Частни училища - информативна тема 28

  • 30 896
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 302
Какви са тези фургони, бе хора, чета и не вярвам на ушите си. Не бях чувал такова нещо. За мен е потресаващо и чак не мога да повярвам, че не се шегувате нещо. И какво представлява този фургон?
Не знам, ама за такова нещо смятам, че МОН трябва да отнеме лиценза.

# 76
  • Мнения: 5 898
Мецане, за мен и за теб е абсурдно. Но както виждаш, за родителите на деца, учещи в тези фургони не е. И просто се опитвам да осмисля до къде може да стигнат безобразията, а ние да търпим, заради липсата на по-добра алтернатива.

ТЕ са в една стара  еднофамилна къща на бул. Никола Петков. От едната страна са затиснати от някакво предприятие, а от другата от магазини за промишлени стоки и полуразрушени сгради. Фургоните май не се виждат от булеварда. Аз не съм ги виждала, минавайки транзит. Та бях изумена, като ми казаха. Абсолютно неприемливо за училище. Честно казано МОН са виновни, че изобщо са им дали лиценз за тази локация.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 10:14 от .♥.Fancy.♥.

# 77
  • Мнения: 8 263
Всеки сам решава къде да изпрати детето си. Но вече стана едното за сметка на другото, което хич не ми харесва.
Да си призная за ТЕ чувам хубави неща но липсата на място трябва да ги спре да разрастват училището.
Същото почна да се случва с Увекинд. ПУК в Бояна; 1-4 клас в Княжево, 5-7 на Руски паметник.
Е все пак локацията е от значение. Не е необходимо да се развозва детето из цяла София.

Вярно, че голяма част от разходите са за учители...ама пък толкова ли не остават пари за една читава сграда.

# 78
  • София
  • Мнения: 700
Обещанията на директорката на ТЕ за нова сграда ги слушам от както моето дете беше 3та група там.
С фанфари на няколко пъти обявяват някаква локация, след което - тишина...До новите фанфари.
А климатиците са средство за отопление и в мухлясалата къща на градината им, където детето ми беше нон стоп болно.
Другото, което е мега дразнещо там е, че ръководството е напълно семейно - директорката, баща й, който е обявяван за духовен водач,  племенникът, който е административен директор, синът - който води часовете по незнамсикаква медицина, дъщерята също се мотае там в качеството си на не знам каква....
Ако има малко външни лица, освен учителките не би било никак зле, защото така ще бъде фургон, след фургон, след фургон, докато запълнят целия двор

# 79
  • Мнения: 912
Много се извинявам за въпроса, но някой може ли да ми каже какви са тези фургони, които могат да съберат цял клас. Сигурно са нещо голямо. Как изглежда това чудо на техниката?
Някак си моята представа е за тези строителни фургони, от чиито коминчета през зимата пуши... Не коментирам факта, че плащаш една торба с пари, за да ти учи детето във фургон. Но пък за сметка на това, предполагам, че на децата им е забавно ... Знам ли вече - нищо не може да ме учуди.

# 80
  • Мнения: 6 302
Ужас.
Ето Питагор колко са читави. Приемат само един ПУК. При интереса към тях могат да съберат десет пука, и то като подбират децата. Ама не го правят, за което евалла.
А и ПБ като отдавна имат прием над капацитета си, така си влошиха нещата, че вече никой не си и помисля да ги спряга като алтернатива на СС. За съжаление май и СС тръгва по подобен път, и то стана прекалено голямо, пренаселено, а това неизбежно води след себе си редица негативи.

Но ТЕ, от това, което чувам, никой не може да ги бие по абсурдност.

# 81
  • Мнения: 19 309
И аз не мога да си представя фургоните. Как побират цял клас? По-горе писахте, че имат дори по две класни стаи?
Тоалетната как така навън Rolling Eyes Сега остава да кажете, че са от тези сините.

Иначе разбирам родителите на децата. Ако са минали приемните процедури в други частни училища, какво могат да направят...
освен да протестират, но ако няма място, ще са само на празни обещания и изчакване.
Топленето с климатици зимата също не го одобрявам нито вкъщи, нито в училище.

За СС приемът в ПУК е 5 класа, но после продължават да остават 4 нали? От първи клас нагоре?
Въпросът не опира дори само до капацитет на сградата, а и до намиране и обучаване на учители.

# 82
  • София
  • Мнения: 18 058
Далеч съм от идеята да приема фургон за добро място за учене,  при това в училище,  за което се плаща солидна сума,  но.. Сега се сетих как преди няколко години в един немски град видяхме в двора влаков вагон ,от тези с широките врати и ниската платформа за качване.  Привлече погледа ни с красивите графити на детска тематика и се приближихме до оградата да го снимаме. Беше  отворен.. И вътре имаше луксозен тъмен ламинат на пода, добро осветление на тавана  освен огромните прозорци и чинове за 1 човек + столове с анатомични облегалки. Частично се виждаше,  та не знам каква е била учителската катедра и имало ли е тоалетна.  Не знам и какво правят/учат деца там,  но явно не  беше спрян от експлоатация от някоя тамошна институция. Но най-вероятно не е за системно учене,  а за някой арт кръжок или клуб.

# 83
  • Мнения: 5 898
СС от години поддържа една и съща политика. 5 класа ПУК, които стават 4 класа нагоре. От миналата година училището има още един етаж и има дори свободни помещения. Има отделни кабинети по специалните предмети.
ПБ няма да го коментирам подробно. Там капацитетът на помещенията се запълни до дупка още преди да е довършена сградата напълно. Но проблемът е че общите помещения за хранене и спорт не са увеличени и организацията им както винаги е под точката на замръзване. От там и титаничния хаос. Миналата година дори храна не достигаше. И не могат да насмогнат с учителите. Не, че някога изобщо подборът им е бил особено добър и критичен. И, че от всяко нещо се търси печалба и връщаниците на комисион.

Преди време пишех точно за опасенията си в такива случаи. Прекомерното разрастване води до грешките на растежа и съответните проблеми.

# 84
  • Мнения: 1 115
Миналата година пак в тази тема - мненията за ТЕ бяха много положителни. До толкова, че ние го набелязахме като потенциално училище за детето след 5 клас.
Разбира се направихме си  задължителното проучване, среща с тях, 2 пробни дни и взехме друго решение.
Относно базата - мнението на дъщеря ми беше "little spooky house"
Въпросните фургони не са точно фургони, а конструкции от типа сухо строителство. Вътре са светли и приветливи, за разлика от къщата, но аз умрях от студ докато провеждахме срещата с директорката там.
Чисто битовото ми усещане беше като да съм попаднала в занималня.

# 85
  • Мнения: 8 263
Увекинд в Княжево също имаха фургон в двора за класна стая. Но той беше някаква лаборатория.
Тоест никой клас не е преживявал там цял ден.

# 86
  • Мнения: 5 898
Фургони са си. От тези, които могат да се надстройват на няколко нива и са с всякакви опции като обем. Виждали сте ги в Европа около  големите строежи. Сега, чисто битово са далеч над нивото на фургоните, които помним от соц. време. Но са временни помещения и за мен недопустими за класни стаи, в които децата да прекарват по цял ден.

# 87
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Синът ми навремето ходеше в една детска градина в Княжево/Бояна, която също беше във фургон. Не помня къде им бяха тоалетните, тук пишат още няколко родители от същата ДГ, може да се сетят. Отначало ми беше малко странно, но после свикнах. За мен проблемът е, че едно училище има нужда от много повече от класна стая - физкултурен салон, съблекалня, кабинети с мултимедия, лаборатории, хубаво би било и по музика, защо не и по арт... Това ми се бие с тези фургони, а не че там е класната стая на децата.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 13:15 от Тинкърбел

# 88
  • Мнения: 5 898
Е те за класни стаи нямат помещения, ти искаш лаборатории и салон за спорт.

# 89
  • Мнения: 3 950
В СС тази година приемът беше 56 деца ПУК - 4 класа по 14.

Общи условия

Активация на акаунт