Търся електронна книга - 25

  • 72 788
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 737
Здравейте,
Търся Екстаз и Еуфория на Силвия Дей. Ще съм благодарна да ми ги изпратите.

slanceto333@abv.bg

Имаш пощата

# 616
  • Мнения: 5
Търся  книгата на Мона Кастен - Спаси ме.   Ако някой може да ми я изпрати ще съм му много благодарна. Имейл адресът ми е: taralej4eto1986@abv.bg

# 617
  • Мнения: 24
Цитат на: ioana_g link=topic=и 1142640.msg39703995#msg39703995 date=1574594167
Дайте мейл
siska.stoyanova@abv.bg

# 618
  • Мнения: 10
Може ли някой да ми изпрати "Крадеца на целувки"?
Имейл:vasistambolieva04@gmail.com

# 619
  • Мнения: 2
Здравейте,
Търся
Одри Карлан “момичето от календара - октомври,ноември,декември”
slavna@mail.bg

# 620
  • Мнения: 17
Здравейте, търся книгата на Л.Дж. Шен Крадецът на целувки.
nystylee@abv.bg
Благодаря предварително.

# 621
  • Мнения: 43
Някой дали е сканирал и обработил деветата книга на Луиз Пени от поредицата за инсп. Гамаш - "Светлина в пукнатините"? Имам първите 8 в електронен вид, но 9-тата още не мога да открия. И се налага да я чета на руски, където са излезли вече до 13-та. Ако някой я има, моля да я качи в свободен файлообменник от типа на dox.bg и да пусне линк.

# 622
  • Мнения: 1 673
Как четете поредици от по 13 книги? Аз това не мога да го проумея. Толкова ли са ви интересни и как намирате време за тях?

# 623
  • Мнения: 43
Как четете поредици от по 13 книги? Аз това не мога да го проумея. Толкова ли са ви интересни и как намирате време за тях?
Както казват китайците - "Път от 10 000 мили започва с една крачка" Simple Smile Първо четеш една книга, след това - друга, трета... и с времето те се натрупват... Ще се учудиш колко много време ще ти остане за четене, ако изхвърлиш телевизора си, както направих аз преди почти четвърт век. И ако не използваш телефона си за друго, освен за обаждания при нужда.

Преди няма и три години, подреждайки произведенията в електронната си книга, започнах да записвам в един файл всичко прочетено и кратките си впечатления от него. Ето как изглежда списъкът към момента:

Скрит текст:
    Bernard Werber - Върховната тайна
    Wolfgang Jeschke - Последният ден на Сътворението
    Philip Pullman - Тъмните му материи (първа трилогия)
    Robert Asprin - Митични приключения (пародийно фентъзи)
    Michael Hjorth & Hans Rosenfeldt - Себастиан Бергман - много хубаво криминале
    Derek Landy - Скълдъгъри Плезънт - Боза, недочетено до края. Авторът е изтрит.
    Clifford Simak - Проектът - не е лоша
    Clifford Simak - Избор на богове - много приятна
    Clifford Simak - Котешко лице - много наивна
    Clifford Simak - Върколак - наивна
    Peter Watts - Слепоглед - липса на идеи, компенсирана с излишно изобилие от термини; недочетено до края
    Jo Nesbo - серия за Хари Хуле - Започва добре, но авторът бързо се изчерпва и търси спасение в клишета с нацисти още в третата книга. Недочетени по-нататък.
    William Golding - Повелителят на мухите (преди половин век е изглеждала шокиращо; сега - съвсем нормално)
    Michael Crichton - Аборт (отлично написана, макар и да няма нищо оригинално)
    Michael Crichton - Фатален срок (съвременност + средновековие; забавна, без да е нещо особено)
    Michael Crichton - Ген (не е лоша)
    Michael Crichton - Изгряващо слънце
    Michael Crichton - Конго
    Michael Crichton - Пиратски ширини
    Michael Crichton - Разкриване
    Michael Crichton - Сфера
    Michael Crichton - Щамът Андромеда
    Michael Crichton - Състояние на страх (за глобалното затопляне) - много добра!
    Michael Crichton - Тринайсетият войн (историческа, за викингите, засега недочетена)
    Michael Crichton - Микро - като останалите без коментар от същия автор - чете се, но не е нещо особено
    James Grady - Бесни кучета - стандартен екшън с малко по-свеж сюжет
    Michael Crichton - Жертвата
    Thomas Abercorn - "Следата Кукабура" - интересен трилър, но не кой знае колко
    Noah Hawley - "Преди катастрофата"; "психологически трилър" - става за едно четене, но не е нищо особено
    David Mitchell - Облакът Атлас - уж постапокалиптична фантастика, не е нещо особено
    Fritz Leiber - Мечове и черна магия (първи роман от чудесната фентъзи серия за Фафард и Сивия Мишелов)
    Josh Malerman - "Гоблин" - невероятно, ама наистина невероятно разводнена боза! Останалите му книги са от същия тип. Авторът е изтрит.
    Arthur Machen - Великият бог Пан - Викториански роман на ужасите. За времето си може да е бил много добър. В момента е интересен само като илюстрация за ограниченото въображение на викторианците.
    Erin Morgenstern - Нощният цирк - интересно и свежо фентъзи
    Richard Matheson - "Аз съм легенда" (постапокалиптична фантастика) и разказите му - Пълна скръб! Авторът е изтрит.
    Richard Morgan - цикъла за Такеши Ковач (смес от Sci-Fi и киберпънк) - много добра
    Zотов - Калашников & Малинин: Еликсир в Ада - много добро!
    Zотов - Трилогия за Апокалипсиса - ВЕЛИКО!
    Hal Clement - "Иглата" - доста добра фантастика, малко по-слабо от "Огнен цикъл"
    Сергей Лукяненко - "Недотепа" и "Непоседа" (фентъзи в стил "космическа опера") - много приятно
    Vivian Shaw - "Странна практика" (фентъзи за лекарка на вампири) - отлично, типично британско
    John Langan - Рибарят (смес от мистъка и фентъзи; поносимо) - не е нещо особено
    Michael Crichton - Дрога - Изключително малоумен роман. В действията на героите няма никаква логика. Произведението е изтрито.
    Robert Wilson - Spin (фантастика със сравнително свеж сюжет) - става
    Blake Crouch - "Уейуърд Пайнс" (психологически трилър) - не е зле...
    Kiril Benediktov - Черепът, короната и чашата (руски приключенско-фантастичен трилър) - клише след клише... авторът е изтрит
    Тери Пратчет - "Примигване на екрана" в превод на Светлана Комогорова - ужасен превод, книгата е изтрита
    Clive Barker - Кървави книги I-IV (сборници разкази, нещо като ужаси) - Елементарни "ужаси" на килограм; произведенията са изтрити. Авторът има и сравнително добри книги.
    George Martin - Трескав блян (вампирска история от автора на "Пътешествията на Тъф") - доста добро
    Dolores Redondo - трилогия "Бастан" (криминале с елементи на мистика) - "елементите на мистика" са леко излишни и изсмукани от пръстите, но в общи линии - доста добро...
    Фредерик Пол - "Планетата в края на времето" - хубава фантастика, като всичко на автора
    Erik L'Homme (Ерик Л'Ом) - трилогия "Книгата на звездите" - не лошо фентъзи от типа на "Недотепа" и "Непоседа" на Лукяненко
    Timothy Zahn - Нощен влак за Ригел - много добра
    Karin Fossum - норвежка авторка, криминалета - не е зле, но и не е кой знае какво
    Alastair Reynolds - Домът на слънцата - много добра сага, сравнима с "Фондацията" на Азимов
    Alastair Reynolds - Вековен дъжд - също отлична фантастика
    Alastair Reynolds - прочетох първа част от "Пространство на откровенията" - твърде бавно и мудно действие...
    Jostein Gaarder - Светът на Софи (роман за историята на философията) - велико!
    Дмитрий Глуховски - "Текст" - тежка, но доста добра
    Whitley Strieber - "Войната за душите" по-скоро посредствена, но за едно четене става
    Joanne Rowling - "Смъртоносно бяло" (четвъртата книга под псевдоним Робърт Галбрейт) - най-добрата от серията
    Jonas Jonasson - "Стогодишният старец, който скочи през прозореца и изчезна" - много добро!
    Simon Beckett - хрониките на д-р Дейвид Хънтър - едно от най-добрите криминалета на всички времена!
    Simon Beckett - "Кървави белези" - не чак от класата на "Хрониките", но доста добра
    Vernor Vinge - "Краят на дъгата" - не е лоша
    Timothy Zahn - Ангелиада - много добра
    Timothy Zahn - Гонитба за Икар - много добра
    Timothy Zahn - Блеколар - по-слаба от предните, но все пак става
    Stina Jackson - "Сребърният път" (шведско криминале, първа книга на авторката) - тежка, но добра
    Rudyard Kipling - Земята е плоска (сборник разкази) - пълна скръб!
    Lars Kepler - цикъл за инспектор Юна Лина (шведско криминале) горе-долу става, не е зле...
    Peter May - трилогията "Остров Луис" - доста, да не кажа много добра
    Peter May - "Подпалвачът" (първа книга от серията "Ян и Кембъл") - не е зле
    Роджър Залазни - "Роза за Екелсиаста" от "4 истории от утре" - рядка боза
    Peter May - "Опасната тайна на залата с фреските" (издадена и като "Необикновени хора" и "Сухи кости") (първа книга от серията "Разследванията на Енцо Маклауд") - сравнително добра
    Ursula Poznanski - "Еребус" (нещо като играта "Син кит") - пълна скръб; напълно алогично поведение на героите; авторът е изтрит
    Kakuzo Okakura - "Книга за чая" (най-доброто описание на чайната церемония като философия и светоглед)
    C.J.Tudor - "Тебеширеният човек" - сравнително добро криминале
    C.J.Tudor - "Похищението на Ани Торн" - по-зле от предната; авторката се опитва да подражава на Стивън Кинг, вмъквайки свръхестествени елементи от градския фолклор
    Сергей Лукяненко - "Линия на бляновете" I част на български - едно от средните му произведения - не е от класа на "Патрулите" или "Кваzи", но и не е като втората половината "Чернова" и като "Белова"
    Iain Pears - "Аркадия" - изкуствено разтегната и объркана боза (критиците го описват като "експерименти с езика и формата на повествованието"); авторът е изтрит
    John Verdon - Серия "Дейв Гърни" (криминални романи, авторът започва да пише на 68 години) - изключително добро криминале!
    David Brin - Килн хора (свежа фантастика с елементи на киберпънк, но доста разтегната)
    Роджър Залазни - "4 истории от утре" - изключително рядка боза
    Chris Carter - серията за Робърт Хънтър; романите изглеждат като сценарии на холивудски екшъни; авторът е изтрит
    Louise Penny - "Разследванияна на инсп. Гамаш" (криминале) - много добра, въпреки "политкоректните" елементи - черна дебела бивша психоложка, двойка педали, които всички обичат и т.н....
    John Douglas & Mark Olshaker - "Ловец на мозъци" - документална книга за профайлърите от Куонтико (ФБР); не е лоша, въпреки безкрайните хвалби на авторите и опитите им да докажат колко са полезни
    Nicolas Beuglet - "Пациент 488"; френски психотрилър, не е зле

# 624
  • Мнения: 1 673
Телевизора почти не го включвам, спрели сме кабелната от около три години. Телефона и него го ползвам много рядко. Нямам мании да се снимам и да пускам сторита по цял ден като някои, Но имам момченце на 2.5 годинки и от него не ми остава много време за книги. Не мога да се концентрирам да чета... Успявам да чета поне по книга на месец, но понякога и за толкова нямам време.

# 625
  • Мнения: 3 662
Някой дали е сканирал и обработил деветата книга на Луиз Пени от поредицата за инсп. Гамаш - "Светлина в пукнатините"? Имам първите 8 в електронен вид, но 9-тата още не мога да открия. И се налага да я чета на руски, където са излезли вече до 13-та. Ако някой я има, моля да я качи в свободен файлообменник от типа на dox.bg и да пусне линк.
На това му се казва пиратстване.

# 626
  • Мнения: 43
Телевизора почти не го включвам, спрели сме кабелната от около три години. Телефона и него го ползвам много рядко. Нямам мании да се снимам и да пускам сторита по цял ден като някои, Но имам момченце на 2.5 годинки и от него не ми остава много време за книги. Не мога да се концентрирам да чета... Успявам да чета поне по книга на месец, но понякога и за толкова нямам време.
Това ми напомня за разговора между две приятелки:
- С мъжа ми се колебаем - дали да си вземем куче, или да си направим бебе?
- А, значи се чудите дали да си съсипете килима, или живота?
Stuck Out Tongue

Някой дали е сканирал и обработил деветата книга на Луиз Пени от поредицата за инсп. Гамаш - "Светлина в пукнатините"? Имам първите 8 в електронен вид, но 9-тата още не мога да открия. И се налага да я чета на руски, където са излезли вече до 13-та. Ако някой я има, моля да я качи в свободен файлообменник от типа на dox.bg и да пусне линк.
На това му се казва пиратстване.
Да си сменя ника на "Радка-пиратка" ли, що ли? Smirk Според теб останалите електронни книги, които се разменят в тази тема, откъде са дошли? Да не си въобразяваш, че издателите сами са ги качили в мрежата?

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 02:20 от Karin4e

# 627
  • Мнения: 3 662
Да си сменя ника на "Радка-пиратка" ли, що ли? Smirk Според теб останалите електронни книги, които се разменят в тази тема, откъде са дошли? Да не си въобразяваш, че издателите сами са ги качили в мрежата?
Оправдаваш си откритото питане за пиратстване с "ама те и другите правят така"? Досега поне мълчаливо се подминаваше това обстоятелство. Ти си първата, която директно отправя питане. Не съм много сигурна, че е по правилата на сайта.

# 628
  • Мнения: 1 673
Вица е глупав. Нито кучето, нито бебето съсипват живота. Хубаво е да се грижиш и за двете същества. Blush

# 629
  • Мнения: 15
Здравейте, търся Братята Винсънт на Аби Глайнс.

Благодаря
integral.dzzd@gmail.com

Общи условия

Активация на акаунт