Истанбул [тема 50]

  • 53 362
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Здравейте, някъде в предните теми бях чела за църката на първия ден или нещо подобно беше, та въпроса ми е може ли координати на тази църква? Благодаря Ви предварително!

# 241
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Здравейте, някъде в предните теми бях чела за църката на първия ден или нещо подобно беше, та въпроса ми е може ли координати на тази църква? Благодаря Ви предварително!

Има на първа страница дадени

https://bg-mam.ma/p/934655/34591010

В този пост и надолу има коментари.

# 242
  • Мнения: 654
И аз да скокна в темата на любимия ми Истанбул.

# 243
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Тук сме, днес пристигнахме.
Сигурно два часа се въртяхме в кръг по задръстените чершии, но в крайна сметка попаднахме на тиха уличка на метри от Султанахмет с паркомясто пред вратата.
Та към 17:30 се отправихме в посока Музея на илюзиите в Галата.
Получи се много приятна, макар и леко дъждовна разходка.
Музея е забавен, а на входа му има магазин за бонбони дегизиран като къщата на Хензел и Гретел.
Децата останаха доволни.
За утре се надявам да успеем да хванем шатъла към Истанбул Аквариум. Като след него пак ще направим разходка нейде.

За събота ферибот и гледка от високо планувам. А може и до зоопарк, ще видим какви са настроенията детски.

# 244
  • Мнения: 741
Тук сме, днес пристигнахме.
Та към 17:30 се отправихме в посока Музея на илюзиите в Галата.
Получи се много приятна, макар и леко дъждовна разходка.
Музея е забавен, а на входа му има магазин за бонбони дегизиран като къщата на Хензел и Гретел.
Децата останаха доволни.
За утре се надявам да успеем да хванем шатъла към Истанбул Аквариум. Като след него пак ще направим разходка нейде.
Ние пътуваме към Истанбул. Аз не намерих информация в нета за Музей на илюзиите. Може ли адрес, или линк към сайта им? Как е наименованието му? Интересно ли е за 10- годишни?

# 245
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Тук сме, днес пристигнахме.
Та към 17:30 се отправихме в посока Музея на илюзиите в Галата.
Получи се много приятна, макар и леко дъждовна разходка.
Музея е забавен, а на входа му има магазин за бонбони дегизиран като къщата на Хензел и Гретел.
Децата останаха доволни.
За утре се надявам да успеем да хванем шатъла към Истанбул Аквариум. Като след него пак ще направим разходка нейде.
Ние пътуваме към Истанбул. Аз не намерих информация в нета за Музей на илюзиите. Може ли адрес, или линк към сайта им? Как е наименованието му? Интересно ли е за 10- годишни?
В първия пост на тази страница е търсения линк...

Скрит текст:
А кой е Музеят на илюзиите, може ли линк към сайта?

https://museumofillusions.com.tr/en/

Скрит текст:
Ние тръгваме утре сутрин и мисля следобеда да го посетим.

В сайта има отговор на всички въпроси.

# 246
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Подходящ е. Вече са споделили линкове.
Днес бяхме в Истанбул Аквариум и Капалъ Чарши, добре се получи пак. Сега сме си в квартирата за кратка почивка.
Проверявам трипадвайзър за готино местенце в района за вечеря.
На минута от Султанахмед сме.

Утре времето ще е хубаво май и плана е да идем до Зоопарка в Тузла.

Остават Босфора и гледка от високо като набелязани за това пътуване.

# 247
  • Мнения: 23
Здравейте Simple Smile Ще пътуваме към Истанбул за Нова година с кола. Знаете ли дали ни трябват някакви документи за колата, и как стоят нещата с винетката, от къде да я вземем и тн. Ще бъдем там за 5 дни.

# 248
  • Варна
  • Мнения: 3 943
само зелена карта , ако колата е на един от пътуващите в колата , иначе трябва и нотариално заверено пълномощно , то трябва и за нАшия застрахоател !
винетка за магистралите от техните пощи , на Свиленград има такъв клон на самия граничен пункт до фришопа

# 249
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравейте Simple Smile Ще пътуваме към Истанбул за Нова година с кола. Знаете ли дали ни трябват някакви документи за колата, и как стоят нещата с винетката, от къде да я вземем и тн. Ще бъдем там за 5 дни.

Информацията за магистралните такси и подробностите около стикера за тях присъстват в първи пост на темата, в отделен сектор "Транспорт".
А иначе, за да минете границата с колата, ви е нужна зелена карта и малкия талон на колата. Ако собственикът не пътува с вас, е малко по-сложно.

# 250
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Препоръчайте ми хотел в близост до Капалъ чарши за две, макс три нощувки, моля.
Не държа да е претенциозно. Да е чистичко и със закуска е достатъчно.
Мерси!

Хотел Метро в кв. Лалели, който е на около 10-15 мин.пеш до Капълъто

# 251
  • Мнения: 2 442
Sun Comfort Hotel в Кумкапъ. Вчера чух  едни руснаци като си говорят,че са доволни. Днес напристигнаха и куп румънци. От снимките навън изглежда доста добре и нощувката е около 25 евро мисля. Яд ме е,че по-рано не го видях😁

# 252
  • Мнения: 415
И ние се завърнахме. Готино беше. Посетихме Неолокал, снимахме се с шеф Максут Ашкар, посетихме новата джамия и направихме луд шопинг на Ченгелкьой след обилния обяд. Ядохме и екмек кадаиф с мнооого каймак. Ммм хареса хареса ми. Лошото е, че не се среща често по баклаваджийниците и ще трябва да ходим всеки път до Ченгелкьой, за да похапваме.  Grinning
Този път обаче ударихме греда- искахме да използваме линия на фериботите от Ченгелкьой,  но имаше регата по Босфора. В неделя пък Истанбул маратон. Та станахме и жертви на спорта. Simple Smile
Посетихме и още места, на които сме били и ни е приятно да се връщаме отново. Времето беше много хубаво и това допренесе за още по- добро настроение.

# 253
  • Мнения: 51
И ние се завърнахме. Готино беше. Посетихме Неолокал, снимахме се с шеф Максут Ашкар, посетихме новата джамия и направихме луд шопинг на Ченгелкьой след обилния обяд. Ядохме и екмек кадаиф с мнооого каймак. Ммм хареса хареса ми. Лошото е, че не се среща често по баклаваджийниците и ще трябва да ходим всеки път до Ченгелкьой, за да похапваме.  Grinning
Този път обаче ударихме греда- искахме да използваме линия на фериботите от Ченгелкьой,  но имаше регата по Босфора. В неделя пък Истанбул маратон. Та станахме и жертви на спорта. Simple Smile
Посетихме и още места, на които сме били и ни е приятно да се връщаме отново. Времето беше много хубаво и това допренесе за още по- добро настроение.

Здравейте.
Посетили сте Неолокал, а само за разходка или хапнахте там. Фен съм на шеф Максут Ашкар. Пише, че трябва предварителна резервация за ресторанта. Колко по-рано направихте такава? Хареса ли ви мястото, кухнята, атмосферата? Надявам се при следващо мое пътуване до там да го посетя.

# 254
  • Мнения: 415
MaraiBo., резервацията съм направила на 15 октомври,  а посетихме ресторанта на 1 ноември. Хапнахме и пийнахме. Wink
Харесаха ни нещата,  които поръчахме, най- вече виното и естествено Максут. Страхотен мъж.
За обстановката, абе да си кажа честно малко тъмно ми беше,  но може би така сеосигурява по- голяма дискретност. Знам ли. Гледката е приятна, особено вечер. Сградата, в която се намира ресторантът е също впечатляваща.
Дамата, заради която нашата компания бе в Неолокал се чувстваше като на първа среща със съученик, а след снимките с Максут - просто сияеше. Според мен си струва да се посети, тъй като не е скъпо за такъв ресторант /на нас ни излезе по 300 лири на човек- предястие, основно, бакшиш, вода и вино/. Като виното беше почти половината сметка, но пък бе невероятно.   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт