Частни училища - информативна тема 28

  • 30 843
  • 759
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 17 281
Мисля като Онна, ако не са домашните през уикенда, реално децата на целодневен режим нямат време, в което да работят сами и да се научат да си организират времето.
За мен пък е полезно да видя къде и какво й куца.
И при нас домашните са реално за около час-два, на практика може и цял ден, заради прекъсвания за мрънкане колко е ужасно Joy
Лейка, сега те прочетох- пак имат супер много време за нищоправене, аз също смятам, че е важно да има такова време и гледам да го осигуря (ама да не е на компа и телевизора Simple Smile).

# 301
  • София
  • Мнения: 18 034
Скрит текст:
Росс, извини ме, но си мислех, че няма човек във форума (хайде, не във форума, но в темата), който като прочете само два поста на Фенси (само като стил на писане, ако щеш, не като информация в тях), да не се сети коя е. А като се сети коя е, е немислимо да каже, че тя е против ЧУ. Та детето й е в такова.. И ти като Шарки, която я беше набедила преди време, че е скрита Попея с мултиакаунтинг. Simple Smile
Аз пък се кефя на Фенси, макар че назад във времето доста се дърпах с нея. От малкото хора е, няма как да не го призная, които не си затварят очите за недъзите и на ЧУ, и на ДУ.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 08:20 от пенсионирана русалка

# 302
  • Мнения: 32
Та нали целодневната форма на обучение  включва и времето за самоподготовка, вярно, не е като вкъщи и не ги учи да си оптимизират времето, ама не е чак без хич. Не знам за вас, на нас не ни стигат почивните дни, голямата събота сутрин е на испански (нейно желание),  малкият е на плуване през това време, после разходка, пазаруване, готвене и денят свършил, а пък му се иска на човек и малко нищоправене. За мен също е полезно да видя пропуските, но пък ми е вредно да учим, че понякога драмата е голяма Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 7 277
Самоподготовката в училище се прави в клас, а за домашното детето трябва да остане само и да го напише. И затова понякога се получава целодневно писане Joy

И аз подкрепям критичността на Фенси. Пише искрено и ненадменно. Плюс това този т. нар. негативизъм явно има за цел да провокира да се подобрят нещата. Вижда се, че много училища стартират без да са съобразили капацитета на сградата с изискванията на дейността си. А хубавите неща, както писа Лейка - тях ги има на сайта.

# 304
  • Мнения: 5 425
Плюс това този т. нар. негативизъм явно има за цел да провокира да се подобрят нещата.
Нещата обаче искат работа за да се подобрят, а не критика.
Колкото до сградите, то сложете към тях малките паралелки и таксите. После изберете двете, с които искате училището да се съобразява и не спорете за третото...

# 305
  • София
  • Мнения: 7 277
Ами добре, щом заради привилегията да се учи в малка паралелка, хората са съгласни на фургон поради липса на приходи, обезпечаващи по-добри условия, аз какво повече мога да кажа - явно е въпрос на личен приоритет да се избере такова училище. Да не говорим, че малките паралелки в някои училища са такива, защото желаещите са толкова. Досега съм чула само за две частни до 7 клас, които връщат кандидати. В другите записват всеки желаещ.

# 306
  • Мнения: 1 114
Едното е СС, кое е другото?

# 307
  • Мнения: 32
Азбуки, сигурно, с техните безумни изпити за предучилищна, нагоре сигурно ще искат препоръка и мотивационно писмо от кандидат ученика

# 308
  • София
  • Мнения: 7 277
Едното е СС, кое е другото?
Питагор/ПЧМГ е другото училище, което със сигурност има сериозен за възрастта изпит и има деца, които не са приети.

П.с. Вярно, три са, + Азбуки, по разкази от миналата година.

# 309
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Един нов искрен, позитивен потребител ще има, който има желание да споделя и не се страхува да опита ново училище, и вие ще направите всично възможно да й загорчи с анализи и критика дума по дума, за всяка дреболия, която е споделила... Не разбирам какво се печели така и защо просто не кръстим темата “фенове на СС”, а не “Частни училища-информативна тема”.

# 310
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
... и защо просто не кръстим темата “фенове на СС”, а не “Частни училища-информативна тема”.
Ми най-вече защото не всички сме фенове на СС.

# 311
  • Мнения: 7 154
Един нов искрен, позитивен потребител ще има, който има желание да споделя и не се страхува да опита ново училище, и вие ще направите всично възможно да й загорчи с анализи и критика дума по дума, за всяка дреболия, която е споделила...
Огорченията може би са единствено за rainy, за съжаление. И ще е жалко, ако спре да споделя, но във времето ще се появят други потребители, сигурна съм.
Иначе аз не видях нито един негативен коментар подплатен с доказателства. Само догадки за кабинетна система, липса на помещения, плачещи деца и учене по цял ден. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 4 032
Ами да добавим още едно с безумен изпит. В Britanica Park School имало препитване по английски за ПУК.

# 313
  • Мнения: 125
Аз също се надявам Рейни да не спре да споделя. Аз лично доста позитивни и хубави неща според мен видях в нейните постове.
Пипи, много си права...

# 314
  • София
  • Мнения: 7 277
Ами да добавим още едно с безумен изпит. В Britanica Park School имало препитване по английски за ПУК.
Знаеш ли дали има неприети вследствие изпита?

Общи условия

Активация на акаунт