Частни училища - информативна тема 28

  • 30 868
  • 759
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 125
Извинявай Рейни, исках да напиша програмата и какво се учи всеки ден. Нали имате програма за всеки ден?Примерно на ден колко часа математика и български има и колко часа игра и спорт... Това според мен ще даде разни отговори...

# 241
  • София
  • Мнения: 5 255
е_то, цялостната програма няма как да я споделя, но мога да отговоря- по програма започват деня с гимнастика и имат 1 час спорт на ден.

# 242
  • Мнения: 6 301
Хъм, Рейни, досега никой родител не се е притеснявал да сподели по колко часа МАТ, БЕЛ или английски имат, не конкретната програма, но примерно хорариумите.
Явно в Иззи всичко е голяма тайна, сигурно са ви забранили да споделяте.
Например, и уличните кучета знаят, че в СС има седмично 10 часа МАТ, 10 часа БЕЛ и 10 часа английски, това е писано милиони пъти тук от милиони потребители, без да се притесняват. Дори мисля, че Жасмин навремето и седмичната програма на 6 клас беше постнала. Хорариумите на Питагор също са споделяни тук много пъти, а и на други училища.
Даже по инициатива на Попеа сравняваха хорариумите по МАТ в различните гимназии и в АК, всеки си написа хорариумите на училището, в което е детето му, никой не се притесни от нищо.

Според мен питането на e_to е съвсем резонно.
Че по програма започват с гимнастика, изобщо не е отговор на въпроса какво се учи, поне като обем часове, а камо ли пък като съдържание. Явно е свръх - секретна информация...

# 243
  • София
  • Мнения: 7 277
Питането е резонно, но Рейни може да няма информацията. Помня, че и аз навремето си задавах въпроса по колко часа учат това и онова в 3-та група и от ДГ не можеха да ми кажат. Накрая залепиха лист с програма на вратата и от там се информирах, но часовете бяха далеч от това, което се учи в "големия" ПУК в ЧУ (визирам по 2 ч./дневно МАТ, БЕЛ и ЧЕ). В тази връзка - мисля, че в 3 гр. децата наистина имат нужда от много игра и занимания тип фина моторика, логическо мислене, театър, музика и т.н., а не да гонят хорариум по предмети, които така или иначе ще захапят по много още от ПУК почти във всяко ЧУ.

# 244
  • София
  • Мнения: 5 255
Татко Мецан, нямаме в договора какво мога и какво не мога да споделя, изобщо клауза за неписане или друго. Просто аз не съм наясно. Щом е споделяно за другите учлища (аз не съм чела) хорариумът е като на СС Simple Smile С разликата, че 5 от часовете по МАТ са на английски. Имат 5 часа наука седмично.
Аз се наплаших, защото като бяхме на среща в Прогресивно снимах програмата им и любезно ме помолиха да изтрия снимката и от тогава съм с впечетлението, че не е ОК.

Аш, как така без представа имаме програмата и в електронен и на хартиен носител Simple Smile

# 245
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз се наплаших, защото като бяхме на среща в Прогресивно снимах програмата им и любезно ме помолиха да изтрия снимката и от тогава съм с впечетлението, че не е ОК.
Уааауууууу! Тия ми станаха фаворити по неадекватност! Диктатура от ново поколение!
Всъщност е забавно - една молба за изтрита снимка= един потенциален ученик по-малко...

# 246
  • Мнения: 5 425
Аз се наплаших, защото като бяхме на среща в Прогресивно снимах програмата им и любезно ме помолиха да изтрия снимката и от тогава съм с впечетлението, че не е ОК.
Уааауууууу! Тия ми станаха фаворити по неадекватност! Диктатура от ново поколение!
Всъщност е забавно - една молба за изтрита снимка= един потенциален ученик по-малко...
Всъщност, ако се замислите, не бихте искали всеки да знае седмичната програма, по която учат децата ви. Хорариумът е друго нещо и не би трябвало да е тайна.

# 247
  • Мнения: 5 898

Всъщност, ако се замислите, не бихте искали всеки да знае седмичната програма, по която учат децата ви. Хорариумът е друго нещо и не би трябвало да е тайна.

Замислям се и пак не мога да се сетя какъв би ми бил проблема да се знае програмата?

# 248
  • Мнения: 19 296
На някои училища-ПЧМГ, СМГ-съм виждала програмите на сайтовете им. Какво скрито има?
Не само хорариумът е важен, а как е организиран денят също.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 17:05 от Дъждец

# 249
  • София
  • Мнения: 17 282
Написаното от Амели е много стряскащо, особено за плачещото детенце. Като знам и моето какъв наплашен заек беше в началото!

Влизам да споделя, ако някой се интересува от ОТ, че дъщеря ми сега ми каза, че вече имат 3 салона от тази година, "всеки учител си има салон" и няма да играят с други. Преди имаше дни, в които деляха салона с друг клас, те са малки класове и не беше драма, но на нея не й беше приятно да са с други, затова сега се е зарадвала.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 779
Ами дано Иззи да си дадат сметка, че децата не могат и не трябва да стоят само на чин. Ако не осигуряват достатъчно време за междучасия и свободна игра, скоро ще се чуят и други отрицателни отзиви.

# 251
  • Мнения: 3 794
Бърди, също така има нова стая за рисуване и музика. Мисля, че и по компютри Simple Smile

# 252
  • Мнения: 7 159
Е, чак пък стряскащо.
Децата плачат поради различни причини/особено пък в тази възраст/ с различна сила и продължителност според темперамент, характер и т.н.. Ние тук само можем да гадаем за истинските причини относно решението на родителите за преместване.
Да, в  тази възраст имат нужда от повече игри и забавления, ама и не вярвам цял ден да ги държат на чиновете. Наистина не вярвам, докато не се появят поне няколко потребители за да потвърдят написаното от Амели, че ги "държали на чиновете да учат, като препарирани и не са им давали да ходят по тревичката"./Амели, извини ме/

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 17:42 от Фран

# 253
  • София
  • Мнения: 17 282
Бърди, също така има нова стая за рисуване и музика. Мисля, че и по компютри Simple Smile

Да, вярно, това забравих. За компютрите не знам обаче, моето артистично блейче хич не се вълнува от тия неща Simple Smile

Франи, може би защото съпоствих с моето срамежливче, не знам. Тя сега е вече наперен третокласник, но си беше свито зайче в началото.

# 254
  • софия
  • Мнения: 4 985
Няма за какво, Фран! Правилно е човек да подлага прочетеното (чутото) на съмнение. Дано недочакате още някой с отрицателно мнение! Дано “заявената идея” устои и се развие правилно! Дано са си напаснали часовника едни с други - предлагащи и ползващи услугата!

Общи условия

Активация на акаунт