Частни училища - информативна тема 28

  • 30 886
  • 759
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 5 257
Разпитах аз моето дете. Излизали са днес малко, едва 3 пъти (последният е от 15:30 натам), другите пъти за по малко 20тина минути, което не е малко според мен. Не им дават по тревата, защото беше кално, но на съораженията нямаше проблем.
П.С. Объркала съм аз кой е Рангелов, той е много готин и мил (поне пред родителите), другия си е строг (въпреки родителите хахахаха)

# 256
  • София
  • Мнения: 9 558
Впечатлих се от 5-те часа математика на английски език в Иззи. Рейни, би ли споделила малко подробности, децата учили ли са преди това и как се справят тези, които за първи път се сблъскват с езика.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 19:34 от rosi_ta

# 257
  • софия
  • Мнения: 4 985
Рейни, а те не приключват ли 15,30?

# 258
  • Мнения: 6 301
Рейни, а как е решен въпросът с транспорта, щеше да има две- три точки само, от които да тръгват бусове, така ли е или точките са повече? Хвана си белята с тази тема, разпитваме те като гестаповци направо Grinning

# 259
  • София
  • Мнения: 5 257
Росита, за седмица и малко не мога да дам информация.

Амели, да точно така. Имат сутрешна почивка, на обяд почивка и след 15:30 изцяло (това за двора де, иначе имат и други почивки) Simple Smile

Редактирам, че се оказа, че часът по спорт на двора, детето не го брои за излизане Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 2 780
За ПУК - не звучи толкова зле, rainy. Особено, ако наистина приключват в 15.30. За следващите ще е полезно. Всеки да си прецени много ли е, малко ли е.

# 261
  • София
  • Мнения: 5 257
За да си сверя часовника, вашите колко излизат на двора?
В ДГ излизаха по-рядко, а тук съм с усещането, че явно това е малко, вярно беше в държавна....

# 262
  • Мнения: 6 301
В частните градини по принцип излизат много, а в държавните - не толкова, щото си е зор за лелките и въобще. Но училището не е градина, по принцип няма училище, където с часове да са навън. Три пъти по 20 минути си е нормално, дет се вика, макар че за мен в тази възраст трябва да излизат много повече.

# 263
  • София
  • Мнения: 5 257
Явно не съм се изразила правилно- 2 пъти по 20 мин (преди обяд и на обяд), после учебен час (много съм зле, но не знам колко минути е той) по физическо + от 15:30, докато я взема.. аз отивам към 17:30, но тя трудно тръгва преди 18...това са 3 + часа навън (за сега само при хубаво време, не знам как ще е като паднат температурите, при дъжд не ги извеждат)

# 264
  • Мнения: 206
В частните градини по принцип излизат много, а в държавните - не толкова, щото си е зор за лелките и въобще.
От моя опит- в градината( държавната) излизат много, защото навън децата се гледат по-лесно-вече са  по-големи, тичат си, крият се, гонят се  или по-малките са в пясъка, госпожите си седят на пейка , говорят си и хвърлят по един поглед, иначе вътре  е много по- зор-трябва да ги занимават.Може би е и до градина.
По темата -за Иззи- от тук разбирам, че имат и  3-та група( малкият ПУК). Там са 5 годишни деца, даже някои на 4 , ако са родени в края на годината, и  е редно да  спят на обяд-има ли изобщо място за това. Не знам  защо са се нагърбили и с градинска група-явно не много успешно, след като хората бягат още на втора седмица. Беше добре да са си проучили нещата предварително /да се консултират с хора с опит-даже може и с допитване до бг мама / и да не тръгват с фалстарт. Дано се коригират бързо, че имат потенциал с  преподавателски състав.

# 265
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная колко хора тук са работили с група в днетската градина, но честно мога да кажа, че за мен извеждането на децата навън беше най-голямото изпитание заради опасността от травми. По-лесно се следи за безопасността им в класната стая, макар и там да могат да се бутнат, да се ударят на ръба на мебел или да се сбутат в тоалетната. Но навън е много по-опасно, никак не ми беше до седяне на пейка и викане от нея. Добре, че не станах редовен учител! Нямаше да издържа на напрежението как да опазя децата.

# 266
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз не мисля, че Иззи са сбъркали като взимат деца от 3 гр. (малък ПУК). В много частни градини децата не спят на обяд. Моите не са спали в 3 гр. Напротив, адмирирам, че се опитват да работят и с по-малки дечица, стига да не ги ръчкат с чак толкова много учене.

# 267
  • София
  • Мнения: 62 595
Трета група спят. Може да мрънкат, че са големи и не им се спи, но ако имат креватчета и всичко, както му е редът по нашенските градини, повечето са заспали, докато приказката преполови. В четвърта група също доста деца, ако имат възможност, биха легнали да спят. Изморяват се като се започне от ранното ставане вкъщи, после до обяд имат учебни часове и след като се нахранят вече са изнервени от умора. Най-доброто, което може да се направи за едно малко дете, особено в трета група е да легне да спи. В четвърта група(голямата предучилищна) също се изморяват и изнервят, някои от тях търсят начин съвсем физически да си починат като лягат по килима. Това, че има деца, които не искат да спят след обяд и наистина като индивидуален ритъм нямат нужда, са единици. Ако им се даде възможност всички спят. После не можеш да ги събудиш.

# 268
  • София
  • Мнения: 16 197
Моят е 11 клас и още си спи след училище (откак е в Колежа, спи редовно). Дремва около час и след това започва да учи. 

# 269
  • Мнения: 7 159
В 4-та група децата масово не спят.
Моите 2 от 3 деца не спяха следобеден сън от тригодишни.
Разбирам, че на учителките е по-лесно в 13.00 ч всички деца да бъдат сложени по креватите, но за голяма част от децата е мъчение.
Сега, ако имам 4-то дете щях търся ЧДГ без осигурен следобеден сън за трета и четвърта група, където децата в следобеда да имат спокойни, ненатоварващи занимания, да играят тихи игри, да им се чете/разказва приказка/книжка и т.н.
Кво ще търся, ако имам средства, директно си записвам детето в Изи. Sweat Smile

Хахаха, Шарки. И моята неспяща в ранна детска възраст девойка дремваше след колежа.

Общи условия

Активация на акаунт