На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 152
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 815
buni, няма място за притеснение. След първата контролна по немски и при нас има ниски резултати, дори двойки. Важното е да не губят амбиция и да учат системно. Ние днес сме отличници на контролната по немски - 1 грешка, при  2 - следвало да е петица. На входното по информационни донесе петица. Има  2 грешки, а за шест можело да допуснеш само една. Все тая! Казах и да не го мисли!

# 586
  • София
  • Мнения: 6 182
Какви са тези ударения в испанския? В българския на малкия сега му ги обяснявам, че ако удължи ударената гласна, лесно се разбират ударенията. Преди много ги бъркаше, сега ме разбра и ги оправи с малко упражнения. Та ако този метод може да свърши работа и в испанския... Ама ако са онези ударените ту в едната, ту в другата посока те май са даже по-кратки Joy

А наборката имаше първото домашно от "днес за днес" и беше много развълнувана от този факт. Да видим какво е сътворила.

Нищо не спортува и това ми е хем болна тема, хем до някъде я разбирам: харесва ѝ да спортува свободно и неорганизирано (то и аз така обичам). Но пък по този начин не е достатъчно сериозна и постоянна. За момента мисля, че физическата активност ще бъде определена от приятелския кръг. И ще се радвам ако се сдушат с някоя сродна душа поне за нещо като К-pop танци или зумба.

# 587
  • Мнения: 815
Офф, тия симетрали, направо ги сънувам вече. Нали отляво и дясно всички точки си отговарят. Ц
Да не повтаряте седми клас! Joy Не се сдържах, съжалявам! Лека!

# 588
  • Мнения: 817
Решава задачи, петък има входно. Тормози ме вечерно.

Ако едната стр. на триъгълника и равна на основата, следва че триъгълникът е равностранен, при свойствата на симетралата.

# 589
  • София
  • Мнения: 5 131
Офф, тия симетрали, направо ги сънувам вече. Нали отляво и дясно всички точки си отговарят. Ц
?

# 590
  • Мнения: 817
Голямо чудене, решихме я вече.

# 591
  • София
  • Мнения: 2 113
Синът ми получи първата си тройка в живота Grinning на днешното контролно по испански. Съсипан е и ми обясни, че не разбирал ударенията дори и в българския език. Ходил е на олимпиади, печелил е състезания и изкара отличен резултат на матурата...но като поговорихме осъзнах, че наистина не е наясно с ударенията, безмълвна съм.

Невероятно! При нас също! Как без ударения толкова години! И никога не съм разбрала. А не е като да не се ползват в нашата граматика...
Все пак мисля, че е нужно време и обратна връзка, подобно на вчерашната, за да си направят сметка колко работа им трябва, за да са подготвени.

# 592
  • Мнения: 280
Дреб продължава с футбола. Само в понеделник няма тренировка, в неделя е по желание, а всяка събота имат мач. Играят в зоналната група и тази година ще пътуваме до Перник, Кюстендил, Благоевград и Пазарджик за мачове.
Няма да ходи на АЕ, защото не можахме да наместим свободно време, учене и тренировки. А и в училище е РИЧЕ - АЕ. Решили сме да кара интензивен курс през лятото.
Засега много му харесва училището, само се оплаква от шума. Софиянци знаете къде е СГСАГ. Дограмата не върши кой знае каква работа.

В кой отбор играе?

# 593
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Наскоро намерих бележника на брат ми от неговото подготве с АЕ,  в Първа ЕГ. Първия срок двойка след двойка,  после качи на 3, втория почна с петиците,  завърши с отличен. Съвсем съвестно си учеше от началото. Тогава не се и ходеше на уроци.  А със съвсем нов език,  аз не бих се притеснила. Вярвам че преподавателите биха сигнализирали ако има проблем.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 06:20 от Alexandra

# 594
  • София
  • Мнения: 172
Ако още на 16.09 са.били 27, това означава или близнаци, или две деца с равен бал.
Малко късно се включвам, но все пак да си кажа. Преди време бях споделила тук, че в класа на детето са 27 (+1 близнак), но се оказа, че в класа няма близнаци. Това не знам какво може да означава - дали близнаците са в различни класове?
При нас темпото засега е умерено - по АЕ всичко му е ясно, затова го записах допълнително и на немски език.
В училището има има разнообразие от допълнителни дейности, та се е спрял на школа по биология. Отделно съботите и неделите ходи на шах, а сега ще включиме и един по-активен спорт- волейбол. Всичко е по негово желание, ще видим колко време ще издържи ..

# 595
  • София
  • Мнения: 1 044
Моята тренира спортни танци - 3 до 4 пъти седмично вчерно + съботите и неделите, когато тренировката може да е и по 3-4 часа. Като почнат състезанията почти всеки уикенд сме на състезание. Изкара на този режим и 7 клас като си беше истински гърч в комбинация с курсове, пробни и т.н., но успя да влзе в желаното училище.
 
Лятото изкара в тренировки по 3-4 часа на ден с няколко прекъсвания за почивка. При нас се усложняват нещата, че има и партньор и съответно и с него трябва да се стиковаме. Майтапим се, че с неговото семейство си станахме като роднини - стиковаме си лятото отпуските, така че да почиваме едновременно, за да могат после децата да са заедно и да тренират.

Сега продължаваме със същото темпо. Зорът ще е 2-рия срок, защото като обърне втора смяна, ще е зор да стигне навреме до залата и сигурно ще закъснява.

При нашите мина входното по математика, днес е по БЕЛ и по информационни технологии. Езикът е ИИЧЕ английски, така че не се е озорила кой знае колко.

За тези, които се сблъскват с първите ниски оценки по чужд език - голямата ми дъщеря завършва ФЕГ, в 8 клас се сблъска челно с френския без да го е учила. Имаше и 2-ки и 3-ки, много беше трудно в началото, като успя да изплува чак на края на първи срок.

# 596
  • Мнения: 2 312
Дъщеря ми е с 5.60 на първото контролно по АЕ. Имало само три шестици, имало и двойки  Rolling Eyes
Тази година не ходи на нищо допълнително, нито уроци, нито спорт.
Имаме в нас пътека и велоергометър, всеки ден, след като си научи, бяга на пътеката ( която купих за мен, но ме мързи да я използвам). Имат три часа физическо през седмицата и трите са сложени първи час! Униформата носи в раницата и става на хармоника, особено ризата. Нямат шкафчета вече.

# 597
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
ayza, къде го записа на немски? И аз търся школа с удобни часове но и не искам да го записвам къде и да е.

# 598
  • София
  • Мнения: 9 979
Да ви успокоя - до ден днешен не съм наясно с ударенията 😞😊 (не ми пречи).
Но с тези на испански не съм имала проблем.

# 599
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Ceco1, в един малък частен отбор. Не е в някой от известните големи отбори, но деца, треньор, че родители се стиковахме страхотно за тия години заедно.

Общи условия

Активация на акаунт