добавки, студено пресован
Лавандулово масло 10 капки
Пчелен восък 15 грама
Вари се 5 мин и се сипва във формичка за мъфини или подобен съд. След изстиване консистенцията се втвърдява и придобива вид на сапун.

Обикновено започваме да мажем при първите симптоми (наченките на сухата кожа и грапавините), за да предотвратим появата на раните. Невинаги успяваме, но поне омекотява кожата и я успокоява. Мазно е, не попива изцяло и е желателно да се използват по-вехти дрехи. Не цапа.
Другото, което правим, е да се изключат всякакви пакетирани храни и евентуални хранителни/контактни алергени.

# 2
  • Мнения: 61
Здравейте. Моето дете (1.8г ) отлючи атопичен дерматит след ваксина mmr.....оправи се с Мустела- Стелатопия, сега поддържаме с биодерма Атодерм (душ крем и крем за тяло и лице по препоръка на фармацефт), но си трябваше време да отшуми. Например от юриаж се обостри...не съм я водила на дерматолог точно заради това, което вие казвате-те си изписват продукти, ние ги взимаме и така си върви бизнеса.... Но започнах да ѝ давам и коластра след дълга "чуденка" и много проучване (не на аквасорс, доста съмнителна фирма лично за мен) и е възможно от нея също да има ефект, но за сега нямаме проблем с това. Пожелавам ви успех!

# 3
  • Мнения: 5 072
АД най-често е свързан с алергии и непоносимости. С каквото и да мажете, не отстраните ли причинителя, няма да има ефект.

# 4
  • Мнения: 122
АД най-често е свързан с алергии и непоносимости. С каквото и да мажете, не отстраните ли причинителя, няма да има ефект.
Съгласна съм. АД е последствие на вътрешни процеси. Непоносимост-висок хистамин-проблеми с кожата. Нормални ли са изхожданията? Ако не ви се прави тест може и сама да пробвате. Изключете млечни от менюто, вижте повлиява ли се,после глутен и така.

# 5
  • Мнения: 28
След дълъг стаж с атопичния дерматит на сина ми, мога да споделя една домашна рецепта:
30 гр. Рициново масло.
10 капки зехтин extra virgin без никакви добавки, студено пресован
Лавандулово масло 10 капки
....

Мерси, мисля повечето неща ги имам, ще опитаме да видим и ще пиша за резултата.

Здравейте. Моето дете (1.8г ) отлючи атопичен дерматит след ваксина mmr.....оправи се с Мустела- Стелатопия, ....

Преди няколко дена с една от мамите в комплекса ни, стана на въпрос отново за имуностимуланти и тя силно ми препоръча коластрата на LR в комбинация с някакъв детски емолиентен крем на Пижо и Пенда.

Съгласна съм. АД е последствие на вътрешни процеси. Непоносимост-висок хистамин-проблеми с кожата. Нормални ли са изхожданията? Ако не ви се прави тест може и сама да пробвате. Изключете млечни от менюто, вижте повлиява ли се,после глутен и така.

Да, нормални са. Млечните сме пробвали да ги изключим, но не е от това. За глутена мисля не сме пробвали.

Като за начало ще опитам с домашната рецепта на @милинка и ако непомогне, ще опитаме и комбинацията с коластрата и крема, въпреки че от прочетеното в интернет трябва поне 6 месеца да се пие за да покаже някакъв резултат.

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 12:43 от mrowcp

# 6
  • Мнения: 138
Днес четох статия, че понякога атопичният дерматит е причинен от бактерии като стрептококи. Посъветвайте се с лекар дали да изследвате за това. Ето я статията: https://lekzema.com/%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%87%D0%B5%D … 0%BE%D0%B2%D0%B5/

Последна редакция: ср, 26 апр 2023, 11:41 от anela9

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте мами! С бебче на   месец съм. По лицето му се появиха пъпчици в последстиве превърнали се в това. Посетен е педиатър, според нея е нормално-така детето се чистело, нямало нищо страшно, нямало нужда от нищо по-специално-ноо…като всяка майка ми се къса сърцето като го гледам така. Някоя мама да се е сблъсквала с нещо подобно? Как се справихте? След прегледа веднага му смених козметиката с такава за атопична кожа.

# 8
  • Мнения: 1 001
Подкрепям мнението по-горе: дъщеря ми има екзема и нашата педиатърка й е най-лесно да изпише кортикостероид. Отидохме на дерматолог и човекът още като го видя, каза, че е стрептококова инфекция. Изписа ни антибиотичен крем за една седмица. Мажа от 3 дена и вече се виждат резултатите.

# 9
  • Мнения: 534
А как да установим какво го провокира при малко дете на годинка? Две седмици може нищо да му няма и после избиват, без да променяме храненето. Подозирах яйце(белтък), но си ядеше без проблем в периодите без обриви, както и млечни продукти от краве мляко, ягоди, риба и други неща, които подозирах. И изведнъж отново избиха, без промяна в храненето. Започнах да подозирам дрехи, нашия прах за пране/омекотител. И дори топлината, май когато му е топло избиват. Вече не знам. Всичко започна през март месец, след вирус, не съм въвеждала нищо ново от тогава, освен ягодите, но не смятам, че е от тях, защото и когато не е ял над седмица ягоди пак избиват. При него обривите са само по краката. Рядко единични пъпчици по ръцете. Мислех, че е от памперси, но тези, които подозирах отдавна свършиха, а проблемът си стои.

Общи условия

Активация на акаунт