Частни училища - информативна тема 28

  • 30 913
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 898
Ми няма статистика за след 4 клас. Но кандидатите не са много. След 7 е на общо основание.
Хорариум 10/10/10 с леки разлики от час-два.
Какво значи подходящо?

# 541
  • Мнения: 8 269
Коя е " светата троица" ?

# 542
  • София
  • Мнения: 2 780
"Светата Троица" бяха наречени шеговито от потребител - СС, Питагор/ПЧМГ и КО, като най-обсъждани в темата Simple Smile

# 543
  • София
  • Мнения: 12 058
1) Някой може ли да даде линк към хорариумите на "светата троица"
2) На каква възраст горе долу може да проличи дали дете има потенциал за въпросната света троица
3) Има ли някъде статистика какъв процент от децата влезли в СМГ/НПМГ в 5-ти/8-ми клас са от частни училища и какъв от държавни?

Ако до 4 годишна възраст не може да решава диференциални уравнения, да пише есета, да е защитило ниво В1 по английски и да е композирало поне 2-3 сонати, значи няма потенциал. Joy

Ох, много ме разстройват такива постове. Frowning1

# 544
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Аз май помня да сме обсъждали А смг 5 клас. Според родителски статистики повечето деца в см идват от ДУ, като разликата е голяма. Например 10-15% от ЧУ
Не го твърдя със сигурност, мяркала съм го назад из темите.
За ПЧМГ и за след 7 клас Незнам.

# 545
  • София
  • Мнения: 2 780
2) На каква възраст горе долу може да проличи дали дете има потенциал за въпросната света троица
За съжаление е трудно да се каже дали едно дете ще се чувства добре в което и да е училище докато не започне. Ако вие откривате нещата, които търсите в някое от трите училища-опитайте. Приемът за съжаление не означава, че ще се окаже "вашето". Историята помни случаи на преместени деца и от трите по най-различни причини, както и такива неприети в ПУК, а приети в по-горен клас и справящи се повече от чудесно.

# 546
  • София
  • Мнения: 7 277
Умственият потенциал и способностите не са най-точният измерител. По-важното е детето да може да се адаптира. Дали ще или няма да се справи с тази задача си проличава обикновено още през първата или втората година - т.е. ПУК, 1 кл.

И според мен е най-добре да опитате Simple Smile.

# 547
  • Мнения: 5 425
Всяко нормално развито дете може да се адаптира. Търсете училище, където не подбират лесните деца, а си дават зор реално да ги образоват и възпитават. Доколкото са останали такива.

# 548
  • София
  • Мнения: 7 277
Всяко нормално развито дете може да се адаптира. Търсете училище, където не подбират лесните деца, а си дават зор реално да ги образоват и възпитават. Доколкото са останали такива.
Потребителят попита как е в конкретни училища и затова се опитваме да бъдем информативни по зададения въпрос. Не говорим по принцип как ни се иска да бъде Wink

# 549
  • София
  • Мнения: 62 595
Ежко, какво означава лесни деца?

# 550
  • Мнения: 5 425
Ежко, какво означава лесни деца?
Научени да четат, пишат и смятат на четири. По възможност поназнайващи вече английски.

# 551
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, чак на четири не знаят да четат и да пишат.

Принципно за училищните постижения е важно вниманието да е зряло, защото то е координаторът. Нататък ученето е относително по-лесно в сравнение с връстници с по-незряло внимание. Всички го виждаме с родните си деца и с комшийските, роднинските, приятелите им и т.н.

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 20:44 от Andariel

# 552
  • София
  • Мнения: 7 277
Е, чак на четири не знаят да четат и да пишат. Всъщност най-важното за резултатите е да имат устойчиво внимание, а покрай него всичко останало се учи относително по-лесно. Но това не означава лесни деца, защото всяко дете е индивид.
Мисля, че с този пост много точно описа търсения профил.

# 553
  • София
  • Мнения: 62 595
Този профил е много желан навсякъде, още от детската градина. Винаги има деца, които са по-концентрирани в задачите на учителката, по-внимателно оглеждат какво се иска от тях, дори да не им се получи са готови да се помъчат още малко. Всеки иска такива деца в класната си стая, няма как да ги виним.

# 554
  • Мнения: 5 425
Т.е. в идеал ни трябва да си подберем стадо ISTJ-T? Щото са най-успешни на НВО? А дали в такова блато някога ще поникне оригинална мисъл?

Общи условия

Активация на акаунт