Частни училища - информативна тема 28

  • 30 846
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 62 595
А? Нищо не разбрах, каква е тази абревиатура?
С последните две изречения се заяждаш не зная с какво. Оставам с впечатлението, че правиш някакъв римейк на клишето за скучния зубър. Странно ми е при положение, че ти също не си оставил детето си (не помня едно или две имаше, извинявай) на свободното течение, а си направлявал посоката, в която плува и предвид това къде учи, явно има качества.
Когато философията на едно учебно заведение (то и за градините важи, не е само за училищата, за спортове и изкуства също) е да работи за резултати, съвсем естествено е да подбира хора/деца, които е по-вероятно да отговорят на очакванията за резултати. Най-малкото едно дете, което е с по-скромни възможности към момента, дори по магичен път да влезе, ще му е трудно да се справи. Тогава защо да се мъчи? Поне откъм частни училища пазарът и философиите се преситиха - ако не стане в "троицата" (много добро попадение), то ще стане в друго, което може да му пасне повече.

# 556
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Като сме по темата за потенциала на децата... започвам да ср чудя дали да не преглътна локцията и да търся нещо по-подходящо за точно моето дете. Поне дотук е под средното ниво с езиците (80% от групата говори свободно немски, а той не). Концентрацията е на ниво само когато му е интересно, инче лесно се разсейва. С рисувнето е много назад. Събира и изважда до 7 (повече не съм пробвала) и основен интерес има към природата- може да върви 4 часа в планината без да се измори, да се занимава навън с камъчета, кестени, растения с часове.
Тоест трябва да търся нещо с много излети, планинатство, науки, математика.. ама не съм чула за такова, освен Прогресивно и Изи малко да се доближават, ама май не изпълняват каквото обещават. Идеи?

# 557
  • София
  • Мнения: 10 825
Запиши го в кварталното и следобед ходете на излет

# 558
  • София
  • Мнения: 16 194
Чета и не вярвам на очите си: каква задълбочена концентрация на 4-5? Преди 7 г. възраст забрави...Съвсем нормално поведение на малко дете.

# 559
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Ами момиченцата се концентрират доста по-дълго и както казах говорят свободно език.. не знам дали има смисъл да започвам с нов интензивен език просто. Набрала съм му малко на детето тия дни Simple Smile)
Не бях толкова амбициозна, ама покрай тази тема и другите майки в ДГ се отчайвам...
Онна, много забавно.

# 560
  • София
  • Мнения: 16 194
Пробвахте ли съседното БШ? Моето колежанче в било в Меридиан-22 до 5 клас и в БШ 5-7. С ръка на сърцето ще призная, че едва в Колежа го видях да учи и да се концентрира върху нещо различно от онлайн игри.

# 561
  • София
  • Мнения: 10 825
Не е забавно,  сериозна съм. Щом от 5годишно си му направила профилиране защо да го мориш с други несвойствени занимания.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 07:01 от Onna-bugeisha

# 562
  • софия
  • Мнения: 4 985
Ами момиченцата се концентрират доста по-дълго и както казах говорят свободно език.. не знам дали има смисъл да започвам с нов интензивен език просто. Набрала съм му малко на детето тия дни Simple Smile)
Не бях толкова амбициозна, ама покрай тази тема и другите майки в ДГ се отчайвам...
Онна, много забавно.
Я си пощади детето и хич не се връзвай на всички свръх ултра мега велики развиващи и едва ли не от космоса хващащи и наливащи знания в главите на децата, идеи!
Хора, имайте здрав разум и не лишавайте децата от лукса да бъдат обикновени щастливи деца, пък макар и без говорим чужд език в детската градина! Все повече запичвам да го ценя това! Аман от напъни за по по най!

# 563
  • Мнения: 5 425
Какви са тези либерализми, Амели !?
Както всяка китайка ще ти каже, мотивацията иде от дръжката на метлата!

# 564
  • София
  • Мнения: 7 277
Като сме по темата за потенциала на децата... започвам да ср чудя дали да не преглътна локцията и да търся нещо по-подходящо за точно моето дете. Поне дотук е под средното ниво с езиците (80% от групата говори свободно немски, а той не).
Пипи, тези наистина ще да са деца чудо …. На 5 г. говорят свободно немски Thinking Ако е така наистина, не виждам защо трябва да подценяваш своето дете. "Проблемът" не е в него Stuck Out Tongue Winking Eye.

# 565
  • Мнения: 19 296
А и като не говори свободно немски в ДГ, какво ще се случи?
Може би единствено за Дойче шуле ви трябва някакво ниво на немски преди ПУК.
Кога са изпитите за ЧУ? При малките деца дори 2-3 месеца са от значение понякога, за да видиш скок в развитието.

# 566
  • Мнения: 234
Точно щях да се включа за езиците в детската градина. Моето дете учеше два езика в ДГ. Когато започна ПУК в училище, ползата за английския беше единствено много добър усет за мелодията, но почти нулев речник, да не говорим за граматика или нещо друго. От втория език научи общо 4 думи, три от които помни до ден днешен.

Та толкова за езиците в детската градина. Според мен са подходящо занимание единствено ако детето се забавлява, нямаме големи (или дори каквито и да е) очаквания и не е проблем да го осигурим финансово и логистично. Защото и голямото си дете водих на курс по английски в градинска възраст, пометена от общата еуфория. Но присъствах на открит урок в края на първия месец и прекратих експеримента, за подобен резултат не си струваше воденето и чакането.

Т.е. в идеал ни трябва да си подберем стадо ISTJ-T? Щото са най-успешни на НВО? А дали в такова блато някога ще поникне оригинална мисъл?

Стана ми интересно, къде има изследване, че ISTJ са най-успешни на НВО?

# 567
  • Мнения: 19 296
А да, и дъщеря ми учеше англ.в детската градина. Знаеше макс десетина думи, но аз не съм и очаквала друго.
При Пипи сигурно им говорят изцяло на езика.
Моята имаше и някакво ниво на говорим немски от занимания вкъщи. В момента помни катце и хунд Joy

# 568
  • Мнения: 206
1) Някой може ли да даде линк към хорариумите на "светата троица"
2) На каква възраст горе долу може да проличи дали дете има потенциал за въпросната света троица
3) Има ли някъде статистика какъв процент от децата влезли в СМГ/НПМГ в 5-ти/8-ми клас са от частни училища и какъв от държавни?
Ако до 4 годишна възраст не може да решава диференциални уравнения, да пише есета, да е защитило ниво В1 по английски и да е композирало поне 2-3 сонати, значи няма потенциал. Joy
Ох, много ме разстройват такива постове. Frowning1
Еха-имаме си нов татко. Май е започнал проучване по -рано и от Татко Мецан- детето е на 1 година
Ако вече не ходи осъзнато, т.е.да си казва, на гърне, ако  не брои до 10 и не е посетил онзи курс за  6месечни бебета -на Пламито ли беше или на друг потребител- никакъв шанс за СМГ. Радвайте се на бебето си и не търсете потенциала от сега.

и основен интерес има към природата- може да върви 4 часа в планината без да се измори, да се занимава навън с камъчета, кестени, растения с часове.
Тоест трябва да търся нещо с много излети, планинатство, науки, математика.. ама не съм чула за такова, освен Прогресивно и Изи малко да се доближават, ама май не изпълняват каквото обещават. Идеи?

Пипи , то и моето може да върви в планината, ама като ги опънаха с едно физическо, всеки ден по 1, че и по 2 часа, първата седмица имаше мускулна треска и отказа в съботата  да ходи на плуване. То сме направо като едно спортно училище Laughing  Имаме повече учители по спорт-май 4 , отколкото по всичко останало Stuck Out TongueТа в тази връзка ,без да са обещавали, има и много движение
Скрит текст:
това за СС

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 09:37 от mylen4e

# 569
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А защо КО е в "светата троица"? Не виждам да имат нищо общо със СС или Питагор.

Общи условия

Активация на акаунт