Есента настъпва вече, гука ЮЛСКОТО човече! - Тема 2

  • 19 798
  • 764
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 388
Аз спрях към 3-тия месец да сменям памперси през нощта. Вече и не ака през нощта, но сутрин като почне едно напъване и не може да заспи, докато не се изака и ако не успее - ставаме да се поразходим, за да я разсея.
С крем против подсичане мажа при всяка смяна на памперса. В момента сме със Судокрем, а преди това бяхме с МУСТЕЛА. Аз понеже си я мия със сапунче при всяка смяна на памперса и не съм имала проблеми с махането на крема. Взела съм и Бепантен, но той наистина е много мазен.
И нашия венец е побелял и се плюнчи много като ръцете са ни все в устата, но не знам кога ще избият.

# 556
  • Мнения: 472
Аз мажа на всяка смяна. Мия като е наакано със сигурност. През ноща обикновенно се е изакал та трябва да сменя, ако не е акал и не е натежал от пишкано не сменям, но това е изкл.рядко.

Ако боли ухо при леко подръпване ще се разреве, няма как да сбъркате.

Моя въпрос е дали слагате бебоците под наклон в количката и ползвате ли вече летния кош? Моя младеж става на 4м., та се чуде вече да сменям, че не го свърта в зимния(дори и повдигнат)

# 557
  • Мнения: 620
Аз леко повдигам зимния кош, но не за постоянно. Смятам да изчакам да стане на 6 месеца и тогава да го сменя. Днес става на 4. Доста е голям коша и има място. Но определено и той трудно стои вече :/

# 558
  • Мнения: 1 966
Елито, правиш ли й нещо на ръката, компреси, загряване, масаж? Мисля, че моята от тези трите, се чувства по-добре. Даже и компрес с лук мисля да пробвам тези дни, че положението се влошава. Вече и през нощта ме боли, когато е неподвижна.
Съни, добре, че така е станало при теб, чух и от други места, че може да мине сама. Обаче при мен става все по-зле.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 10:17 от sis_ko

# 559
  • Мнения: 148
    да се отчетем бяхме на консултация вече сме 8 200 и 68 см сложиха ни ваксина и си имаме белег и от бцж

    # 560
    • Мнения: 150
    Здравейте мами,  аз мойта беба я захраних когато беше на 3 месеца, след консултация с педиатърката с цел да се отървем от коликите. Първо и дадох пюре от круша, но не и хареса, след това пробвахме моркови и те не са и по вкуса и реших да пробвам тиква.
    Тиквата и харесва с кеф си я яде, пробвахме и други вкусове, но тя ни е фаворит.
    Сега вече сме на 4 месеца и вече ще пробваме и зеленчукови пюрета и кашички.
    Относно соковете до сега само от ябълка съм и давала и да си близне малко  грозде.

    Здрасти, виждам че доста са те нападали заради това, само да кажа че мен на 2 мес са ме хранили с кис мляко, на 3 с течни каши ... знам, знам но нямам алергия, проблем с стомаха и съм оцеляла. Дали го прилагам - не. Съгласна - мне, но вече е късно.

    Аз съм в Канада и сега тук внедряват нова система на захранване, и тя не е по-късно захранване а точно обратното - по-ранно такова. Който иска може да потърси инфо, но като цяло твърдят че отлагането на алергизиращи храни не помага, и казват на 4 мес с каши да се почва, после зеленчуци и на 6 мес месо, яйца и т.н Кравето мляко е на 9 мес.
    Аз лично не съм сигурна в подобна схема и няма да я прилагам, но изглежда ранното захранване излиза на мода отново ...

    # 561
    • Мнения: 148
    Аз спрях към 3-тия месец да сменям памперси през нощта. Вече и не ака през нощта, но сутрин като почне едно напъване и не може да заспи, докато не се изака и ако не успее - ставаме да се поразходим, за да я разсея.
    С крем против подсичане мажа при всяка смяна на памперса. В момента сме със Судокрем, а преди това бяхме с МУСТЕЛА. Аз понеже си я мия със сапунче при всяка смяна на памперса и не съм имала проблеми с махането на крема. Взела съм и Бепантен, но той наистина е много мазен.
    И нашия венец е побелял и се плюнчи много като ръцете са ни все в устата, но не знам кога ще избият.
    ние също сме с судокрем доволна съм макар че никога не ми се е подсичал аз също не сменям през нощта памперса

    # 562
    • Мнения: 1 134
    Привет, момичета. Ние вчера бяхме на консултация, равносметката е тегло 6150 и ръст 65, т. е. всичко е в норма. Ваксините ги пропуснахме, т. к. вкъщи пак сме с вирус. Питах за захранване и нашата педиатърка каза, че тя препоръчва захранване на 5 месеца. Ама за зла беда свекървата се поинтересувала и сега е юрнала мъжа ми да купува пюрета, понеже ние като сме захранвани на 3-4  месеца и нищо ни нямало. Направо съм бясна Rage

    # 563
    • Мнения: X
    Споко, и майка ми гледа пюрета, мм също казва , че е време за захранване, НО няма как да стане докато аз не реша. Пък те да купуват пюрета и да си ги хапват те 😂

    # 564
    • Мнения: 1 134
    Споко, и майка ми гледа пюрета, мм също казва , че е време за захранване, НО няма как да стане докато аз не реша. Пък те да купуват пюрета и да си ги хапват те 😂
    Така е и тук не става въпрос за проява на инат, а за това какво е най-добре за детето. Само ми е интересно как се захранва бебе, което не може самостоятелно да седи в детско столче, легнала ли трябва да я храня?!?
    sis_ko, аз мажа ръката понякога с един гел, Мобилизин, и има ефект, но ми го носят от чужбина и не знам дали го има в нашите аптеки. Също така ако още кърмиш не се препоръчва използването му.

    # 565
    • Мнения: 1 966
    Sunny555, да кърмя, от там идва трудността, не всичко мога да ползвам. Пробвах с едно хомеопатично гелче Траумил S, но нямаше никакъв ефект. Сега мажа с Тендивал и разликата е малка. Просто явно мястото е вече много възпалено. Струва ми се, че ако обездвижа и не я натоварвам, бавно ще мине. Но няма как сега да стане. Стискам зъби, щадя колкото може, пък дано отшуми.

    # 566
    • Мнения: 528
    Привет, момичета. Ние вчера бяхме на консултация, равносметката е тегло 6150 и ръст 65, т. е. всичко е в норма. Ваксините ги пропуснахме, т. к. вкъщи пак сме с вирус. Питах за захранване и нашата педиатърка каза, че тя препоръчва захранване на 5 месеца. Ама за зла беда свекървата се поинтересувала и сега е юрнала мъжа ми да купува пюрета, понеже ние като сме захранвани на 3-4  месеца и нищо ни нямало. Направо съм бясна Rage
    аз казвам на мойта свеки, че тя е отгледала чудесен син, но сега е мой ред и съм отворена за нейните съвети, но ще си пробера информацията която ми допада.. ядосвам се на такива жени..не им ли е стигнало че са си отгледали техните деца..и не са ли се чувствали зле когато свекървите им са се мешали..защо повтарят всичко м.... му..

    # 567
    • София
    • Мнения: 388
    Момичета, капи ли ви косата? При мен положението е много зле от 1 месец. Всеки ден хвърлям по една шепа косми, пък като се изкъпя - цял топ. Ако продължи така скоро ще остана без коса.

    # 568
    • Мнения: 150
    Момичета, капи ли ви косата? При мен положението е много зле от 1 месец. Всеки ден хвърлям по една шепа косми, пък като се изкъпя - цял топ. Ако продължи така скоро ще остана без коса.

    Да и моята от месец, четох че вит Д много помага и започнах да вземам... да видим

    # 569
    • Мнения: X
    Много се радвам, че не съм само аз 😈.. Толкова ми пада, че имам топки косми и по гащите..дори и в на мм гащите има от моята коса 😅😂.. Витамин Д ? Колко капки трябва? Пия сега Витамикс за коса, кожа и ноктни..но единствения ефект е в ноктите 😕😂

    Общи условия

    Активация на акаунт