Истанбул [тема 50]

  • 53 352
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Интересува ме каква е реалната цена на това и подобни масла и от къде най-на сметка мога да купя повече за подаръци.

В техните вериги  Уайкики  , Манго , КОТОН , а и в  H i M ,  Зара и разбира се Сефора има тяхни марки парфюмни води и масла които понякога са с учудващо добро качество и учудващо добри цени.И няма да се пазарите - с фиксирани цени са ,  а има и промоции.

# 61
  • Мнения: 316
Такива ароматни масла съм виждала на пазара в Бакъркьой по 10 tl шишенцето. Има ги в подножието на Пьер Лоти на сергиите до,  джамията и на много други места. Също така ги има и в Одрин на покрития пазар

# 62
  • Мнения: 496
Моля някой ако е пътувал с влак до/от Истанбул да ми помогне с инфо: Мармарая ходи ли до гара Халкалъ? На схемата ми дава, че е последна или първа спирка на гугъл мапса ми дава, че ходи само до Йеникапи.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 840
Мармарая ходи до Халкалъ. Това е първата, респективно последна спирка. Вече няма шатъл от Халкалъ до Сиркеджи. Всеки си пътува самостоятелно с мармарай.

# 64
  • Мнения: 496
Благодаря Роже. Ти си моята пътеводна светлина😊

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 11:59 от pati

# 65
  • Мнения: 23
Здравейте, бърз отчет ще направя след тридневния ни престой в Истанбул.
!!! Първо да предупредя пътуващите през Капитан Андреево /може би е коментирано тук, но ми е убягнало/. След митничарите от турска страна, преди джамията стоят по двама - трима неугледни мъже. Почват да ти обясняват за глобите, искат паспортите, талона на колата и тнт. НЕ СПИРАЙТЕ И НЕ ИМ ДАВАЙТЕ ПАРИ. Когато им поискаш да се легитимират те оставят на мира. Най- странното е, че това се случва под носа на полицията. Човек лесно може да се заблуди, че са от проверяващите /то на толкова места се спира/!!!
Това ми беше четвъртото посещение в Истанбул, като последното беше преди 8 години. Доста са се променили нещата там по мои наблюдения. Ценово, лирата е паднала три пъти и цените са се вдигнали 3 пъти. Отношението и качеството на храната по заведението се е променило. Преди ти благодарят по 100 пъти, че си избрал тяхното заведение, пък те почерпят с десертче..... Рибата на моста Галата от страна на Еминюню, също не е тази която сме яли преди там.
Ноооо като цяло това е любимия ми град - пъстър кръстопът между Европа и Азия.
И последно да споделя за пътуващите с кола - не е толкова страшно колкото изглежда на пръв поглед. Някак си има ред в хаоса. Препоръчвам да си оставите колите на някой паркинг и да използвате градския транспорт, който е много организиран. Ако някой се нуждае от повече информация на драго сърце ще се отзова.
Пожелавам на скоро заминаващите да им е весело и цветно настроението в любимия Истанбул.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 12:33 от arpi

# 66
  • София
  • Мнения: 1 840
Благодаря Роже. Ти си моята пътеводна светлина😊
Пати, пожелавам ти да Ви е много весело на двете места, на които отивате и да си прекарате страхотно Peace.
И за Истанбул, и за Суено искрено ти завиждам Simple Smile И после да разказваш!

# 67
  • Мнения: 496
Роже, благодаря. За Суеното се изписа достатъчно и то се покрива с моите впечатления. Аз очаквам с нетърпение новите ти "похождения" и оставам на разположение за всички, които се интересуват от моето субективно естествено мнение за Суено и придвижването из Истанбул.

# 68
  • Мнения: 197
Мармарая ходи до Халкалъ. Това е първата, респективно последна спирка. Вече няма шатъл от Халкалъ до Сиркеджи. Всеки си пътува самостоятелно с мармарай.

Това пък откога е ? НА 5 - 8 септември все още имаше.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 840
От събота 21 септември

# 70
  • Мнения: 197
От събота 21 септември
Еееее, излагат се.

# 71
  • Мнения: 1 652
Това последното за шатъла естествено при покупката на билети в България никой не ни го каза. Добре, че е форумът. ❤ Само ми липсваше да тичам в неделя от летището и да чакам несъществуващ автобус...

# 72
  • Мнения: 1 656
Има ли някакъв сайт за истанбул, гайд с интересни събития? Култура, изложения?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 840
Това последното за шатъла естествено при покупката на билети в България никой не ни го каза. Добре, че е форумът. ❤ Само ми липсваше да тичам в неделя от летището и да чакам несъществуващ автобус...
Да, нали това  целта на форума- да информира.
В интерес на истината този шатъл след изграждането и пускането на цялата мармарай линия бе напълно излишен.
Едно, че автобусът се движи в задръствания докато стигне Сиркеджи и особено вечер на отиване към Халкалъ и второ, че трябваше с куфари или багаж да пресечеш цялата гара, качвайки се и слизайки по ескалатори, след което да повървиш още пеша и да чакаш да се натъпчиш в автобуса, качвайки багаж от страната на и без това натовареното шосе пред Халкалъ...
А така директно се качваш на Мармайрай влака и отиваш където си искаш. Чисто, удобно, бързо! Срещу символична сума...

# 74
  • Мнения: 518
Имаме нужда от съвет.Предстои ни пътуване в Истанбул за 5-6 дни.Като първите  дни ще погостуваме в краен квартал на мегаполиса в района на Авдълар.Мисля първите дни да обиколим историческата част,а следващите може би азиатската.Къде бихте препоръчали да се настаним в кой район да си наемем хотел двоумим се между SIRKECI -TAKSIM или някой евтин хотел в азиатската част.Моля препоръчайте ни хотели

Общи условия

Активация на акаунт