На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 095
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 888
Изида, то затова са и мъките с немския, щот всичко после е по-малко изваждане: и лагери, и университети. Но се оказва пък доста по-трудно..

# 181
  • София
  • Мнения: 9 963
Това може да е полезно https://www.cactuslanguage.com/juniors/locations/
Сигурно има много възможности.

# 182
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Изида, то затова са и мъките с немския, щот всичко после е по-малко изваждане: и лагери, и университети. Но се оказва пък доста по-трудно..
Сигурно е така. Разглеждайки цените и аз изпитах съжаление...,че моето не учи немски обаче.Joy ( но на него втория му език е немски, така че може да го огрее някой езиков лагер след 9-ти клас.Simple Smile )

# 183
  • Мнения: 3 974
Момичета, ако се води лагер за забавление е супер, но ако се брои за”езиков” е добре да не е с българска група, за да е в чужда среда и да са принудени да говорят на немски.
В ранната ми младост ходих на  курс към Гьоте и-т в гр. Бон. И с кого, мислите, се сближих? С македонката. Другите ни питаха дали говорим на един език и защо сме две от една и съща държава. Не знам какво научих от специализирания немски, но мАкдонския го изпидепцах Nerd

# 184
  • Мнения: 561
Мили дами,
Като сме на темата за езиковото обучение да ви питам за мнение.
Моят трудно учи езици, а в по-долните класове  въобще трудно учеше каквото и да е. Избута някак, ходи тук - там на някоя школа да подпомогнем училищните часове, беше две години на индивидуално в 30% от часовете в у-ще, но да приемем, че започваме от 0. За мен бе/е голяма надежда да научи основата в 8 клас, иначе само с курсове няма да стане със сигурност. Единственият минус на това училище е, че е с РИЧЕ. (Не и ако питаш Скулптурата, де. Simple Smile )
Та, дали да го записвам допълнително на школа, за да качим часовете? Но ще вървят с различен ритъм и не знам има ли смисъл. В училище ще напреднат доста по-бързо - 12 ч. седмично срещу 6-8 в дадена школа. Учителката му е казала, че ако си учи, в момента няма да има нужда от школа, работила е в Престиж и може да прецени, че не е необходимо на този етап.
Скаран съм с езиците и методите на преподаване и питам по-вещите по темата за мнение.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 16:39 от Na_Vesi_Pateto

# 185
  • София
  • Мнения: 9 963
ТУЕС ъпдейт Joy , по погрешка ми звънна младежът - не са ходили до езерото, а до някакъв водопад. Прибират се точно Simple Smile Има обхват, ако някой иска да се свърже.

# 186
  • Мнения: 21 455
Единственият минус на това училище е, че е с РИЧЕ.
Личното ми мнение е, че за професионална паралелка и профилирана паралелка, за която чуждият език не е профилиращ предмет, определен на национално ниво, РИЧЕ е по-добрият вариант. Конкретно за професионалните паралелки разликата е 144 часа за целия период на обучение.
Скрит текст:
Червените часове за чужд език по професията.

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Na_Vesi_Pateto, аз по-скоро в този случай бих заложила на индивидуален учител, който да му помага да усвоява преподаденото в час, ако има затруднения. Ако някой от вас със съпругата ти има тия умения и време, също би могъл. Възможно е да се справя с лекота и да не е необходим помощник, но ако среща трудности или изостава, защото другите деца имат повече досегашни знания по езика, добре е да има подкрепа в началото.

# 188
  • София
  • Мнения: 6 178
И аз си мисля, че или допълнителни часове с индивидуален учител. Или лятно-ваканционно затвърждаване на някакъв усокрен курс (за да не отива цялата ваканция). А младежките езикови групи са толкова приятни Simple Smile

Както навсякъде, така и при нас, "скоростното влакче" е в движение. Понеделник - лека неувереност, но добри впечатления. Вторник - "много е яко, супер съм мотивирана, запознах се с кой ли не". Сряда - "уморена съм, а и имам чувството, че всички ме избягват".
Аз се чудя как да се дистанцирам от децата си и обучението им, защото вече нервите ми не издържат. Сутрин единия пубер ми се кара, следобед девойката мрънка.

# 189
  • Мнения: 888
+1 за мнението на Аник: не се занимавай с школи , защото ще вървят с различен материал. РИЧЕ си е супер 12 часа седмично са това; ако има трудности - инцидентно помощ с частен учител или познат.

# 190
  • Мнения: 7 640
....

Погледнете сайта на агенция Велбург. Там са най- възможните цени и ч-з тази агенция правят немските лагери.
За Велбург само хубави неща знам, може и външни деца, в смисъл към обособена от друго училище група, да се записват

# 191
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Na_Vesi_Pateto, подкрепям написаното от момичетата. Аз също бих заложила на индивидуална подготовка с приятел, съсед, роднина, учител. Имам съсед - британец, уговорих жена му, ако детето има проблеми, да помага... срещу домашна ракия и суджук Joy
Ако видя или той каже, че има нужда от повече помощ, ще потърся учител.
Мисля, че школата няма да е удачна. Няма да вървят с едно темпо, материал, учебници.
Летни езикови лагери или курс също е много добра идея.

# 192
  • Мнения: 39
Na_Vesi_Pateto, според мен оставете детето известно време само на обучението в училище. То само трябва да прецени дали има нужда от помощ. Всяко допълнително обучение, особено ако е по нещо, което му е трудно, а не е достатъчно мотивирано, няма да е особено приятно и ефективно.

# 193
  • Мнения: 561
Благодаря на всички. Явно има единомислие по темата, така и ще постъпя. Няма да бързам и ще търся индивидуална помощ.
Ся трябва и хубав домашен суджук да търся. Joy

# 194
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Благодаря на всички. Явно има единомислие по темата, така и ще постъпя. Няма да бързам и ще търся индивидуална помощ.
Ся трябва и хубав домашен суджук да търся. Joy

Да услужа?

Общи условия

Активация на акаунт