На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 075
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 669
Снощи сте се веселили тук, ама аз пак съм изпуснала.
Да споделя и аз малко впечатления на девойката.
Още през деня си писахме, първите й за учителката по френски бяха "Тя е луда" и след това "Е не съвсем де, готина е, но иска тетрадка от 100листа". Вчера имаха 4 часа при нея и са упражнявали диалози за представяне...Чудих се защо, а то днес имат 2 часа с учител, носител на езика и да не се гледат тъпо. Взели са азбуката и домашно да препишат по 5 пъти всички диалози, което е свършила в автобуса на път към вкъщи. Толкова знам френския, че са взели Salut, аз си мислех, че това е "Наздраве" Smile  Имали са философия с "Една бабка" - там са били активни и са говорили за сексуалната ориентация и е потресена, че една съученичка станала и казала, че е лесбийка. Имала е и информационни технологии, впечатлена е от компютърната зала. Ще имат другата седмица входно ниво и съответно "Мамо, нали знаеш, че може и да не изкарам повече от 3" - еми знам, затова учиш в ЕГ.
margo браво на детенце!

# 151
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 371
При нас е било забавно. Инструктирала съм децата, че в учибище всеки си гледа класа и се търсят само при най-най-най- ама съвсем най-краен случай. И все пак, засекли са се за десетина минути в една стая, без да си говорят и изобщо, ама съвсем никак не можело да се сбъркат, че са братя ... според приятели на другото чаве.  Grinning

Иначе, почват да се запознават, разменят по някоя приказка в междучасията, но те все още се използват предимно за ориентиране и придвижване от точка А до точка Б. Имат и първите домашни, но няма да проверявам дали се пишат редовно. Поне до първата родителска среща. После може да стана пак зла.

# 152
  • София
  • Мнения: 532
Добро утро на всички! При нас първият ден явно е минал спокойно. Съвсем малко домашно по НЕ. Взели са само азбуката и как се пишат и произнасят звуковете. Не са вземали думи. Вие ме шашнахте с тези 70 думи от първия ден Anguished
AniК, Eiger – В началото винаги е трудно с напълно нов език, пък и начин на преподаване. Все пак е интензивно. Ще видим дали моят ще се постресне по-нататък. Аз само го плаша, че ще е трудно, но като гледам не се впечатлява особено.
А Petenka1983 направо ме изуми с графика в тяхното у-ще.

Дано всички деца намерят скоро приятели и се почувстват в свои води в училище. То и сина ми вчера се е запознал само с още 2 деца. Беше възмутен, че в едната френска паралелка има само 1 момче Smile

# 153
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392
и са говорили за сексуалната ориентация и е потресена, че една съученичка станала и казала, че е лесбийка.

сИрьОзно ли?! Joy Еййй, тези деца...

# 154
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 669
и са говорили за сексуалната ориентация и е потресена, че една съученичка станала и казала, че е лесбийка.

сИрьОзно ли?! Joy Еййй, тези деца...
Абсолютно сериозно, последвалите въпроси ме поставиха в трудна ситуация, защото реално не им знам отговорите, но не това е темата Smirk

# 155
  • Мнения: 1 812
Здравейте и от мен!
И аз като прочетох многото отговори бях сигурна кой е разбунил духовете тук.
Първият ден е минал спокойно. Вместо 4 часа френски са имали 2, а другите два е влезнала при тях психоложката на училището и са си говорили. Та една от задачите по групи била кои качества искаш да притежаваш, тя не могла да се включи в групата и, защото децата написали, че искат да са по-големи оптимисти и непукисти, а тя си е такава според нея и затова не било нейния отговор. Френският като за първи ден не е бил много, сигурно защото по изключение са били с 2 часа само. Другото интересно вчера беше, че малчо, който е на 3 си поговори вече с класната на Мила по френски/много симпатична дама/. Обади ми се вчера вечерта да се уточним как да предам парите за учебници, тъй като съм касиер и синчето до мен "Искам да говоря, искам да говоря с госпожата", тя чу и помоли да му дам телефона, запознаха се много официално, тя му се представи, той на нея, после той я пита дали е добра ха-ха и накрая той и обеща да отиде да учи във френската гимназия Satisfied  
Иначе и аз очаквам скоро челен сблъсък с новия език, ще видим моята спокойна мома дали ще се трогне или пак  ще приема нещата лежерно.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 10:04 от Rady

# 156
  • Мнения: 10 319
Ние вкъщи сме на двата полюса откъм емоции - щерката 1 клас, супер ентусиазирана, щастлива, показва домашни, разказваше ми 2 часа...
Синчото се прибра в 21:30 (2ра смяна са, ама и репетират за концерт голям, та ходи и на танци след у-ще) ... изръмжа, че умира от глад. И докато мляскаше успях да измъкна 2-3 изречения с ченгел.. и почти успях да разкодирам 2-3 учебника,  които е записал да се купуват Simple Smile Simple Smile

# 157
  • Мнения: 11 888
      Честита нова учебна година и от мен!
      Да е здрава,зареждаща, ползотворна и оптимистична!

Имах много натоварено лято и както се оказва- предстои също натоварена есен откъм всякакви ангажименти. Успяхме да презаредим батериите на почивкща на любимо място, но за кратко.

Решила съм тази година да не се меся много и постепенно да се дистанцирам от учебен процес, информираност за това и онова,защото в един момент целият този личен товар  , който поемаме като майки ми изглежда малко...симптоматичен. Наборът също не желае много да се меся и да коментирам училищни теми. Дано да устискам, де.


Учебниците по АЕ/ интензивно обучение/- 148лв.Странно,че в много училища се учи интензивно АЕ, а всеки споделя различни цени, вероятно зависи от доп помагала. Ние нямаме.Останалите учебници-нови-100лв.

Бележници ще имат/ тръгнах да пиша- "имаме" Laughing/, ЕД-не.

Зачезвам , но обещавам да чета и да се разписвам при възможност!

# 158
  • София
  • Мнения: 1 817
Честита Нова учебна година и от мен! Да е спокойна и успешна.
Dimitrina73 чудесно е описала първия учебен ден и на дъщеря ми. С тази разлика, че нашата класна е била налична и са изкарали четири часа испански.
В класа са 27 деца и много ме яде да разбера защо.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 210
И аз съм изпуснала купона снощи. Мъчно ми е много за детето на Sklupture и си мисля, че дори и да бяха успели в НПМГ пак щеше да има недоволство. Ако всичко това въобще е реално, тъй като и аз започнах да се съмнявам вече.
Моята се върна не толкова ентусиазирана от първия си учебен ден. Не искаше много да споделя, но разбрах, че децата са супер, "но този немски по толкова часове на ден" не знае как ще издържи. Сравнява с предишното училище постоянно, прави някакви паралели и ми се видя тъжна, въпреки, че отрече да е такава. Написа си домашните още снощи, преписва тетрадката по немски, защото реши, че тази която е избрала за целта, не става. Легна си много късно и дълго си говори на заключена врата в нейната стая с приятелка от стария клас. Ох..

# 160
  • Мнения: 1 812
В класа са 27 деца и много ме яде да разбера защо.
Вчера дъщеря ми каза, че и при тях са станали 27 деца, на родителската среща на 11.09 бяха 26, но аз разбрах защо и го приех. Детето е живяло в чужбина до скоро, такива деца могат да се запишат мисля надпланово. Наше близко дете беше в Молдова и се записа така в 22-ро училище. Но и бяха отказали в Испанската, явно пак леко зависи за кой може и кой не.

# 161
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392
В класа на сина ми, детето с А, което се появи на първия учебен ден, са го сложили последен (27-ми) номер. Голяма щуротия.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 10:52 от Izida

# 162
  • Мнения: 253
Rady, този път имаш повече информация от мен за вчерашният ден. Аз разбрах само за учителката по физическо, че са се стреснали повечето деца. Не знам за 27 - то дете , а и за часа с психоложката. Но пък той се е прибирал заедно с психоложката - оказа се, че ни е съседка. Доста са поговорили в тролея, че вчера тръгна на училище със фал старт, тролея го е стоварил по средата на пътя/ бил за гараж/ и се беше паникьосал, но успял да хване такси и е дошъл навреме.
Очарован е от класната и от децата в класа. Беше в настроение снощи, което ме успокоява донякъде.

# 163
  • София
  • Мнения: 953
Здравейте Simple Smile
Дали случайно пазите pdf-и на учебниците на Просвета за 7-ми клас (без БЕЛ и математика)? Ако някой от вас ги има, моля да ми пише...
За съжаление на сайта на Просвета вече са само за четене, без да могат да се свалят.
Благодаря ви предварително и успешна учебна година на децата в новите им училища! Flowers Tulip

# 164
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 713
Мисля, че ги имам, но в момента съм на работа.

Първият истински учебен ден минал добре. Учили азбуката, учителката ги накарала да четат на немски. Думите, които са взели не са много, но ми изглеждат на пръв поглед без връзка, но сигурно има, знам ли - къща, роб, целувам, стадион, свят и т.н. Снощи заспа на цитирането на азбуката Simple Smile Представили им и немското момиче, които ще им помага през годината.

Споменахте за лагери. Може ли да споменете какви са приблизително сумите? Госпожата каза за някаква инициатива за почистване на военни гробове.

Общи условия

Активация на акаунт