Коледни и новогодишни идеи и декорации 2019/2020

  • 104 794
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 1 350
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 808
Еха, Кейтинка, добре дошла! Страхотна ти е украсата! Обаче ми се струва, че не си в България Simple Smile

# 1 351
  • Мнения: 808
Geia, благодаря за милото посрещане 🤗
А, в България съм.

# 1 352
  • Мнения: 18 571
Много добра е идеята с кутиите. Ще се възползвам.
А, си имам един файл на компа и там си пиша идеите.

# 1 353
  • Мнения: 2 020
Една идея за торта за хелоуин която правих заради детето, много харесваше този страховит ден като по-малък, а аз предимно допринасях със сладки изненади. Използвах кексова форма - два пандишпанови кекса за блат, крем по желание и отвън захарно тесто

# 1 354
  • Мнения: 6 329
Тъй като темите за меню за Коледа и Нова Година още не са стартирали и покрай тортите за Холоуин реших да покажа едни мои хапки от трапезата ни за НГ 2020 .

# 1 355
  • Мнения: 18 571
Идейни са,особено децата ще се радват. Бялата смес какво е? Отдолу филийка има ли?

# 1 356
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Ммм,вкусно Simple Smile Предполагам ,че бялото е крема сирене?!
Вчера имах работа в дъ мол и загледах,че в Юск и Кик са изкарали коледни неща, особено в Кик бяха доста на сносни цени.Но бях с детето,то бе уморено,т.к.бе плувало три часа преди това,и мрънкаше,че иска вкъщи.Та ще се отбия друг път да разгледам (само да не затворят всичко покрай тъпата корона,че последните дни все нагоре вървим и то с много)...

# 1 357
  • Мнения: 6 329
Идейни са,особено децата ще се радват. Бялата смес какво е? Отдолу филийка има ли?
За канапе съм използвала резен пълнозърнеста франзелка, но може всеки вид хлебче да се ползва. Франзелката се намазва с масълце, /може който предпочита да намаже с масло подправено с пасиран чесън или пък с копър/магаданоз/. Отгоре филенце и тънък резън краставичка, след това резен варено яйце. За шапка парченце печена чушка. За очички черен пипер/ако ще се ядат от деца, за очички може да се сложат малки парченца от маслинка, за да не се подлютят/, за носле точица от кетчуп/може да също да е мини парченце от чушка/. За брада е ползвана млечна майонеза, но може и с крема сирене.
Ще ви покажа и друго мое предястие от преди доста години. Пак във формата на Дядо Коледа. В него пълнежът е от варени яйца, отгоре е крема сирене+чесън/може комбинация на обикновено сирене + малко кисело мляко или млечна майонеза/.
Скрит текст:

Ето и едни розички и лаленца
Скрит текст:
 
Надявам се, че не съм много извън темата!

# 1 358
  • Мнения: 154
Хоп и аз се мятам в темата, нетърпелива да следя за идеи и да декорирам. Вече усилено събирам вдъхновения за декорация и за менюто.
Нещо, много лесно за изпълнение, което със сигурност ще включа към менюто (да живее пинтерест Simple Smile  )
Скрит текст:

И тенденция за тази година в декорациите Simple Smile
Скрит текст:

Скрит текст:

Забавна идея за малчовците:
Скрит текст:

# 1 359
  • На острова
  • Мнения: 1 275
По идея на Chrissy, се разтърсих в ибей и си поръчах дръвче с led-светлинки. Много е компактно и симпатично, ще си го ползвам целогодишно. Предстои му Хелоуинската украса и след това Коледната. Но сега го преобразих в есенна премяна, малко е постно, ама за толкова ми стигна времето вчера. Извадих кутията с филца и наших набързо няколко листа. Това е, надявам се да не спамя повече с не-коледни неща 🤗

Скрит текст:

# 1 360
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Светещи дръвчета имаше в Юск на цени от около 10 лв и нагоре...

# 1 361
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
Simple Smile тя май е "на острова" и юск ѝ идва далечко.

# 1 362
  • Мнения: 493
Здравейте!
Чудесна темичка! Следя я от миналата година, но чак сега се престраших Simple Smile
Винаги очаквам с нетърпение зимните празници. Гледам да се подготвя от по-рано, за да няма тичане в последния момент. Тук показвате истински чудеса, които правите. Ние сме по-скромни, но се занимаваме с удоволствие, когато имаме време. Тази година, предвид пандемичната обстановка, мисля да се насладя на коледното пазаруване възможно най-рано и от средата на ноември да си стоим повечко вкъщи и да творим, затова поглеждам тук за идейки, а за моя изненада и магазините започват да предлагат коледни неща. Та взех да хвърлям по едно око и да си набелязвам. Ще следя с интерес и ще споделям.
Тук взех едни фигурки от магазин Немски център, които смятам да подредя в една стъклена сфера от Джъмбо и да посипя с изкуствен сняг и евентуално някакви лампички ще добавя. Две шейнички от дърво, които се сглобяват и смятам да ги дам на децата да оцветят и един кариран коледен плат, който още не знам какво ще го правя.
Скрит текст:
А от тези материали смятам да пробвам да направя някакви тикви за есенна декорация.
Скрит текст:

# 1 363
  • Мнения: 808
И аз нямам търпение да почнат да зареждат коледно по магазините. Задължително всяка година си правим “коледна обиколка” на Джъмбо. Е, то аз се радвам най-много. Но поне другите са солидарни с мен.

Тази семпла идея ми допада; и си мисля, че момичешките фигури могат да се сменят с къщички например


А пък това ми е мечта, обаче имам забрана да дупча стените вкъщи 🤪

# 1 364
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Започнах да плета на ръка - одеяло, шал или каквото стане. 😃 Пуснала съм си джаз, седнала съм си на барбарона и съм си метнала едно пухкаво одеялце. Heart Явно с игли няма да се науча, или пък съм опитвала досега много сложен вид плетка, но този е супер и пасва на моите нулеви плетачни умения. Имам 3 кълбенца, които сигурно доникъде няма да ми стигнат, нито знам как ще вкарам ново кълбо в плетката, но ми е кеф. 😃

На първите 2 реда според мен допуснах много грешки, още по-рехаво е трябвало да плета, за да се виждат бримките после и да не бъркам във втория ред... Но незавършеното одеяло вече го резервираха за като стане готово Rage, много било пухкаво...

Общи условия

Активация на акаунт