Частни училища - информативна тема 28

  • 30 863
  • 759
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 794
Забравих да го добавя, но май е по-добре като отделно мнение:
Какво мислите за образователни технологии?
Тези часове от 60 минути в първи клас?

Здравей. Моята дъщеря е във 2-ти клас вече.
До колкото знам часовете са разделени на блокове и никога не ми се е оплаквала, че й е било тежко или скучно. Ходи с голямо желание и съм много доволна от преподавателите.
Лятото я бях записала на школа по английски език за 2 седмици. Похвалиха я много за знанията, а беше най-малка в групата.
В края на първия срок има междинна среща с всеки родител. Дава се обобщена информация за детето - как се справя и всичко, свързано с учебния процес и общуването в училище. Нашата класна е много ангажирана с децата и винаги дава информация, когато има нужда или когато я попитаме.
Домашните за сега са само за почивните дни. Има специална система, в която родителите имат достъп и там се публикува информация по какво се е работили през седмицата, както и какво е домашното. Има и видео-уроци.
Тази година има още по-голям избор за извънкласни занимания.
Мисля, че и на Бърди детенцето е там и може да сподели впечатления Simple Smile

# 526
  • Мнения: 36
Love_fairy,,
Благодаря много за отговора. може ли да ми кажеш какво мислиш и за тяхната база и спортни занимания?
Аз мисля, че, може би, това е подходящият вариант за нас, но пък не съм сигурна за следващите години..
Някак си имам чувството, че се опитвам да реша проблема година за година, а нямам цялостно решение и това много ме притеснява.

Относно коментара ми за 73-СОУ,  мисля че беше грешка да го споменавам тук и се извинявам, ако съм изместила фокуса от частните училища като цяло, към едно конкретно държавно училище. Просто имаше отношение към големината на групите и разликата в официалното становище и реалността. Дискусията е много интересна за мен, но няма отношение към тази специфична тема,.

Някой има ли лични наблюдения от Меридиан 22?

# 527
  • Мнения: 3 794
Елвида, тази година има три нови салона. Също така изцяло обновени етажи в гимназията и тематични кабинети. Аз не съм ходила да ги видя, но ако имаш време може да отидеш на място и да ти покажат всичко.
Има много извънкласни занимания - за всеки вкус. Иначе в часовете по ФВ госпожата им дава много упражнения и децата са във възторг от нея.

Според мен е добре да идеш на място, за да  усетиш всичко от първо лице. На сайта им има информация за обучението и методиката - имат авторска система за обучение и авторски помагала.

# 528
  • София
  • Мнения: 7 277
Love_fairy,,
Благодаря много за отговора. може ли да ми кажеш какво мислиш и за тяхната база и спортни занимания?
Аз мисля, че, може би, това е подходящият вариант за нас, но пък не съм сигурна за следващите години..
Някак си имам чувството, че се опитвам да реша проблема година за година, ...
Защо мислиш, че се опитваш да решиш проблема "година за година" и според теб какво няма да е наред с коментираното училище за годините след началния курс, ако съм разбрала правилно Simple Smile?

# 529
  • София
  • Мнения: 17 282
Действително, дъщеря ми е в 3 клас в ОТ и в момента нямам никакви забележки към училището. Всяка година се променя към по-добро, учат си уроците от грешките.
Тук знаят по-старите кучета, че много се оплаквах от това, че не ги извеждаха след 4ч от занималнята. Сега освен че ги извеждат повече, пренаредиха и програмата за деня, така че да имат и една пауза навън следобяда.
60-те минути час са по-скоро плюс, те не са реално пълни 60 мин, госпожата преценява как са децата и може да ги пусне да починат, или да смени заниманието. Но като цяло е добре, защото успяват да се фокусират в конкретния предмет.
Класът ни е от 13 деца, индивидуално внимание има: ако някое дете не е разбрало или осмислило нещо, се прави допълнителен час и се отработва. С дъщеря ми например госпожата работи по математика отделно; на други деца правеше самостоятелни диктовки; понякога е давала индивидуални домашни. Не оставят децата да не отработят материал, преди да продължат напред.
Английският, според мен, е на много високо ниво, учителките са прекрасни. Моята дъщеря също две лета ходи на английското лятно училище, с нейтиви, там не мога да кажа, че научи много нова лексика, но се отпусна да говори. Взе и първия кеймбридж сертификат, забравих му името, но от училище им организираха подготовката, изпита, всичко. Аз не държа на сертификатите на това ниво, но я посочиха учителките като справяща се и предложиха да я включат.
Иначе извънкласни има страшно много за след 4ч, има и занималня, ако не искате. Дъщеря ми се прибира с бус и не исках извънкласни, но има едно арт ателие, което тя обожава от години и там ходи, нямаше как. Ако е на занимание, няма бус след това, та се налага да я взимам един ден аз.
От базата, единственото, което не ми харесва, е че са заедно с Джани Родари и явно не могат да се разберат да направят ремонт на фоайето на партера, ужасно е. Толкова много вложиха в базата, салони, кабинети по специалните предмети, какво ли не, това соц-фоайе си стои така. Подозирам обаче, че то е на Джани Родари, защото имат там няколко кабинета и затова ОТ няма какво да направи. Защото не се стискат за ремонти иначе.

# 530
  • Мнения: 5 898
Единствената полза за децата от ранно ходене на сертификати е свикването с формата, което понижава стреса когато дойдат съществените и истински необходимите.

# 531
  • София
  • Мнения: 17 282
Не се бях замисляла за това, Фенси. Синът ми директно отиде в 10 клас на ... ех, че ми изскочи от главата ... тоя големия сертификат дето за университетите го искат - и си го взе с много висок резултат. Та мислех и с дребното така, ама като я повикаха, какво пък, допълнителни занимания по езика, екстра.

# 532
  • Мнения: 5 898
А, и пропуснах. У нас беше голяма гордост, че си го е взела с максимален резултат. Та и ефекта на самочувствието и стимула за още учене го има.

# 533
  • София
  • Мнения: 16 196
Единствената полза за децата от ранно ходене на сертификати е свикването с формата, което понижава стреса когато дойдат съществените и истински необходимите.
Малкия ми син го пратих точно по същия начин със същата идея и да си кажа, сработи, изобщо не се спича на изпити, даже на изпита за АК не се беше притеснил (за разлика от майка му).

# 534
  • София
  • Мнения: 1 570
Мойта е ходила и на изпити за сертификати, и на състезания, и в по- малките класове хич не й пукаше, но откакто поотрасна, взе да се притеснява.

# 535
  • Мнения: 3 091
Зависи от училището май. Помня навремето, че буса на Увекинд имаше маршрут и чакаш на съответното място.
Всяла сутрин обаче се разминавам с бус на частно училище  (не знам кое) на нашата улица, която е малка квартална такава. Та предполагам взимат детето от къщата му.
Fancy и преди имаше къщи/апартаменти - училища. Св. Георги например.
Предполагам, че зависи от адреса и маршрута на буса. Винаги са взимали/докарвали детето до вратата от Увекинд.

# 536
  • Мнения: 646
Преди 11-12 години не беше така. За това време на Увекинд говоря. Даже май още нямаше училище, а само детска градина.

# 537
  • София
  • Мнения: 6 182
Ми, не успях да влизам в темата и не съм отговорила на Лейка, но за да не връщам разговора назад, ще кажа съвсем накратко, че много ми харесват дискусиите, в които участват всички и няма как да се скатаеш и да не изразиш мнение и позиция. С повечко деца става надвикване.

Моите ходеха на изпит за сертификат с цел аз да осъществя независима проверка на училището. Но пък малкото така се пристрасти да се себедоказва, че сега ме измъчва да си давам парите за изпит Joy

# 538
  • Мнения: 36
Здравейте отново, някой има ли лични наблюдения от Меридиан 22?

# 539
  • Мнения: 18
1) Някой може ли да даде линк към хорариумите на "светата троица"
2) На каква възраст горе долу може да проличи дали дете има потенциал за въпросната света троица
3) Има ли някъде статистика какъв процент от децата влезли в СМГ/НПМГ в 5-ти/8-ми клас са от частни училища и какъв от държавни?

Общи условия

Активация на акаунт