Истанбул [тема 50]

  • 53 392
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9


rEvfti , можеш да погледнеш хотелите в азиатската част! Те са в пъти по-евтини от европейските.Пускам ти един примерен вариант на такъв хотел:  Khalkedon Hotel Istanbul ,  Sun Suites

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 20:14 от kikiriza

# 76
  • Мнения: 518
Благодаря,да трудно ми е  защото незнам как да си направя програмата Simple Smile и наистина не държим на скъпи хотели защото само за сън и баня ще ги ползваме,само да е чисто и топло

# 77
  • Мнения: 118
Здравейте, предстои ми пътуване до Истанбул на 09.10.дали има шанс да си намеря по евтини самолетни билети за този период

# 78
  • Мнения: 549
Имаме нужда от съвет.Предстои ни пътуване в Истанбул за 5-6 дни.Като първите  дни ще погостуваме в краен квартал на мегаполиса в района на Авдълар.Мисля първите дни да обиколим историческата част,а следващите може би азиатската.Къде бихте препоръчали да се настаним в кой район да си наемем хотел двоумим се между SIRKECI -TAKSIM или някой евтин хотел в азиатската част.Моля препоръчайте ни хотели

Meroddi Pera Flats - ние отседнахме там бяхме 2 семейства с по едно дете- и запазихме стая с две спални и диван на който спяха децата. Близо е до кулата и е на 20 мин пеш от моста на Златния Рог. На 2 мин от хотела има паркинги. Оставихме си колата за 24 часа и ни излезе 35 лири т.е около 10 лв.

За тези, на които им предстои посещение на небостъргача Сапфир да им кажа че 4Д филма за мен определено не си заслужава. Цената е символична, но чакахме около час и нагоре ..Влизат по 20 човека и прожекцията продължава 10 мин. Филма е с лошо качество имаше хора които им стана лошо. На мн места съм била на подобни прожекции - тази определено не си заслужава

На аквариума понеже бяхме 6 човека, 2 двойки ни предложиха да се комбинираме и на касата да поискаме билет за група от 10 човека , излиза по изгодно отколкото да си вземеш семеен билет.
 
А за хапване ви препоръчвам заведение в небостъргача - Юсуф куфтаци нещо подобно беше но няма как да не го познаете просто е огромно и пълно с хора- предлагат скара 5 кюфтета за 5 лири безплатно ти носят салата, вода и разядка

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 14:04 от Marble_beach

# 79
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Здравейте, предстои ми пътуване до Истанбул на 09.10.дали има шанс да си намеря по евтини самолетни билети за този период

Няма много опции за самолети от България до Истанбул, датата ви е съвсем скоро, така ,че по-вероятно е - да не намерите. А какво иматеп редвид под по- евтин? Най-евтиното ,което се е предлгало някога е 99евро отиване и връщане. Може да пътувате от София и Варна. Така ,че влизате в сайта на Търкиш и виждате цените. По-евтино от колкото е при тях - няма кой да ви предложи.
Едноподочен от София за вашата дата е 122евро; Двупосочен излиза към 200 евро без малко.
От Варна еднопосочен е 126 евро, а 170 евро е двупосочен.

# 80
  • Мнения: 118
Много,много благодаря за отговора. Аз също така предположих,че едва ли ще намеря нещо по евтино,но все пак реших да питам.

# 81
  • Мнения: 9
Здравейте,бихте ли препоръчали туристическа агенция за Варна. Става въпрос за подарък на екскурзия за възрастен човек и искам да ми е спокойно,че е тествана фирмата.Благодаря!

# 82
  • Варна
  • Мнения: 4 221
nolina, Караджъ турс от мен като препоръка.
Скрит текст:
Сменили са си офиса и вече не е срещу Общината, а под Шишковата градинка, на ул. Михаил Колони 19.

# 83
  • Мнения: 244
Динита. Фирмата е бургаска, но тръгват от Варна.
Ние ще пътуваме за втори път с тях. Най-хубаво е, че имат 4-дневна с дневен преход.

# 84
  • Мнения: 15
Здравейте, някой беше ли в Истанбул по време на земетресението? Какво се говори занапред? Опасно ли е да се ходи сега ?

# 85
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Научно - сега е най-безопасно да се ходи : )))), защото напрежението вече се е изпуснало и докато се акумулира ново трябва доста време Wink

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте,бихте ли препоръчали туристическа агенция за Варна. Става въпрос за подарък на екскурзия за възрастен човек и искам да ми е спокойно,че е тествана фирмата.Благодаря!


Мартини турс , мъничка фирма зад МИ със техни собствени 4 автобуса , техни шофьори . Ходихме с тях април , Ани ни води , мн.печена , всичко направи за да угоди на всички Simple SmileЗабранилА  си ЛС - няма как да пиша подробности без  не спамя тук.

# 87
  • Мнения: 244
Относно земетресенията, и аз следя напоследък темата, че ни предстои пътуване към Истанбул, сеизмолозите твърдят, че има събрана много енергия между плочите и очакват разрушителен земетръс, а хората там се надяват на повече подобни на това от 5.7 М, за да се случи постепенно това освобождаване.
Изпитвам притеснение и да си призная, изчетох всичко относно мерките за безопасност, приготвих си свирка и фенерче и се надявам, да не се налага да ги ползвам . Confused

# 88
  • sofia
  • Мнения: 1 944
От заметресенията и мен ме е страх, но гледам да не мисля, за да не си развалям хубавата емоция. Бих искала да попитам някой от вас ходил ли е на така модерното и инстаграмско място напоследък, мисля, че се нарича Кубе Истанбул. Снимките са на хора на покрив, със страхотна гледка. Имате ли впечатления? Само за снимки ли е, има ли напитки, нормални ли са цените? Благодаря предварително. И на нас ни предстои живи и здрави да посетим отново любимото място, но ни се иска да се разходим по по-различни места, тъй като емблемите на града вече ги познаваме добре. Моля ако се сетите за нещо интересно извън известните забележителности, готови сме за идеи. Благодаря!

# 89
  • Мнения: 9
Динита. Фирмата е бургаска, но тръгват от Варна.
Ние ще пътуваме за втори път с тях. Най-хубаво е, че имат 4-дневна с дневен преход.
Коя е фирмата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт