Истанбул [тема 50]

  • 51 812
  • 741
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 13 126
Аз не съм много на "ти" с турския,английски не искали да говорят,а немски не знаели...ще е много забавно Joy
Напротив! Чудят се как да услужат на клиентите си. Някои не знаят перфектно английски, но ще се разберете идеално и с малкото думи, които знаят. Все пак ако хотелът е пуснат в Букинг или друг международен сайт, задължително има служител, който добре говори английски. За сведение с мъжа ми не знаем и дума на турски език. Никога не сме имали проблем с комуникацията.

Здравейте.има ли нещо наистина специално значимо и забележително в азиатската част на Истанбул
И мен ме разсмя! какво те интересува? Дворци, стари джамии от велики архитекти като Мимар Синан, нови уникални като архитектура, паркове, гледки, автентични квартали със собствена уникална атмосфера или такива, където се чудиш дали си в Турция или в някой европейски град? 

# 121
  • Мнения: 15
на български не стана, да пробвам на английски , моля напишете ми вашия Top 3 Attractions in  Anatolian Istanbul. Благодаря

# 122
  • Варна
  • Мнения: 7 505
на български не стана, да пробвам на английски , моля напишете ми вашия Top 3 Attractions in  Anatolian Istanbul. Благодаря

Simple Smile
Ееее ако й на български въпроса беше зададен като на английски щеше да имаш други отговори Wink Hands Plus1

Първо водят туристите там, за да са стъпили на два континента. Едно от изключителните неща на Истанбул и което го няма никъде другаде по света е това , че градът е разположен на 2 континента.

Има много красиви гледки.

Чамлъджа тепе е хубаво място.
Джамията Чамлъджа - сега е новата атракция.
Разходката по крайбрежната и кафето с възглавничките.
Джамията Шакирин.
Дворецът Кючуксу.
Дворец „Бейлербей“.
Мостът над Босфора да се мине по него.
Да усетиш атмосферата, духа, архитектурата да се види.

Азиатската част е повече жилищна. Има университети, паркове и пристанище на Мраморно море. За молове също хидят там.

Последна редакция: нд, 06 окт 2019, 00:13 от BVAR

# 123
  • София
  • Мнения: 13 126
на български не стана, да пробвам на английски , моля напишете ми вашия Top 3 Attractions in  Anatolian Istanbul. Благодаря
Дворците Бейлербей и Кючюксу (малки, но хубави), гледката от хълм Чамлъджа и новата джамия, която не съм видяла лично, защото я откриха скоро, гледката от Отаатепе, Женската джамия Шакирин (тя заслужава да е в началото на списъка), крайбрежната алея в Юскюдар с кафенетата с възглавници срещу Момината кула, както и гледките в близост до Харем към Топкапъ и Еминьоню, квартал Мода със заведенията и магазинчетата, гара Хайдарпаша (не знам дали отново пускат посетители), парк Гьозтепе (особено по време на лалетата), булевард Баадат с лъскавите бутици (за тези, които искат да избягат от Ориента), старите джамии в Юскюдар (едната е Михримах на Синан). Има още 2 крепости, молове с пеещи фонтани, с аквариуми, квартали с шарени дървени къщи и много други места.

# 124
  • Мнения: 7 864
Кузгунджук, един пъстър квартал в азиатската част, който пак ми остана за следващия път. 😊

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте! Как минава новогодишната нощ в Истанбул? Видях оферта с гала вечеря на яхта по Босфора. Или в хотела е по-добре да е вечерята? Как преминава празненството?

# 126
  • Мнения: 307
Здравейте! Как минава новогодишната нощ в Истанбул? Видях оферта с гала вечеря на яхта по Босфора. Или в хотела е по-добре да е вечерята? Как преминава празненството?

Посрещнахме новата 2019 г. на яхта с Караджъ турс. Доволни сме. Музика, танци, програма имаше - народни танци и една кючекиня. Храната беше кетъринг, алкохол - без ограничение. Яхтата на отиване плаваше покрай Европейския бряг до втория мост над Босфора, където посрещахме новата година, на връщане покрай Азиятския бряг. Красиво е много. Според мен си заслужава - нещо по-различно, но приключи много рано - в два часа.

# 127
  • Мнения: 518
Здравейте,днес си резервирах хотели за по 2 нощувки в Бейоглу и 2 в Кадъкйои(около пристанището).Препоръчайте вечер къде е приятно за разходки Simple Smile.Квартал Мода мноого отдалечен ли е,какво интересно има в тази част .Пропуснах да споделя за първи път ще посетя азиатската част и то без екскурзовод

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 22:59 от rEvfti

# 128
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте,моля помогнете как да се придвижим от Юскюдар до Таксим-Истиклял.

# 129
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте, мислим да пътуваме за Истанбул за 01.11. Някой пътувал ли е с автобус от Пловдив да ни препоръча фирма, защото мислим да е самоорганизирано. Гледам има и софийски фирми които предлагат за по 100 лв с 2 нощувки, но ме притеснява да не са гадни автобусите и хотела.

# 130
  • Мнения: 35
Здравейте,моля помогнете как да се придвижим от Юскюдар до Таксим-Истиклял.
Според мен най-добре с корабче до спирка Кабаташ и след това фуникуляр до Таксим.

# 131
  • Мнения: 1 622
Здравейте, може ли да ме ориентирате каква сума пари ми трябва, колкото и да е субективно за 1 седмица в Турция-екскурзия, ако имам включена закуска и вечеря. Целта не е шопинг, таксите в музеите ги имам предвид, става въпрос за разходи от личен характер, храна, кафе, ако си харесам някоя дреболия, няма да купувам кожени якета и специални неща.Няма да сме в Истанбул, но поне ориентировъчно.

# 132
  • Мнения: 1 652
Здравейте, може ли да ме ориентирате каква сума пари ми трябва, колкото и да е субективно за 1 седмица в Турция-екскурзия, ако имам включена закуска и вечеря. Целта не е шопинг, таксите в музеите ги имам предвид, става въпрос за разходи от личен характер, храна, кафе, ако си харесам някоя дреболия, няма да купувам кожени якета и специални неща.Няма да сме в Истанбул, но поне ориентировъчно.
Аз ходя с турски лири, 2-3 карти и евро в брой.
Обикновено обменям 1000 лири, които харча наред. Ако купувам нещо по-голямо, плащам с карта (по-изгодно е с карта освен това).
Примерно, сега бяхме на море с платен хотел само със закуска, за седмица похарчих 1000 лири за вечери с бира/вино, шезлонги, водни колела, такива неща. Сувенири не купувам. Плащах и екскурзии в долари (останали са ми от Египет и си ги пробутвам в Турция), но това е екстра.
В Истанбул тези 1000 лири ме оправят за три дни, но там плащам с тях входове за музеи. Зависи вие къде отивате, навътре в страната (не на море) е по-евтино като цяло.

# 133
  • Мнения: 518
Здравейте,имам нужда от вашата помощ.Резервирах в района на Таксим хотел,но леко съм притеснена от мястото в този район,безопасно ли е да се разхождаш до 24ч сами.Няма гугъл стр снимки на улицата около хотела Taksim Doorway Suites

# 134
  • Мнения: 300
Здравеите!

Имам един много бърз въпрос, тътй като на последната страници разкавате за азиатската част на Истанбул.
Ние ще пътуваме до там с колата, като мисля да сме в някоя по-централна част и колата на паркинг. Още не съм избрала хотел.

Въпросът е - ако решим да идем в азиатска част има ли смисъл да сме с колата там и да търсим къде да я паркираме или с градския транспорт ще е по-лесно и по-удобно?

Благодаря за отговорите. Отивам да чета старите тема и ако се наложи, ще си позволя да се включа и с допълнителни въпроси за организацията,

Общи условия

Активация на акаунт